SPA - CEB 4:2 - Po dvou prohrách tříbodové vítězství!

46., pátek 3. 2. 2012
Sparta - České Budějovice SPA - CEB
Sparta: Pöpperle - Košťálek, Sersen, Milam, Kasík, Philipp, D. Kočí, Kučný - Pacovský, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, Tenkrát - Y. Treille, Foster, T. Rachůnek - Jánský, Lapšanský, S. Treille.
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Kranjc, J. Novák, Vráblík, Kolarz, Němeček - Červený, Kašpařík, Šimánek - Gulaš, Kotalík, L. Květoň, - Burian, Langhammer, Švihálek - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný.
Branky a nahrávky: 17. S. Treille, 24. Sersen, 44. Ton (Broš, I. Rachůnek), 49. Milam (Pacovský, Lapšanský) - 18. Šimánek (Kašpařík), 57. Mertl (Burian, Kranjc). Rozhodčí: Hribik, Souček - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 3:5, navíc D. Kočí (SPA) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5554. Střely na branku: 44:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.
P r a h a - Po dvou prohrách se Sparta vrátila na vítěznou vlnu a poradila si doma s Českými Budějovicemi. Na branku Sachy Treilleho ještě Jihočeši odpověděli, ale poté se prosadili Sersen, Ton Milam a Holešovičtí si už tříbodovou výhru pohlídali.

První střelu utkání si na své konto připsala Sparta, když po několika vteřinách hry prověřil Kovářovu pozornost Pacovský. Do nadějné šance se dostal i Bližňák, ale jeho střela byla zblokována budějovickými obránci. Stejný hráč byl o chvíli později v dobrém postavení před budějovickou brankou, ale Tenkrátovu přihrávku nezachytil. Sparta hýřila aktivitou a Kovář se v brance rozhodně nenudil. Nejdříve zlikvidoval střelu Yoricka Treilleho, který pálil z mezikruží, poté betonem vyrážel dobrou šanci Pacovského.

První branku utkání viděli diváci až v 17. minutě. Po buly se puk dostal k Vráblíkovi, který ale rozehrál přímo na hokejku Sachy Treilleho, který tvrdou střelou dostal kotouč za Kováře. Radost domácích netrvala dlouho, za necelé dvě minuty se podařilo Mountfieldu vyrovnat. Jiří Šimánek obral o puk Milama a blafákem překonal Pöpperleho.

Aktivnější hru si Sparta přenesla i do druhé části, v přesilové hře se Ivan Rachůnek dvakrát dostal do dobré šance, ale Kovář pokaždé jeho střelu vyrazil. Sparta nakonec dokázala početní výhodu využít. Michal Sersen dělovkou z levého kruhu prostřelil Kováře a domácí šli opět do vedení. Gól donutil Jihočechy k větší aktivitě, Květoň se pokusil tvrdou střelou překonat Pöpperleho, ale sparťanský brankář ji bez problému chytil.

Sparta se dostala do několika slibných šancí, Philipp se pokusil využít závaru před Kovářem. Do přečíslení se dostali Tenkrát s Tonem a Bližňákem, střela zakončujícího slovenského útočníka ale minula branku. Úspěšná nebyla ani střela Ivana Rachůnka od modré, kterou Kovář betonem vyrazil, ani následná dorážka Pacovského. Na druhé straně ohrozil Pöpperleho tvrdou ranou Gulaš. Do obrovské příležitosti se dostal Ptáček, ale jeho dorážku vyrazil Pöpperle koncem lapačky.

Oproti předchozím třetinám byla ta třetí na góly bohatší. O dvoubrankový náskok Holešovických se postaral Petr Ton, který po parádní přihrávce Broše poslal bez větších problémů puk do budějovické branky. Další navýšení skóre na straně domácího týmu přišlo z hokejky Troye Milama, který tvrdou střelou od modré prostřelil budějovického gólmana.

Další branku mohl přidat Ivan Rachůnek, ale puk se po jeho střele pouze odrazil od břevna za budějovickou branku. Radost z gólu naopak přišla na druhé straně. Tomáš Mertl obehrál Kučného a přehodil puk přes Pöpperleho do branky. V samém závěru utkání mohl vstřelit pátý gól Sparty Tomáš Rachůnek, který se dostal do samostatného úniku, ale Kovář jeho úmysl vystihl a předvedl skvělý zákrok. Utkání tak skončilo výhrou domácí Sparty 4:2.

Patrik Martinec (Sparta): Ze začátku nás Budějovice zaskočily tím, že nebránily a napadaly nás ve třech hráčích. Hrály otevřený hokej. Chvilku nám trvalo, než jsme se s tím srovnali. Tak od desáté minuty první třetiny, kdy jsme si na to zvykli, se hrál pěkný hokej nahoru dolů. Jsme rádi, že jsme doma před našimi fanoušky vyhráli.

Milan Kupka (České Budějovice): Dnešní utkání, i když jsme prohráli, jsme neodehráli špatně a byli jsme domácím rovnocenným soupeřem. Akorát se v poslední době potápíme tím, že neproměňujeme šance. V tom nás dnes Sparta předčila.