PLZ - SPA 0:4 - Holešovičtí přesvědčivě skolili Plzeň

přát., pátek 15. 8. 2008
Plzeň - Sparta PLZ - SPA
Plzeň: Málek - Benák, Pácal, Čakajík, Hudec, Cartelli, Redlihs, Dobrovolný, Štich - Fabuš, Straka, Vlasák - Dvořák, Šindel, Laš - Adamský, Kracík, Matějovský - Kubalík, Vampola, Kubica
Sparta: Pöpperle – Procházka, Gulaši, Ptáček, Černošek, Vojta, Jerofejevs, Šafář, Bolf, Cunik – Ton, Výborný, Ručinský – Netík, Broš, Kratěna – Dragoun, Látal, Koreis – Mrňa, Hrdel, Hromas
Branky a nahrávky: 27. Broš (Ptáček), 40. Ton (Ručinský), 53. Ručinský (Bolf), 58. Hromas (Hrdel). Rozhodčí: Svoboda - Beránek, Černý. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. Diváci: 2 000.
Na západě Čech se Sparta představila ve výborném světle. Proti plzeňskému Lasselsbergeru si Pražané došli k jasnému vítězství. Výsledek 4:0 pro soubor trenéra Výborného hovoří zcela výmluvně. Dvě minuty před koncem zápasu výhru Sparty kompletoval Karel Hromas po přihrávce dalšího mladíka Hrdela.

Již úvod zápasu napověděl, že obě mužstva rozhodně nejdou utkání odbruslit. Na přípravné utkání měl zápas velmi slušné tempo, náboj i značnou diváckou kulisu. Od úvodního hvizdu byl puk na plzeňských holích a Michal Dvořák po necelé minutě prověřil dnes výborně chytajícího Pöpperleho. Na něm prakticky ztroskotala veškerá snaha a úsilí Plzeňských. Ale nepředbíhejme...

V páté minutě nebezpečně zahrozila Sparta, když se puk ocitl ve skrumáži před brankou, kde se nejlépe zorientoval Dragoun, který naštěstí pro Západočechy poslal puk vedle branky. Sedmá minuta nabídla první přesilovou hru, ve které nešlo přehlédnout plzeňskou skvěle hrající první pětku, v čele s útočným esem Martinem Strakou. Výtečná souhra první lajny přinesla jedovatou střelu Fabuše, která ovšem v brance neskončila. Ve velké šanci se ocitla za dvě minuty velká sparťanská posila Martin Ručinský, na kterého bylo obranou trošku zapomenuto, ale ani on nezměnil skóre utkání. V plzeňském střeleckém trápení pokračoval Jaroslav Kracík, který též nevyužil drobného zaváhání soupeře. Plzeň si dokázala vytvářet slibné šance, které ovšem selhávaly v koncovce. Důkazem toho byla minuta šestnáctá, kdy při přesilové hře plzeňské útočné komando dokázalo tvořit jednu šanci za druhou, ovšem bez kýženého úspěchu. A když ani dvacet vteřin před koncem Gulašiho ostrá střela od modré v brance neskončila, šlo se do kabin za nerozhodného stavu 0:0

Druhé dějství začalo, tam, kde to první skončilo. Atraktivním hokejem, který se divákům musel líbit. Sparta začala více atakovat, čímž se hra zostřila a utkání nabralo na ještě větší atraktivitě. Při přesilovce Plzně Kracík našel před brankou Straku, ten se snažil vystřelit, což se mu také povedlo, ale k úlevě hostů jen nad branku Tomáše Pöpperleho. Největší šance druhé třetiny a v ní znovu Jaroslav Kracík. Ten doslova pohrdl nabízenou šancí. Branka Sparty byla v tu chvli z poloviny odkrytá, jenže k úžasu všech diváků Pöpperle puk nelovil ze sítě, ale letěl nad jeho branku. Dvacátou sedmou minutu si plzeňská obrana za rámeček nedá. Ptáček nahrál Brošovi, který se v mezikruží prosmýkl mezi dvěma obránci a překonal Málka. -0:1- Za ocenění stojí střela Adamského, který mířil přesně, ale brankář Sparty puk zastavil svou maskou. 35. minuta přinesla mírné vzrušení. Trošku nám vzplanuly vášně, když Netík srazil Adamského, který si to ale nenechal líbit, a tak si šli oba aktéři na dvě minuty odpočinout. O necelé dvě minuty později můžeme mluvit snad o nejvýraznější šanci Plzně. V oslabení nařídil rozhodčí tresné střílení proti Spartě. Exekuce se ujal Jakub Šindel. Ten se ovšem ukličkoval a Pöpperle betonem vytlačil puk ze směru. Místo puku skončil v síti bezmocný Šindel, což u rozhodčích rozhodně pochopení nemělo. Závěr patřil Pražanům. Útok ve složení Ručinský - Ton - Výborný zatápěl modrobílým. Při přesilovce pět na tři Tonova střela lízla břevno, ale podruhé už se sparťanský borec nemýlil. Dostal přihrávku od Ručinského a rázem to bylo -0:2-

Do třetího dějství vstoupili Plzeňští nebojácně, ve snaze zvrátit nepříznivý vývoj utkání. Benák střílel od modré, ale puk šel jen nad Pöpperleho rameno. Na druhé straně se činil Málek. Jeho betony sklaply jako past po nebezpečné střele Tona, čímž držel v tu chvíli svůj tým nad vodou. Plzeň však vzápětí nenaložila dobře s přesilovkou a soupeř trestal. Západočeši jakoby přestali bránit, Sparta vysílala jednu střelu po druhé. Ta Ručinského už v síti skončila. -0:3- Plzni se však nedala upřít snaha, nasezení a bojovnost. Neustále podnikala útočné výpady, ale ani Vampolova střela z otočky úspěch nepřinesla. V ČEZ Aréně jsme se dočkali ještě jedné branky. Hromas si vychutnal na konci osmnácté minuty modrobílou bezradnost a střelou pod víko zpečetil výhru Pražanů na -0:4- .