JUN: ZLN - SPA 5:6 - Vítězství v poslední minutě

8., sobota 24. 9. 2022
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Synek - Burian, Nábělek (C), Hamrla, Špaňhel, Zavřel, Velikovský, Kráčalík - Kaláč, Babulík, Holba, Dědek, Pilát, Heš (A), Frömel, Marek, Matúšů, Laciga, Čechmánek, Ramert.
Sparta: Liemann - Pavlák, Tůma, Böhm, David, Červenka (A), Ducháč (C) - Vašíček, Novák, Bareš (A), Mácha, Odehnal, O. Hrabík, Senčák, Hrabovetskyi, Fábry, M. Vitouch, Václavík, Höll, Hamršmíd.
Branky a nahrávky: 5. Frömel (Dědek, Marek), 22. Čechmánek (Zavřel, Laciga), 39. Čechmánek (Heš), 42. Frömel (Dědek, Zavřel), 43. Marek (Heš, Čechmánek) - 11. Hamršmíd (Senčák, Tůma), 17. Senčák (Hamršmíd, O. Hrabík), 19. O. Hrabík (Böhm, M. Vitouch), 28. O. Hrabík (Senčák, M. Vitouch), 58. Hrabovetskyi (Vašíček, Böhm), 60. Bareš (M. Vitouch). Rozhodčí: Kubičík, Obadal - Axman, Kučera. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 38:37. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4, 5:6.
Výhra je naše! Junioři v dalším venkovním utkání uspěli ve Zlíně, vítězství se však nerodilo vůbec lehce. V utkání plné zvratů náš tým ztratil své vedení, které však dohnal v závěru základní hrací doby a v šedesáté minutě rozhodl. Vítěznou branku si připsal na své konto útočník Albert Bareš, třemi body se pro změnu blýskl jiný útočník Ondřej Hrabík. Sparťané nakonec zvítězili 6:5.

Sparťané neodstartovali utkání ve Zlíně úspěšně, jelikož už po necelých pěti odehraných minutách šel do vedení soupeř. Šimon Frömel podnikl rychlý útočný výpad společně se svými spoluhráči a zlínský útočník propálil sparťanského brankáře. Pražané zabrali ve druhé polovině první třetiny, kdy se nejprve prosadil Jan Hamršmíd a po dalších šesti minutách mířil do černého David Senčák. Když už to vypadalo, že oba týmy půjdou do kabin, sparťané vymysleli ještě jednu souhru. Ondřej Hrabík si počínal na brankovišti nejlépe a stanovil po první třetině skóre 3:1.

Zlínští hokejisté dohrávali na startu druhé třetiny klasickou přesilovou hru, kterou využili. Jakub Čechmánek úspěšně tečoval kotouč na brankovišti Sparty a poté bez větších obtíží poslal kotouč do sítě. Sparťané si však vzali dvoubrankové vedení zpět na začátku osmadvacáté minuty hry, jelikož útočník Vitouch úspěšně spolupracoval v útočném pásmu s Ondřejem Hrabíkem, jenž poslal puk do zlínské branky. Naši hokejisté však ještě před odchodem do kabin jednou inkasovali, konkrétně z hokejky Jakuba Čechmánka, který využil Hešovu přesnou přihrávku.

Domácí hráči ztráceli po dvou třetinách jednu branku a do třetí třetiny vstoupili velmi aktivně. Šimon Frömel po minutě a půl ze třetího dějství rozvlnil sparťanskou síť počtvrté a náš tým hrál se svým soupeřem nerozhodně. A pro domácí Berany bylo následně ještě lépe, když velkolepý obrat zkraje třetí třetiny dokonal Richard Marek. Domácí hokejisté měli utkání pod kontrolou a sparťané se nemohli dostat do souvislejšího tlaku. Když však přišly závěrečné minuty, Pražané vsítili hned dva góly, což byla pro domácí tým opravdu studená sprcha. Nejprve skóroval útočník Artem Hrabovetskyi a v šedesáté minutě završil obrat Albert Bareš. Ten zajistil svému týmu nejenom vítězství v divoké přestřelce 6:5, ale zejména cenné tři body.

Martin Hamrlík (PSG Berani Zlín): "Zápas se mi samozřejmě nehodnotí dobře, protože ještě dvě minuty před koncem jsme vedli. Utkání bohužel skončilo pro nás špatně. V průběhu zápasu jsme viděli hru nahoru dolů, po takovém výkonu jsme pomýšleli alespoň na jeden bod, ale mohli jsme mít dokonce i tři. Nakonec však ani ten jeden bod nemáme. Bylo to pro nás nešťastné utkání."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Měli jsme výborný vstup do utkání, který jsme si pokazili zbytečnými individuálními chybami a nedisciplinovaností. Pozitivem pro nás je, že jsme utkání otočili ve svůj prospěch a zvládli jej dovést do vítězného konce. Za tři body jsme samozřejmě moc rádi."