31. 3. 2011 | Daniel Langer, Lucie Strouhová

MBL - SPA 3:1 - Sparta prošpikovaná juniory neuspěla

POU12, čtvrtek 31. 3. 2011
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Schwarz - Hay, Mikuš, Žabka, Chaloupka, Lehikoinen, Benda, Macháček, Dudáš - Pabiška, Štefanka, Boháč - Vrbata, Plodek, Jiránek - Bahenský, Hrdel, Macho - Lenc, Tvrdík, Matějovský. Trenéři: Jeřábek a Hiadlovský.
Sparta: Sedláček - Veselý, Husák, Sobotka, Švaříček, Jakub Kolář, Zacpálek, Žovinec, Macholda - Ton, D. Výborný, Přibyl - Žálčík, Pacovský, Hromas - Kafka, Rubeš, S. Treille - Sovík, Bartánus, Tůma. Trenéři: M. Hořava a Rulík.
Branky a nahrávky: 30. Hrdel (Macho), 41. Chaloupka (Žabka), 49. Bahenský (Macho, Hrdel) - 1. Přibyl (Výborný, Ton). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Bejček, Charvát. Vyloučení: 5:6, navíc Žabka (MBL) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 640.
Poslední utkání na ledě soupeře v rámci play out odehráli hokejisté pražské Sparty na ledě Mladé Boleslavi. Sestava proháčkovaná samými juniory sdruženými okolo kapitána Výborného a kanonýra Tona držela hubený náskok po brance Přibyla jen do poloviny klání. Poté domácí stav srovnali a v závěrečné třetině dvěmi brankami i otočili. Sparta podlehla barážové Mladé Boleslavi 3:1.

V poněkud improvizované sestavě nastoupivší Sparta na svého soupeře vlétla a ihned uzavřela domácí tým před brankou Marka Schwarze. Přesně třiatřicet vteřin stačilo, aby muž se stejným číslem na zádech kapituloval. Daniel Přibyl se po kombinaci Tona s Výborným před boleslavskou brankou neukvapil a uklidil puk pod horní tyčku.

První varování zřejmě nebylo pro domácí obranu dost důrazné a tak se mohl jen o několik desítek sekund poté radovat Karel Hromas. Gólovou radost ale překazil urostlému forvardovi včasným vysunutím betonu Schwarz.

Bruslařský klub se s vývojem utkání nepotýkal zrovna dvakrát dobře a ať už chtěli hráči pod vedením trenéra Jeřábka nacvičovat cokoliv, výrazně prořídlé tribuny se modlily, aby to nebyla předváděná hra. Nejvýraznější osobou v domácím dresu byl bezesporu Lukáš Pabiška, ale ani jedna z jeho nadějných střeleckých pozic Sedláčka v brance zrovna dvakrát nevyděsila.

Nástup do druhého dějství byl ze strany domácích o pověstný chloupek lepší. V přesilové hře se na vrcholku kruhu pro vhazování ocitl nekrytý Macho a jeho bombu Sedláček kryl jen s velkými obtížemi.

O několik okamžiků poté už ale mladíček ve sparťanské brance kapituloval. Bruslařskému klubu se naskytla výhoda dvou mužů v poli, kterou po nahrávce rekonvalescenta Macha využil navrátilec Zbyněk Hrdel, který se k boleslavskému týmu připojil po nečekaně rychlém vyřazení Chomutova ve finále první ligy.

Po vstřelené brance jakoby z boleslavských hráčů spadlo těžké závaží a teprve od té chvíle začala Boleslav produkovat hru, která se od ní proti mladičkému kádru Sparty čekala. Velice pohlednou akcí se blýskl Matějovský, který si z rohu kluziště nabruslil před branku, gólmana Sedláčka překonal blafákem, ale celou akci zakončil nešťastnou střelou do tyčky.

V končícím oslabení se nejprve nezadařilo Pabiškovi, s následnou dorážkou neuspěl ani dojíždějící Mikuš. Většina druhé třetiny se odehrávala pod taktovkou Mladé Boleslavi, vedení z herní převahy ale domácí nevytěžili.

Co se Bruslařům nepovedlo před přestávkou, podařilo se na začátku třetí třetiny. Boleslav si dobrým pohybem vynutila faul. Přesilovou hru využil střelou schovanou za obráncem Petr Chaloupka, pro kterého znamenal přesný zásah vůbec první extraligovou branku.

Jen u toho ale nezůstalo, Boleslav tlačila dál. Tentokrát sice početní výhoda zůstala nevyužita, místo toho ale domácí udeřili těsně po jejím konci. Zdeněk Bahenský využil parádní křižnou přihrávku Macha.Zbytek posledního dějství utkání už mnoho vzrušení nenabídl, a Boleslav tak na svém ledě zvítězila 3:1.

Vladimír Jeřábek (Mladá Boleslav): "Pro nás to byl velmi pozitivní zápas, neboť Sparta k dnešnímu utkání přistoupila o mnoho lépe než naposledy Brno. Mladí hráči soupeře naše kluky výborně prověřili a ti museli celý zápas odehrát naplno, jít do těla a neodevzdat žádný souboj."

Miloslav Hořava (Sparta Praha): "Měli jsme dobrý vstup do utkání, které jsme ale nedotáhli do úspěšného konce. Přesto jsem rád, že naši mladí hráči k tomuto utkání přistoupili se vší vážností a motivací. Myslím, že jsme před baráží domácí mužstvo skvěle prověřili."