14., neděle 27. 10. 2019
Plzeň - Sparta PLZ - SPA
Plzeň: Frodl – Moravčík, Vráblík, T. Voráček, Čerešňák, Budík, L. Kaňák – Pour, Kracík (A), Gulaš (C) – Suchý, R. Vlach, Rob – Straka (A), Kodýtek, Eberle – Vracovský, Kolda, Kantner.
Sparta: J. Sedláček – Ďaloga, Jurčina, Kalina, Blain, Polášek (A), Košťálek, Tomáš Dvořák – Řepík (C), Tomášek, Smejkal – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Dočekal, V. Růžička, Rousek – Buchtele, Pech (A), Forman.
Branky a nahrávky: 45. Moravčík, 58. Gulaš (Eberle, Rob) - 28. Řepík (Kalina), 54. Tomášek (Smejkal), roz. nájezd Pech. Rozhodčí: Mrkva, Pražák - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7019. Střely na branku: 40:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:3. Nejlepší hráči utkání: Michal Moravčík - Jakub Sedláček.

Vítězná série pokračuje! Naši hokejisté v Plzni dvakrát vedli, soupeř ale pokaždé vyrovnal. Zápas se za nerozhodného stavu 2:2 musel rozhodnout až v nájezdech, ve kterých přisoudil bonusový bod našemu týmu Lukáš Pech. Šňůra vítězných utkání se tak natáhla už na číslo devět.

Sparťanští trenéři v Plzni nasadili do branky Jakuba Sedláčka, který tentokrát dostal přednost před brankářem Matějem Machovským. V úvodu utkání se domácí dostali do slibné šance, Straka však z levého kruhu nastřelil připraveného Sedláčka. Indiáni byli v laufu, ale sparťané další vážnější nebezpečí před svým gólmanem nepřipustili.

Až v páté minutě mohl poslat svůj tým do vedení Straka, když přebruslil bránícího Poláška a trefil tyčku. Rozhodčí následně zkoumal celou situaci na videu a gól nakonec neuznal. Oba týmy se potýkaly s nepřesnostmi ve středním pásmu, z čehož se Pour jako první dostal do dobré šance. Plzeňský útočník vyslal střelu přes obránce, ale gólman Sedláček i za pomoci obránce Jurčiny celou situaci zvládl.

Naši hokejisté nezůstali pozadu a po akci Tomáška se Frodl jen ohlédl za svou branku. Hned vzápětí musel plzeňský brankář řešit další nebezpečnou střelu. Blain ale mířil jen do jeho lapačky. Náš tým se snažil zrychlit hru, ale jeho plány zhatilo oslabení v závěru první třetiny. V něm se domácí neprosadili, a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Sparťané vstoupili do druhé třetiny v oslabení. Domácí hokejisté měli největší šanci hned zkraje, když Eberle posunul puk na Poura, ale plzeňský mladík v sestavě domácích střílel jen do betonů Sedláčka. A když nevyužil svou ojedinělou příležitost Němec, náš tým udeřil. Michal Řepík se dostal k puku v útočném pásmu, v souboji jeden na jednoho uspěl proti Moravčíkovi a následně vyzrál na Frodla, kterého překonal přesnou střelou nad vyrážečku.

Domácí však brzy zahrozili a byli blízko vyrovnání, jenomže Čerešňák po Kracíkově přihrávce zpoza branky pouze orazítkoval tyč. Sparťané nepouštěli svého soupeře do nebezpečných pozic a sami vyráželi do protiútoků. Plzeňské trápení v koncovce mohl prolomit Kodýtek, k dorážce mu ale chybělo pár kroků. Plzeňští hokejisté rázem ožili, ale Straka před brankou mířil těsně nad vyrážečku Sedláčka.

