6. 10. 2020 | Petr Pavlík, Daniel Ryl

KVA - SPA 2:3 - Tři body z Karlových Varů

3., úterý 6. 10. 2020
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: F. Novotný – Kotvan, Šenkeřík, Graňák, Plutnar, Pulpán (A), Zábranský, M. Rohan (A) – Lauko, D. Kaše, Flek – T. Mikúš, Vildumetz, O. Beránek – Osmík, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.
Sparta: Machovský – Kalina, M. Jandus, T. Pavelka, Jeřábek, Tomáš Dvořák (A), Mikliš, Chvátal – Rousek, Horák, Řepík (C) – Chlapík, Sukeľ, Tomášek – Buchtele, Pech (A), Kudrna – Dvořáček, Říčka, Vitouch.
Branky a nahrávky: 9. Flek (Šenkeřík, Kotvan), 39. Černoch (O. Beránek, Kohout) – 7. Řepík (Horák, Tomášek), 24. Pech (Kudrna), 35. Řepík (Rousek). Rozhodčí: R. Svoboda, Pražák – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: hráno bez diváků. Střely na branku: 26:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3. Nejlepší hráči utkání: Jakub Flek - Michal Řepík.
Naši hokejisté v úterní dohrávce 3. kola na ledě Karlových Varů potvrdili, že se jim proti Energii dlouhodobě daří, když ji zdolali těsně 3:2. První venkovní sparťanské vítězství v novém ročníku zařídil dvěma góly kapitán Michal Řepík, který vstřelil první branky v nové sezoně.

Sparťané přijeli do Karlových Varů s omlazenou sestavou bez svých klíčových obránců Jana Košťálka a Davida Němečka. Náš tým vstoupil do utkání velmi aktivně a hned v prvních minutách hry si připravil řadu dobrých příležitostí. Spolupráce Tomáška s Chlapíkem vypadala nadějně, ale jakýkoliv případný posun ve skóre odmítl svým zákrokem domácí gólman Filip Novotný.

Karlovarský brankář nadále držel svůj tým nad vodou, když lapil nebezpečné výpady Vitoucha s Rouskem. Našim borcům přinesla aktivita své ovoce, jelikož o pár okamžiků později zaúřadovalo úderné trio v přesilovce. Po ose přesných přihrávek v útočném pásmu nabídl Horák kotouč Michalu Řepíkovi a sparťanský kapitán ze své oblíbené pozice pálil přesně!

Domácí hokejisté měli svých šancí minimum, přesto dokázali bleskurychle vyrovnat. Jakub Flek ujel sparťanské obraně a sám proti Machovskému nezaváhal, když poslal kotouč přesně pod betonem našeho brankáře. Ke konci první periody mohli sparťané odskočit do těsného vedení znovu zásluhou Řepíka, ale tentokrát si Novotný věděl rady a střelu zneškodnil.

Oba týmy hrály na začátku druhého dějství ve svižném tempu a první velkou šanci si připravili také hráči z lázeňského města. Laukova tvrdá dělovka po přejezdu útočné modré čáry nebyla úspěšná, jelikož narazila přesně do ramene brankáře Matěje Machovského. Sparťanský muž s maskou musel o pár chvil později řešit nebezpečnou ránu Kotvana, která mířila přesně doprostřed branky.

Necelých pět minut po začátku prostřední třetiny byl před karlovarskou brankou menší zmatek, kterého sparťané okamžitě využili. Buchtele neproměnil svoji tutovku z bezprostřední blízkosti, ale jeho práci dokonal Lukáš Pech, jenž propasíroval kotouč vedle betonu brankáře Novotného.

A krátce po vypršení Rouskova trestu právě zmiňovaný talent v sestavě Pražanů vybídl Michala Řepíka, který svou druhou trefou v tomto utkání poslal Spartu do trháku. Karlovarští hokejisté nehodlali složit své zbraně, a ještě před začátkem druhé přestávky stihli snížit zpět na rozdíl jedné branky. Beránek našel hůl exsparťana Jiřího Černocha a Machovský kapituloval podruhé. Gól Energie musel ještě posléze potvrdit videorozhodčí.

Na začátku třetí třetiny se sparťané snažili o další vstřelenou branku, ale dvě střely Říčky Novotného nepřekvapily a karlovarský brankář nadále udržel pro svůj tým naději na bodový zisk. Na opačné straně kluziště musel do střehu naopak Machovský, před kterým nebezpečně operoval Flek. Sparťanský gólman posléze odolal i proti tlaku Černocha. Naši hokejisté hráli deset minut před koncem třetí části další přesilovou hru, ale všechny sparťanské pokusy lapil Novotný.

Krátce nato se Rousek pokoušel prodrat skrz pravou stranu kluziště, avšak poslední obránce Karlových Varů mu to nedovolil. Stejně tak se do střelecké pozice marně snažil probíjet Říčka. Domácí v závěru utkání ještě odvolali Novotného z jeho pracoviště, ale sparťané už další komplikace nepřipustili a po výhře 3:2 si připsali první úspěch na venkovním stadionu v této sezoně.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): "Po dvou dnech, které jsme měli na přípravu na toto utkání, jsme do první třetiny vstoupili špatně. Nevím, proč jsme udělali čtyři zbytečné fauly a dostali Spartu do hry a do vedení. Ve druhé třetině jsme se trošku uklidnili, zlepšili jsme pohyb a hra se vyrovnala. Paradoxně jsme ale v téhle fázi udělali dvě chyby, které soupeř nekompromisně potrestal. Odskočil nám o jeden gól, který pak ve třetí třetině chyběl. I když jsme udělali všechno pro to, abychom se o nějaké body porvali, tak už jsme na to neměli dostatek síly a štěstí, abychom nějaký gól dali."

Miloslav Hořava (HC Sparta Praha): "Věděli jsme, že domácí jsou po karanténě a dlouho nehráli, což byla jejich nevýhoda. V první třetině nám pomohly přesilovky, dostali jsme se do vedení i do lepšího tempa. Ve druhé třetině byli domácí lepší i díky přesilovkám. Zápas byl vyrovnaný a myslím, že jsme nakonec byli šťastnější."