13., pátek 23. 10. 2015
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Rittich – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Lenc, Urban Pacovský – Klimenta, Hruška, Látal – Musil Žejdl, Bárta. Trenér: František Výborný.
Sparta: Pöpperle – Barinka, Čajkovský, Eminger, Polášek, Hrbas, Mikuš – Kumstát, Pech, Sabolič – Buchtele, Hlinka, Přibyl – Klimek, Cingel, Hamilton – Forman, Černoch, Kudrna. Trenér: Josef Jandač.
Branky a nahrávky: 3. Výborný, 44. Voráček (Stříteský, Výborný), 48. Stříteský (Výborný), 64. Voráček (Látal, Výborný) – 31. Kudrna (Pech, Mikuš), 40. Přibyl (Hlinka, Buchtele), 57. Buchtele (Přibyl, Mikuš). Rozhodčí: Fraňo, Hejduk - Frodl, Kajínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4240. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3. Nejlepší hráči zápasu: Stříteský - Přibyl.
Ve 13. kole sparťané uzavřeli první čtvrtinu základní části na ledě páté Mladé Boleslavi. Vedení se v tomto zápase přelévalo ze strany na stranu. Jako první se prosadili domácí, poté Sparta zásluhou Andreje Kudrny a Daniela Přibyla otočila skóre. Boleslav si ale dvěma góly vzala vedení zpět. Jan Buchtele nakonec trefou na 3:3 poslal zápas do prodloužení, ve kterém se ze druhého bodu radoval Bruslařský klub.

Ještě před samotným startem utkání se s bohatou kariérou rozloučil za mohutných ovací obou fanouškovských táborů mistr světa a několikanásobný extraligový šampion Michal Broš. Někdejší dlouholetá opora Sparty obstarala symbolické úvodní vhazování a za emotivního skandování definitivně pověsila brusle na hřebík. Po necelých třech minutách hry o sobě ale dala vědět další velká osobnost dresu Mladé Boleslavi spjatá s pražským klubem.

Po vhazování v útočném pásmu se ke kotouči probojoval David Výborný a překvapivou ranou pod horní tyč otevřel skóre. Vše se událo tak rychle a s takovou razancí, že úvodní branku mužstva z Pojizeří si ještě museli ověřit hlavní sudí poradou s videorozhodčím. Dvoubrankové vedení mohl domácímu mužstvu zařídit Jarůšek, z otočky ale zametl vyražený kotouč těsně vedle pravé tyče.

Vyrovnání mohla přinést skrytá Barinkova rána v početní výhodě, Rittich se ale ocitl ve správný čas na správném místě. Především Pechova formace si v útočném pásmu počínala velmi aktivně, k ohrožení Ritticha se ale hosté dostávali spíše sporadicky. Na obou stranách byla znatelná velká bojovnost, které postupem času ustupovala hokejová krása. Do kabin si tak ve výsledku Bruslaři odnášeli jednobrankové vedení.

I po návratu na kluziště ŠKOENERGO Arény to byli hosté, kdo působil na ledě živějším dojmem. Do střelecké pozice se nadvakrát probíjel Cingel, Rittich byl připraven. V šanci se na druhé straně ocitl Pacovský, když z velké úhlu zakončoval rychlou kombinaci domácího mužstva, Pöpperle ale svůj tým držel nad vodou. A Sparta byla za aktivní pojetí hry a příkladné nasazení odměněna.

Pech se zbavil svého strážce a mezi kruhy nabídl puk Andreji Kudrnovi, jenž se prosadil střelou mezi Rittichovu ruku a tělo. Od té doby Pražané výrazně ožili a svého soka svírali v téměř přesilovkovém zámku. Půl minuty před sirénou hosté utišili tribuny podruhé. Hlinkova nahrávka se odrazila od bránícího hráče na hůl Daniela Přibyla a čerstvě nominovaný reprezentant dokázal, že se v podobných příležitostech nemýlí.

V boleslavské kabině zřejmě zuřila motivační bouře, jelikož na kluziště se vrátil povzbuzený tým. Vyrovnání zařídil Tomáš Voráček, jemuž stačilo vložit hůl do střílené přihrávky Stříteského. O několik okamžiků později se z nahravače ve střelce proměnil právě Matěj Stříteský a v početní výhodě využil dokonalé clony svých spoluhráčů. Tři a půl minuty před koncem základní hrací doby se puku po vhazování ujal Jan Buchtele a střelou přes obránce zařídil spravedlivé vyrovnání.

V prodloužení se zřejmě projevil respekt, který Boleslavští chovají k samostatným nájezdům, a ti viditelně chtěli rozhodnout před touto dovednostní disciplínou. Nejprve mířil do přečíslení Lenc s Trončinským, prvně jmenovaného ale Pöpperle vychytal. V příští akci už sparťanský brankář své spoluhráče nepodržel, když poněkud nešťastně propustil ostrý pokus Tomáše Voráčka. Neposedný kotouč se po zákroku navzdory veškeré snaze hostů dostal do síťky a Bruslaři mohli slavit zisk bonusového bodu.

Marian Jelínek (BK Mladá Boleslav): Vstoupili jsme do utkání s velkým nasazením a nadšením a myslím, že v první třetině jsme byli lepším týmem. Bohužel se nám nepodařilo odskočit o dvě branky. O to horší byla druhá třetina, kdy jsme působili ustrašeným dojmem, ztratili jsme pohyb a soupeř byl jednoznačně lepší, přebral iniciativu. Naštěstí se podařilo do třetí třetiny mužstvo opět vzkřísit a myslím, že remíza je zasloužená. Druhý bod jsme v součtu s minulou sezonou získali asi po patnácti porážkách za sebou.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Myslím, že jsme viděli kvalitní, bojovné a vyrovnané utkání. Nám se ve druhé třetině podařilo otočit nepříznivý stav a byli jsme lepší, bohužel jsme to vedení ve třetí třetině ztratili. Ale zvýšenou bojovností a nasazením se nám utkání podařilo zremizovat. Za to bych chtěl hráčům samozřejmě poděkovat. Za bojovnost, nasazení a chuť. Ale bohužel se nám nedaří remízové zápasy překlopit na naši stranu. Získáváme jen jeden bod a to je málo.