KLA - SPA 0:6 - Demolice s čistým kontem

30., neděle 5. 12. 2021
Kladno - Sparta KLA - SPA
Kladno: Bow – Dotchin (A), Kehar, Wood, Ticháček, Suchánek (A), Donaghey, Baránek – Hlava, Plekanec (C), Jágr – Indrák, Kubík, Kristo – Beran, Račuk, Melka – Machala, Filip, Pytlík.
Sparta: Machovský – Matuškin, Mikliš, Polášek (A), M. Jandus, Jeřábek, Pavelka – Buchtele (A), Sobotka, Chlapík – Thorell, Horák, Řepík (C) – T. Jandus, Konečný, Přibyl – Strnad, Vitouch, Dvořáček.
Branky a nahrávky: 34. Dvořáček (Vitouch, Strnad), 38. Matuškin (Pavelka), 52. Řepík (Pavelka), 56. Buchtele (Sobotka, Chlapík), 57. Thorell (Matuškin, Horák), 60. Chlapík (Pavelka). Rozhodčí: Hradil, Micka – Ganger, Malý. Vyloučení: 3:5, navíc Dotchin (KLA) 5 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Střely na branku: 28:37. Průběh utkání: 0:6. Nejlepší hráči utkání: Ondřej Machala - Maxim Matuškin.
Vítězství je naše! Sparťané v duelu s Kladnem odčinili předchozí porážku a připsali si další tři body. Náš tým i díky čtyřem brankám v závěru utkání porazil kladenské Rytíře 6:0 a dokráčel za vysokým vítězstvím. První čisté konto si připsal po svém návratu do Sparty brankář Matěj Machovský a rozhodující trefu obstaral ve druhé třetině útočník David Dvořáček.

Ve sparťanské brance nastoupil oproti předchozím zápasům od úvodních minut Matěj Machovský a v obranných řadách naskočil Martin Jandus, jenž se vrátil zpět do Sparty po krátkém hostování v Českých Budějovicích. V úvodních minutách první třetiny si sparťané připravili první velkou šanci, když útočník Chlapík vystřelil z levé strany, ale kladenský brankář střelu bez obtíží viděl a kotouč vyrazil do bezpečí. Na druhém konci kluziště byl aktivní Račuk, jenž dorážel kotouč na brankovišti, ale Machovský si našel puk a pomocí svých betonů poslal kotouč do rohu kluziště.

Naši hokejisté si v útočném pásmu připravili další dobré šance! Obránce Jandus střílel z pozice před brankou a vzápětí zkusil své střelecké štěstí útočník Přibyl. V obou případech kladenský gólman svou branku uhájil a skóre bylo nerozhodné. V dalších minutách měli Rytíři velký tlak v útočném pásmu, ale sparťanská obrana kladenský nápor ustála. Domácí hokejisté hráli v první třetině i dvě přesilové hry, které však i přes velké šance nevyužili, a proto bylo skóre po úvodní části nerozhodné 0:0.

Oba týmy vstoupily do druhé části velmi opatrně a ani jedna obrana nechtěla udělat chybu. Naši hokejisté šli v prvních minutách druhé třetiny do oslabení. Kubíkova prudká střela po křižné přihrávce vypadala pro domácí celek nadějně, ale brankář Machovský se stihl včas přemístit. Sparťanský gólman byl úspěšný i proti následné akci Berana, jenž byl hodně aktivní před brankou. A když se neprosadil skrz sparťanskou obranu rychlonohý útočník Machala, přišly další šance sparťanského týmu.

Vše odstartovala formace vedená Horákem, která si svým aktivním pohybem vypracovala dobrou příležitost. Razantní střela kapitána Řepíka však našla pouze připraveného kladenského brankáře. Poté měli domácí obrovskou možnost. Matuškin fauloval ujíždějícího Machalu a sudí nařídili trestné střílení. K nájezdu se rozjel útočník Matyáš Filip, jehož blafák Machovský vychytal. V dalších minutách hry už konečně přišly první góly. Ve čtyřiatřicáté minutě útočník David Dvořáček prostřelil Bowa na vzdálenější tyčku a o pár okamžiků později Maxim Matuškin procedil puk do branky.

Kladno dohrávalo na startu třetí části svou klasickou početní výhodu. Ve velké šanci se ocitl Jaromír Jágr, který však svou střelou Machovského nepřekonal. O pár vteřin později vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře obránce Baránek, jenž prudkou ranou od modré čáry našel pouze lapačku Machovského. Sparťané si v dalším průběhu třetí třetiny připravili velkou šanci! Buchtele našel před brankou připraveného Chlapíka, jenž svou pohotovou střelou mířil nepřesně.

Sparťany však neproměněná akce nemusela mrzet, jelikož v dalších minutách se přeci jen prosadili. Michal Řepík zakončoval rychlé přečíslení svého týmu, když překonal brankáře Bowa na bližší tyčku. Náš tým byl i nadále při chuti. Čtvrtou branku obstaral Jan Buchtele, který svým blafákem zakončil do horní části branky. Náskok svého týmu vzápětí navýšil švédský útočník Erik Thorell, který si počkal na Matuškinův pas a bez obtíží uklidil kotouč do branky. V závěru duelu byla k vidění na ledě početná šarvátka a náš tým si zahrál ještě jednu přesilovou hru. Tu využil Filip Chlapík, který svou povedenou ranou zakončil přesně. Sparťané porazili Kladno vysoko 6:0!

David Čermák (Rytíři Kladno): "Myslím, že dvě třetiny jsme nehráli špatně, ale bohužel nás sráží, že nedáváme góly; nepomůžeme si ani přesilovkama. Ve poslední třetině jsme to za stavu 0:2 otevřeli a dostali jsme třetí gól, který asi rozhodl. Bohužel pak jsme to naprosto degradovali těmi posledními minutami, kdy jsme to úplně vypustili a dostali jsme další góly."

Josef Jandač (HC Sparta Praha): "Pro nás to bylo určitě důležité utkání po nepovedeném domácím zápase se Zlínem. Zápas byl vyrovnaný, my jsme potom dali první gól, který nám podle mého hodně pomohl, protože Kladno mělo několik vyložených šancí a nás hodně podržel gólman. Když jsme pak odskočili na tři góly, tak jsme si to pohlídali. Výsledek však neodpovídá průběhu utkání. Jsme rádi, že jsme vzadu udrželi nulu a udělali trochu restart po tom Zlínu."