36., pondělí 17. 10. 2005
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Schwarz - Černošek, Jan Hanzlík, Dobroň, Toman, Hlavačka, Bolf (21. Kasík) - O. Kratěna, J. Straka, Štrba - Netík, Vopat, Špaňhel - Ton, Marek, Havelka - M. Růžička, Sivek, Chabada.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Nosek, Malinský, Vosátko, Zubíček, Houdek, Galvas - Kristek, Leška, Mokrejš - Okál, R. Král, Melenovský - Barinka, M. Čech, I. Rachůnek - Špilár, Záhorovský, Kubiš.
Branky a nahrávky: 24. Sivek (Toman) - 1. Hamrlík (Kristek, Leška), 11. Melenovský (Okál, Král), 19. Nosek (Okál). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:7, navíc Hlavačka (Sparta) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2552.
Z špatných výkonů Spartu neprobrali ani zlínští Medvědi, na které se Pražanům v posledních letech před domácím publikem daří. Řídce zaplněné tribuny viděly jen další trápení svěřenců trenéra Šindela, kteří podlehli v předehrávce 1:3.

Fotogalerie

Bokroš se svými ovečkami přijel do Prahy z Plzně, kde Hamé den před utkáním prohrálo. Ani krátký odpočinek nezabrzdil Medvědy v dobrém nástupu. Po třiadvaceti vteřinách hry obkroužil Mokrejš branku a vybídl ke střele od modré Hamrlíka, jenž se nemýlil. Domácí se nevzdávali a pokoušeli se překonat Murína Špaňhelem či od modré čáry Hanzlíkem. Po příhře Marka trefil tyč dorážející Havelka. Vzápětí zahřmělo v 11. minutě na druhé straně. Zlínští rozebrali obranu Pražanů, Toman neuhlídal na křídle Melenovského, který s klidem mazáka zasunul puk do prázdné branky. Krátce po druhé brance se opět ozvala Sparta, tentokrát střelou Tona. Hanzlíkovy slibnou příležitost vymyslel Kratěna, Netík zase ideálně vybídl ke skórování Špaňhela. V 19. minutě padli sparťané do kolen. Nosek od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě a touš zapadl za nešťastného Schwarze potřetí.

Holešovičtí načali prostřední část přesilovou hrou, která se vzápětí na dvanáct vteřin zdvojnásobila. Kasík nabil Štrbovi, ten dobrou možnost zmařil. Pražané se radovali až ve 24. minutě. Tomanovu střelu Murín jen vyrazil na dobře postaveného Sivka, který uspěl z dorážky. Vrátit Medvědům tříbrankové vedení mohl Čech, Schwarz vytáhl z rukávu dobrý zákrok betonem. Zlínu se nevedlo ani v přesilových hrách, jediným pokusem se prezentoval bek Galvas tvrdou ranou do prsou domácího brankáře. Z dálky na pár vteřin znejistěl Murína dalekonosnou střelou kapitán Chabada. V závěru lepší Sparta hrozila z křídla Tonem, přes skrumáž před brankou se zkoušel prosadit také Hlavačka.

Přesilovkou odstartovali domácí také poslední dějství. Hanzlíkovu jedovku neprotlačil pod Murínem Straka, Sivek ranou z první nezamířil ideálně mezi tyče. Agilní Netík nedotáhl do konce svou kličku, vzápětí vyzval k teči Chabadu, který předložený touš netrefil. Domácí působili lepším dojmem, ale s naloženými šancemi nedokázali vhodně naložit. Po Kratěnově pokusu, jenž zasáhl hostujícího strážce svatyně jen do ramena, se Zlín značně zatáhl a uzamkl obranná vrátka. Bezradná Sparta jen těžko hledala klíč k jejich odemknutí, naopak Moravané spoléhali na rychlé protiútoky. Do jednoho z nich se dostal Leška, ale pohořel na dobrém zákroku Schwarze. Necelé dvě minuty před koncem při vyloučení Melenovského zkoušela Sparta hrát v šesti, ale vylepšená přesilovka jí nevyšla. Jedinou příležitost si vypracoval Kratěna, který se elegantně protáhl středem hřiště, ale střelou po ledě neuspěl. Sparta prohrála čtvrtý zápas v řadě.

Jaromír Šindel (Sparta): Výsledek je o trošku lepší než v sobotu, ale průběh v podstatě stejný. Připravenost některých hráčů na utkání se promítá do těchto nepovedených začátků. Ve druhé části utkání jsme měli převahu, vytvořili jsme si několik šancí, ale bohužel jsme dali jen jeden gól. Rozložili jsme sílu útoků do všech čtyřech formací, prohráli jsme kvůli individuálním chybám obránců.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): Určující pro vývoj utkání byl úvod utkání. Vyšel nám úplně snově. Při prvním střídání jsme dali gól, v první třetině jsme dali z osmi střel na branku tři góly. Mohli jsme se pak soustředit na hlídání náskoku. V úvodu druhé třetiny jsme vlastní hloupostí nabídli Spartě čtyři minuty přesilovku a ona dala gól. Disciplinovaný a týmový výkon nás ale dovedl k tomu, že jsme náskok udrželi.