Ve druhé polovině utkání se do sebe pustili bývalí spoluhráči Voráček s Poláškem, rozhodčí oběma kohoutům rozdali tresty a poslali je na trestnou lavici. Nakonec z toho vzešla přesilová hra pro náš tým, který ale kromě jedovatého pokusu Kaliny od modré čáry nezahrozil. Před koncem druhé třetiny sparťané měli několik slibných příležitostí, po střelách Řepíka a Blaina zůstalo skóre neměnné.

Oba týmy vstoupily do třetí části velmi opatrně, ale domácí dostali možnost zahrát si v další přesilové hře. Ta však neměla dlouhého trvání, jelikož po pár vteřinách dostal domácí Pour dvě minuty za vysokou hůl. Hra ve čtyřech lépe svědčila hostům, kteří mohli zásluhou Kudrny udeřit podruhé. Sparťanský útočník svou bekhendovou střelou trefil jen náruč brankáře Frodla. Na druhé straně zkoušel své štěstí Straka, do výraznější šance se však nedostal.

Plzeňští hokejisté postupně zvyšovali svůj tlak v útočném pásmu a po pěti odehraných minutách se prosadil Michal Moravčík, jenž si našel puk před Sedláčkem a poslal ho pod víko. Domácí byli v euforii, ale sparťanská obrana s jistým brankářem Jakubem Sedláčkem v zádech i se štěstím odolávala. Vedení na naši stranu mohl překlopit před brankou stojící Pech, kterého ale zradil neposedný kotouč, který nakonec skončil až v rohu kluziště.

V následujících minutách byla hra poněkud divočejší. Smejkal využil zaváhání plzeňské obrany, sám proti Frodlovi ale neuspěl. Indiáni byli aktivní a odměnou jim za to byla další hra v početní výhodě. Náš tým zvládl oslabení na jedničku a nepřipustil další komplikace, by naopak. Sparťané vyrazili dopředu a Smejkal pobídl Davida Tomáška, který si počkal a zasunul kotouč za bezmocného Frodla. Západočeši ale okamžitě kontrovali, na levém kruhu se do puku opřel Milan Gulaš, který v přesilové hře nekompromisní ranou pokořil Sedláčka a poslal zápas do prodloužení.

V nastaveném čase měli velkou šanci hosté, když Kudrna dorážel odražený kotouč z pravého kruhu. Plzeňský brankář střelu pokryl a zachránil naděje svého celku na vítězství. Před Sedláčkem pro změnu úřadoval Straka, kterého ale vytlačil ze střelecké pozice Pech. S další velkou akcí nepřispěchal ani jeden z týmů a rozuzlení tohoto duelu přišlo až v samostatných nájezdech.

V nich vystřelil bonusový bod navrch pro svůj tým Lukáš Pech, který prostřelil Frodla nad vyrážečku. Naši hokejisté tak pokračují ve skvělých výkonech, tentokrát vyloupili Plzeň 3:2 po samostatných nájezdech.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Snažili jsme se hrát aktivně, chtěli jsme soupeři vštípit naši hru a zatáhnout ho do defenzivy. To se nám dařilo, měli jsme o trošku více gólových. Viděli jsme celkově bruslivé utkání. I když jsme odvedli velmi dobrý výkon, stále jsme ale tahali za kratší konec, co se výsledku týče. Pokud opomenu nájezdy, tak chci svůj tým pochválit. V sobotu to bylo těžké utkání proti Třinci, teď to samé. My samozřejmě bereme body proti silnému soupeři. Pokud budeme takové výkony opakovat, můžeme pomýšlet na dobré výsledky proti silným soupeřům i v dalších zápasech."

Uwe Krupp (HC Sparta Praha): „Byl to velice intenzivní hokej. V první třetině se nám nevedlo úplně dobře, domácí lépe bruslili, celkově byli lepší. Stav 0:0 pro nás byl dobrý. Od druhé třetiny jsme dokázali držet krok, ale museli jsme hrát hodně do defenzivy. Ve třetí třetině se nám povedlo vytvořit si šance, skórovali jsme po úniku. Jsem šťastný za výsledek, ale nejsem tolik šťastný s předvedenou hrou.“