21. 12. 2021 | Petr Pavlík

PCE - SPA 3:2 - Rozhodl vstup do druhé třetiny

33., úterý 21. 12. 2021
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Frodl – Mikuš, Nakládal (C), Robertson, Košťálek, Vála, Kolář (A), Zdráhal – Kousal, Musil, Camara – Říčka, Poulíček (A), Cienciala – Hecl, Paulovič, Blümel – Anděl, Roman, Rohlík.
Sparta: Salák – Matuškin, M. Jandus, Polášek, Mikliš, Pavelka, Dvořák – Buchtele, Sobotka, Chlapík – Thorell, Horák, Řepík – Strnad, Vitouch, Forman – Prymula, Voženílek, Přibyl – Dvořáček.
Branky a nahrávky: 16. Camara (Kousal, Musil), 21. Cienciala (Říčka, Vála), 22. Musil (Camara, Kousal) – 9. Řepík (Sobotka, M. Jandus), 32. Chlapík (Mikliš, Buchtele). Rozhodčí: Šír, Veselý – Šimánek, Zíka. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 25:28. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2. Nejlepší hráči utkání: Anthony Camara - Michal Řepík.
Sparťané i s novou posilou Danielem Voženílkem naskočili zpět do akce po reprezentační přestávce, když zavítali na východ Čech do Pardubic. Náš tým si vypracoval v průběhu první třetiny jednobrankové vedení, ale soupeř třemi zásahy otočil skóre. V dalších minutách i přes snížení z hokejky Filipa Chlapíka jsme už dvoubrankové manko nedohnali a prohráli těsně 2:3.

Ve sparťanské brance naskočil po reprezentační přestávce Alexander Salák a v útočných řadách pro změnu naši trenéři nasadili Daniela Voženílka, který přišel do Sparty na hostování výměnou za útočníka Zdeňka Doležala. První velkou šanci v utkání si vypracovali domácí hokejisté. Paulovičova otočka zpoza branky nevedla k úspěchu, podobně jako prudká střela Romana po přejezdu útočné modré čáry.

Sparťané se osmělili v dalších minutách hry a první rozruch před pardubickým brankářem udělala čtvrtá útočná formace. Voženílek svou přihrávkou našel připraveného Prymulu, který sám v prostoru před brankou mířil pouze do betonů Frodla. A když náš tým ustál následný tlak domácího týmu, udeřil kapitán Michal Řepík.

Zkušený útočník v úniku svým bekhendovým blafákem poslal Spartu do těsného vedení. Sparťané si však svou radost užili jen krátce, jelikož na druhé straně kluziště vyrovnal Anthony Camara. Domácí forvard svou střelou vymetl vzdálenější horní růžek sparťanské branky. Náš tým měl na konci prvního dějství ještě k dispozici početní výhodu, kterou nevyužil. I proto bylo skóre po úvodních dvaceti minutách nerozhodné 1:1.

Sparťanům se vstup do druhé třetiny nepovedl, jelikož naše družina po necelých dvou odehraných minutách z druhého dějství prohrávala o dvě branky. David Cienciala udělal výhybku na střed kluziště a následnou střelou překvapil sparťanského brankáře. A radost domácích hráčů byla vzápětí ještě větší. Camara zkušeně našel Adama Musila, po jehož ráně si brankář Salák sáhl na kotouč, ale sparťanský gólman inkasovanému gólu nezabránil.

Pardubičtí hokejisté byli ve velké euforii a nebyli daleko od další vstřelené branky. Po střele Camary kotouč tancoval po brankové čáře, ale domácí hráči nedokázali dopravit touš do sítě. Sparťané se zvedli v dalších minutách, když střela Filipa Chlapíka se otřela o kalhoty bránícího beka Vály a zaplula až do branky. Náš tým hrál posléze i klasickou přesilovou hru, ve které však zahrozili domácí. Blümelův únik zastavila až branková konstrukce už za překonaným Salákem.

Oba týmy vstoupily do třetí třetiny velmi opatrně a další velkou šanci si v útočném pásmu připravil domácí útočník Camara. Prudká rána pardubického útočníka proletěla těsně mimo branku. Sparťané se v dalších minutách hry propracovali několikrát do dobrých střeleckých pozic. Brankář Frodl byl pokaždé ve svém pracovišti připravený zasáhnout, stejně jako v případě ostré střely z hokejky Prymuly.

Sparťané s blížícím se závěrem utkání tlačili svého soupeře v jeho obranném pásmu. Největší šanci si připravila v posledních minutách dvojice Buchtele – Chlapík, přičemž první jmenovaný neúspěšně dorážel kotouč na brankovišti domácího týmu. Náš tým už posléze nedokázal vyrovnat skóre a prohrál 2:3.

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Začátek druhé třetiny, kdy jsme dali dva góly, rozhodl. První polovinu druhé třetiny jsme hráli velice dobře, měli jsme tam i další šance, které jsme nedali. Pak Sparta dala gól, naštěstí jsme ubránili oslabení. Ve třetí třetině si Sparta vypracovala šance, je to kvalitní tým, má tam výborné útočníky směrem dopředu, celkově silné mužstvo. My jsme to ale odbránili a musím pochválit Frodlika, který podal vynikající výkon.“

Josef Jandač (HC Sparta Praha): „Myslím si, že jsme neodehráli špatně dvě třetiny, bohužel druhá nám vůbec nevyšla, ta nás stála zápas, a hlavně nástup do druhé třetiny. Špatně jsme střídali a to dnes bylo rozhodující.“