OLO - SPA 4:1 - Vitouchova trefa body nevynesla

7., pátek 20. 11. 2020
Olomouc - Sparta OLO - SPA
Olomouc: Konrád – Švrček, Škůrek, Vyrůbalík (C), Dujsík, Ondrušek (A), A. Rutar, Valenta – Burian, J. Knotek (A), V. Tomeček – J. Káňa, Nahodil, Kucsera – Olesz, Kusko, Valský – Bambula, Kolouch, J. Mácha.
Sparta: Neužil – Němeček (A), M. Jandus, Mikliš, Košťálek, Tomáš Dvořák, Poizl – Rousek, Horák (C), Řepík – Sobotka, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Kudrna – Říčka, D. Vitouch, Forman – Zikmund.
Branky a nahrávky: 3. Valský (Olesz), 40. Kucsera (Kusko, Švrček), 41. Nahodil (Dujsík), 60. Kucsera (Knotek) - 3. D. Vitouch (Forman). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:5, navíc Švrček (OLO) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
Sparťané i se svojí nejnovější posilou Vladimírem Sobotkou zakončili dlouhou venkovní sérii na ledě Olomouce. V první třetině šli nejprve do vedení domácí, ale náš tým rychle vyrovnal po zásluze Davida Vitoucha. Pražané i přes četné množství šancí v dalším průběhu utkání už neskórovali a prohráli 1:4.

V úvodu utkání se ke svému tlaku v útočném pásmu dostali sparťané, kteří ohrozili svými pokusy brankáře Konráda. Dobrý pohyb našich hráčů před olomouckým gólmanem však první branku nepřinesl, a naopak na druhé straně musel Neužil lovit puk ze své sítě. Do první velké šance domácí Mory se probojoval Olesz, který našel na opačné tyči Jakuba Valského, jenž se ze svého místa nemýlil.

Sparťané nenechali na svou gólovou odpověď dlouho čekat, jelikož v téže minutě vyrovnal David Vitouch. Sparťanský mladíček se prosmýkl podél mantinelu a v situaci dva na jednoho překonal Konráda svou přesnou střelou na vzdálenější tyčku. V dalším průběhu utkání měl na holi vedoucí gól Sobotka, jehož rána z mezikruží nakonec nebyla gólová. Náš tým měl v první třetině tři přesilové hry, ale ani v jedné z nabídnutých možností neskóroval.

V prvních minutách prostředního dějství Pražané hráli další přesilovou hru. Před brankou Konráda udělali sparťané velký rozruch, ale Kudrna z dobré pozice nepřekonal olomouckého brankáře. Na opačné straně kluziště pro změnu nebezpečně nahazoval obránce Valenta, na jehož nebezpečný pokus si Neužil udělal dobrý výhled a zkrotil puk ve své náruči.

Sparťané se díky svým přesilovým hrám dostali do dalších dobrých šancí. Po Horákově nenápadném posunutí kotouče mohl skórovat Košťálek, ale sparťanský obránce svůj celek do vedení neposlal. V polovině utkání se nikdo z týmů neprobojoval do další vyložené šance, jelikož oba brankáři předváděli bezchybný výkon.

Dobrou šanci na obrat ve skóre měl později kapitán našeho týmu Řepík, jehož prudká rána od modré čáry našla jen výstroj připraveného Konráda. Na konci druhé třetiny těsně před odchodem do kabin se přeci jen ještě jednou pohnulo skóre. Přihrávku Kuska si našel útočník Lukáš Kucsera, který zametl kotouč do branky.

Ve třetí třetině sparťané chtěli smazat jednobrankovou ztrátu, ale Olomoučtí byli i nadále velmi nebezpeční. Náš tým navíc špatně vystřídal, čehož domácí hokejisté využili. Lukáš Nahodil se dostal až do samostatného úniku, který proměnil svou střelou do horní části branky. Posléze sparťanští trenéři proměnili své útočné formace, aby svému mužstvu dodali nový impuls.

Domácí hokejisté se soustředili zejména na dobrou práci v obraně a brankář Konrád musel vytáhnout ze svého repertoáru několik dobrých zákroků. Po střelách obránců Němečka či Mikliše skončil kotouč v náruči olomouckého gólmana a rozhodčí přerušil hru. V závěrečných minutách hry následně skóroval ještě Lukáš Kucsera a náš tým zakončil dlouhou venkovní sérii porážkou 1:4.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): „První zápasy po dlouhé přestávce se nám nepovedly, nabírali jsme kondici, abychom se mohli postupně zlepšovat. Podařilo se nám udržet výkonnost a v zápase se Spartou konečně zabodovat a vyhrát. V první třetině nám chyběl pohyb, Sparta hrála velmi aktivně a téměř k ničemu nás nepouštěla. Od druhé části jsme se zlepšili, dařilo se nám vyhrávat více osobních soubojů a vyrovnat se soupeři. Výkonem ve dvou třetinách jsme zaslouženě vyhráli. Věřím, že se budeme dál zlepšovat.“

Josef Jandač (HC Sparta Praha): „V utkání rozhodla naše špatná produktivita. Chyběla nám jiskra a tah do branky k tomu, abychom mohli pomýšlet na výhru. Nešli jsme si za vítězstvím jako v předchozích zápasech. Ve třetí třetině jsme zkusili promíchat formace, ale bohužel ani to žádný efekt nepřineslo. Scházela nám častější střelba a trochu lepší zakončení. I přesilové hry se nám moc nedařily. Olomouc bojovala a zaslouženě vyhrála.“