20., neděle 30. 10. 2005
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Bříza - Toman, Jan Hanzlík, Dobroň, O. Malinský, Černošek, Nikolov - O. Kratěna, J. Straka, Chabada - Špaňhel, Sivek, Vopat - Ton, Marek, Štrba - M. Růžička, Havelka.
Pardubice: Hylák - Snopek, Kántor, A. Novotný, Čáslava, Havíř, Mudroch, Linhart, Vágner - Mrázek, Blažek, M. Hlinka - Čaloun, Mikeska, Rolínek - Kolář, Vorel, Lubina - Cetkovský, Tvrdík, Korhoň. Trenéři: Martinec a Šejba.
Branky a nahrávky: 55. Černošek (Marek, Nikolov), 60. Ton (Černošek, J. Straka), 65. Marek (Černošek) - 7. Mikeska (Čaloun), 27. Lubina (Kolář). Rozhodčí: Hradil - Kostka, Český. Vyloučení: 4:7, navíc Vopat (Sparta) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4339.
Nadprůměrné utkání s velkou měrou šancí mohli shlédnout návštěvníci T-Mobile Areny. Sparta vinou dvou hrubých chyb v rozehrávce ztrácela po dvou třetinách o dvě branky, ale mohutný obrat v samém závěru utkání podpořený brankou Marka v prodloužení jen dokumentoval kvalitu nedělního duelu.

K boji o sedmé místo přijely do Prahy hokejisté Pardubic, kteří na Holešovické již řadu let umí zahrát. Tomu odpovídal také vyrovnaný začátek, jenž se chvílemi převracel na stranu Východočechů. Velké příležitosti před Břízou nevyužili Mikeska a vzápětí z křídla také Rolínek. Sparta se začala ozývat až po hluché první pětiminutovce Štrbou, jemuž sekundoval rovněž Ton. V 7. minutě se domácím naskytla výhoda přesilové hry, ale naložili s ní jak nehůře mohli. Ve vlastním oslabením po chybě v rozehrávce dostal ke kotouči Čaloun, ten své dvě příležitosti nevyužil, to se podařilo až Mikeskovi, který střílel do odkryté branky. V pokračující přesilovce se zaskočení Pražané zmohli jen na nevýrazné pokusy od modré. Trochu rozruchu přinesla až následující výhoda další přesilové hry, kdy zle zatápěli pod kotlem Ton s Markem podpoření rozbíječem Štrbou. Ovšem Hylák v brance hostí se oklamat nenechal, na holičkách jej nenachytala ani šance Kratěny. V závěru se zkoušel prosadit individuelně mladík Růžička, na druhé straně z mezikruží po příhře Mikesky pálil nikým nehlídaný Rolínek.

Do druhé části vstoupila vyměněná Sparta plná elánu a chtíče. Krásnými akcemi zaměstnávala Hyláka v brance, který lapil puky kolikrát až se štěstím. Kolotoč šancí roztočil Kratěna po přihrávkách se Strakou, neprosadil se také v ideální příležitosti ostrostřelec Ton. Spartě se aktivita vymstila v obranné fázi, Pardubice opět potrestaly zlou hru v rozehrávce domácích. Ve 27. minutě Kolář vyhledal mezi kruhy nehlídaného Lubinu, který bez rozpaků uklidil kotouč do sítě. Následoval chvilkový útlum Pražanů, který o pár minut později opět rozparádil Marek. V oslabení domácí svatyni nejčastěji ohrožoval od modré čáry ranař Snopek, ale Bříza si tyče pohlídal a touše tlumil betony do rohů. Stupňující se tlak Sparty zastavovali hosté jen za cenu nedovolených zákroků, které domácím přisoudily minutovou přesilovou hru pět na tři. Tu doprovázel pískot publika, když se sparťané nemohli za žádnou cenu dostat do pásma a oklamat Hyláka šikovnou střelou. Po jejím skončení se opět hrálo dle not Holešovických, ale hra na krásu na Pardubice naplatila, ty odolávaly až do druhého hvizdu.

Začátek třetí třetiny si nejvíce zapamatuje hlavní sudí Hradil, jehož zasáhl puk do obličeje a na několik minut jej museli nahradit čároví rozhodčí. Tempo utkání oproti druhému dějství značně opadlo zejména vinou Pardubic, které opustily útočnou hru a zatáhly se dozadu. Ojedinělými výpady ohrožovaly Břízu jen sporadicky, přesto se musel sparťanský veterán vždy vytáhnout a udržet své kamarády ve hře. V polovině třetiny po pokusu Mrázka se do varu dostala znovu Sparta. Sivek přiťukl puk pro Vopata, ten pohotovou střelou netrefil mezírku mezi betony, stejným pokusem se neprosadil Ton. V oslabení se přes beka natlačil Špaňhel, avšak trefil jen břevno branky Hyláka. V 55. minutě chyboval gólman Hylák. Vyhrané vhazování Marka zužitkoval v gól střelou od červené čáry Černošek, pardubický brankář se červená ještě nyní. Závěr patřil domácím, kteří se nažili vyrovnat, seč jim síly stačili, ale neposedný puk je chvílemi neposlouchal. Přesto se spravedlnost dostavila. Pět vteřin před závěrečnou sirénou se od modré čáry rychlým švihem trefil Ton a dohnal velice kvalitní utkání do prodloužení.

Opatrný nastavený čas uťal svou příležitostí Rolínek, ovšem Břízu beton zasáhl nadmíru dobře. Kratěna na druhé straně hledal prostor pro kličky, nakonec dopravil puk Chabadovi, jenž dloubnutím donutil Hyláka zasahovat rukavicí. V 65.minutě předvedli parádní kombinaci Černošek s Markem, když druhý jmenovaný zůstal sám na levém kruhu a střelou pod ruku Hyláka rozhodl utkání ve prospěch Sparty.

Partnerem utkání byl:

Jaromír Šindel (Sparta): Nechtěli jsme jen bránit, ale hrát aktivně dopředu. Měli jsme spoustu příležitostí, ale stále se střelecky trápíme. Zabrzdil nás i gól, který jsme dostali při vlastní přesilovce. Ale stále jsme věřili, že když dáme gól, zápas zvládneme. Jsme rádi, že máme dva body, ale mrzí nás, že nejsou tři.

Jiří Šejba (Pardubice): Věděli jsme, že oba týmy mají problémy a budou hrát spíše odzadu. Dvě třetiny jsme měli hru pod kontrolou a při hře pět na pět Spartu do ničeho nepouštěli. Pak ale došlo ke ztrátě koncentrace, dostali jsme gól po střele z dálky a pak jsme nezvládli buly osm vteřin před koncem. Prodloužení je otázka štěstí.