JUN: VIT - SPA 1:3 - Vydřená výhra v Ostravě

32., středa 14. 12. 2022
Vítkovice - Sparta VIT - SPA
Vítkovice: Bartošák – Smolka, Puchala, Bialy, Chaloupka, Fibigr, Bystroň (A) - Glas, Kotásek (A), Chlán, Pavelec, Milata, Krejsa (C), Kubík, Štiak, Přibyl, Vehovský.
Sparta: Volevecký – Pavlák, Tůma, David, Červenka (A), Ducháč (C), Böhm, Bartoň - Vašíček, Mácha, Novák, Senčák, Fábry, Stepanchuk, M. Vitouch, Theimer, Hamršmíd, Žmola.
Branky a nahrávky: 20. Krejsa (S. Glas) – 14. Žmola (Böhm, M. Vitouch), 29. M. Vitouch (Tůma), 60. Fábry (Ducháč). Rozhodčí: Hradil, Vaněk – Gebauer, Tvrdý. Vyloučení: 1:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 125. Střely na branku: 32:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Sparťanští junioři dokonale odčinili předchozí zaváhání, když zvítězili nad Vítkovicemi poměrem 3:1. Domácí hokejisté sice vyrovnali skóre utkání v první třetině, ale díky rozhodujícímu gólu ve vlastním oslabení v podání Michala Vitoucha jsme utkání zvládli a připsali si tři body do tabulky soutěže.

Mladí sparťané vstoupili do utkání proti Vítkovicím vydařeně, když poslal svůj tým do vedení čahoun Jakub Žmola. Nechybělo mnoho a sparťané mohli jít do dvoubrankového vedení, ale vítkovická obrana situaci ustála a skóre zůstalo neměnné. Když už to vypadalo, že si sparťané odnesou do kabin náskok, vítkovičtí hokejisté zůstali usazeni v útočném pásmu a Josef Krejsa bez obtíží vyrovnal skóre utkání.

Pražané vyslali ze svých hokejek v průběhu druhé třetiny dle statistkách údajů pouze šest střel, ale vůbec jim to nemuselo vadit. Vítkovičtí hráči si zahráli další dvě přesilové hry, přičemž v té druhé po faulu Máchy se dostali do útočného pásma hosté a Michal Vitouch ve vlastním oslabení překonal vítkovického brankáře. Naši hokejisté se tentokrát poučili a oproti prvnímu dějství svůj vypracovaný náskok udrželi až do konce čtyřicáté minuty.

Domácí Ridera se snažila s výsledkem něco udělat, ale sparťané byli v obraně organizovaní. Vítkovičtí hráči měli ojedinělou možnost hned na začátku čtyřicáté třetí minuty, jelikož putoval na trestnou lavici sparťanský Adam Mácha, jenž obdržel čtyři trestné minuty za nebezpečnou hru vysokou holí. Sparťané dlouhé oslabení ubránili až do konce a v závěru základní hrací doby domácí hráči ještě zkoušeli hru bez brankáře. Tu však utnul Andrej Fábry, jenž poslal puk do odkryté sítě a pečetil sparťanské vítězství na ledě Vítkovic 3:1.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Ve Vítkovicích jsme chtěli napravit náš předchozí ne příliš dobrý výkon, což se nám povedlo. Kluci opět ukázali bojovnost a týmový výkon podpořený výborným brankářem v zádech. Ve hře byly momenty, kdy jsme měli i trochu štěstí, kterému jsme ale šli naproti. Za vítězství jsme samozřejmě moc rádi a musíme pokračovat v naší hře."