KVA - SPA 5:6 - Gól v závěru zajistil výhru

II/18, sobota 26. 2. 2022
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Ebenstreit - Smýkal, Postl, Cipko, Anton, Mähler, Kubíček - Šmíd, Váňa, Vimr, Šuma, Pavelec, Csabi, Pastor, Holejšovský, Zeman.
Sparta: Kogler - Šeba, Bartoň, Byakov, Mack, Janský, Port - Stepanchuk, Vašíček, Odehnal, Potoma, Žemlička, Novák, Fábry, Skuratov, Poláček, Žmola, Křišťan.
Branky a nahrávky: 8. Holejšovský (Vimr), 15. Pastor (Mähler), 26. Zeman (Váňa, Csabi), 42. Pastor (Šmíd, Mähler), 49. Pastor (Váňa, Kubíček) - 1. Odehnal (Stepanchuk, Žmola), 8. Janský (Křišťan), 28. Žmola (Odehnal, Šeba), 30. Fábry (Bartoň), 40. Novák (Port), 59. Stepanchuk (Odehnal, Port). Rozhodčí: Malá - Malý, Deja. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Střely na branku: 46:34. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:5, 5:5, 5:6.
Sparťanští dorostenci navázali na vydařené pražské derby, když zdolali Karlovy Vary v divokém utkání 6:5. Náš tým vedl dvakrát v průběhu utkání o dvě branky, nicméně soupeř pokaždé dokázal vyrovnat. Utkání plné zvratů rozsekl útočník Bogdan Stepanchuk, jenž v 59. minutě obstaral vítěznou branku. Třemi body za jeden gól a dvě asistence se blýskl útočník Mikuláš Odehnal.

Na začátku utkání zřejmě nikdo v aréně nepředpokládal, že v dorosteneckém utkání mezi Karlovými Vary a Spartou padne celkem jedenáct branek. Náš tým vlétl do utkání a už v úvodní minutě se radoval z vedení. Mikuláš Odehnal po pětapadesáti vteřinách otevřel skóre zápasu a poslal svůj celek do vedení. Sparťané byli na koni a svou pohodu ukázali i v dalších minutách. Obránce Jan Janský v osmé minutě zvýšil náskok na 2:0 a náš tým měl utkání v lázeňském městě dobře rozehrané.

Karlovarští mladíci přispěchali s rychlou odpovědí a v téže minutě snížili zpět na rozdíl jediného gólu. Petr Holejšovský se stal prvním úspěšným střelcem na straně domácích a Vary byly znovu zpátky ve hře. Domácí hokejisté prohrávali v první polovině úvodní třetiny o dvě branky, ale následně stihli ještě do konce první třetiny vyrovnat. Tobiáš Pastor na konci patnácté minuty překonal soupeřova brankáře podruhé v utkání a bylo vyrovnáno. Oba týmy odcházely do kabin za stavu 2:2.

Domácí tým korunoval svůj herní vzestup v průběhu první třetiny rovněž i na startu prostřední části. Matěj Zeman svou šestou brankou v této fázi soutěže překonal sparťanského brankáře potřetí v utkání a Vary rázem vedly o jednu branku. Sparťané však i nadále byli se svým soupeřem v gólovém kontaktu a do konce druhé části třemi zásahy zvrátili vývoj zpět na svou stranu! Vyrovnávací gól nejprve obstaral útočník Jakub Žmola a vedoucí branku jen o několik vteřin později vstřelil Andrej Fábry.

Když už se zdálo, že sparťané si ponesou do kabiny jednobrankové vedení, diváci v aréně se přeci jen dočkali ještě jednoho gólu. Lukáš Novák v poslední minutě druhé třetiny dodal svému týmu znovu potřebný klid a sparťané vedli po čtyřiceti odehraných minutách nad svým soupeřem 5:3. V průběhu druhé části ani jeden z týmů nevyužil svou početní výhodu. Domácí hokejisté sice náš tým přestříleli o několik střel, ale sparťané byli v koncovce efektivnější.

Pražané si chtěli pohlídat svůj pracně vybudovaný náskok, ale karlovarští hokejisté našli v sobě ještě hodně sil na zdramatizování skóre. Tobiáš Pastor svou druhou trefou v utkání snížil zpět na rozdíl jediné branky a díky Tobiáši Pastorovi karlovarští mladíci dokonce vyrovnali. Domácí forvard zkompletoval hattrick a vrátil svůj tým do hry o důležité body. V průběhu třetí třetiny byli navíc dvakrát současně vyloučeni domácí Pavelec a sparťanský Křišťan, ale při hře čtyři na čtyři se ani jeden tým neprosadil.

V závěru utkání to vypadalo, že utkání bude muset rozhodnout až prodloužení, ale sparťané gólem v průběhu 59. minuty rozhodli o svém vítězství! Bogdan Stepanchuk využil nahrávku od svého spoluhráče Odehnala a první jmenovaný svou jubilejní pátou trefou v aktuální části sezony rozhodl. Náš tým si i díky tomuto úspěšnému střelci odvezl z lázeňského města velmi cenné tři body a v tabulce dál stíhá vedoucí Plzeň a druhý Liberec.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): "Řekli jsme si, že bychom chtěli do utkání vstoupit pravou nohou. Bohužel se nám stal pravý opak. V dalších minutách jsme se dokázali do zápasu vrátit a vzápětí jsme výsledek otočili na svou stranu. Soupeř nám pak znovu utekl o dva góly. Naši hráči se však ve třetí třetině znovu vrátili a vyrovnali. Bohužel z naší strany se minutu před koncem stala extrémně hrubá chyba, kdy nám hráč projel celé kluziště, což by se před play off rozhodně nemělo stávat. Chyba v závěru utkání nás stála body. Nezbývá nám nic jiného, než pogratulovat Spartě ke třem bodům."

František Ptáček (HC Sparta Praha): "Máme za sebou velmi kvalitní zápas z obou stran, diváci viděli hodně branek. Obě mužstva dobře útočila. Z mého pohledu jednoznačně musíme zlepšit hru v obranném pásmu a věci, které způsobují, že dostáváme branky. V útočné fázi jsem s výkonem našeho týmu velmi spokojený."