JUN: SPA - PCE 4:3p - Domácí led uhájen!

5., pátek 16. 9. 2022
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Liemann – Červenka (A), Tůma, Šindelek, Böhm, Ducháč (C), Bartoň, Pavlák – Stepanchuk, Hrabík, Vitouch, Mácha, Hrabovetskyi, Senčák, Vašíček, Fábry, Novák, Höll, Bareš (A), Žmola
Pardubice: Borovička – Tvrdík, Helikar, Koudelka, Švec, Rájek, Chabada (C), Vachun – Sydorenko, Fiala, Štetka (A), Kubíček, Burda, Kloz (A), Pavlata, Novotný, Kotalík, Kalužík, Tomas, Gromadzki
Branky a nahrávky: 16. Vitouch (Hrabík, Pavlák), 35. Böhm (Vitouch, Hrabík), 40. Hrabík (Ducháč, Vitouch), 62. Senčák (Šindelek) – 13. Chabada (Gromadzki, Pavlata), 54. Tomas (Tvrdík), 55. Chabada (Štetka, Pavlata). Rozhodčí: Jaroš, Glanc – Beneš, Štěpánek. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 85. Střely na branku: 32:35. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Sparta poráží pardubické Dynamo 4:3 po prodloužení a připisuje si tak vítězství i ve druhém domácím zápase sezóny! Z řad sparťanů zazářili zejména tříbodoví Michal Vitouch s Ondřejem Hrabíkem (oba 1+2), David Senčák si připsal rozhodující gól v prodloužení.

Utkání začalo z obou stran opatrně, ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit větší příležitost. To se mohlo změnit, když byl hned dvakrát v krátkém časovém úseku na trestné lavici Hrabovetskyi, na první pokus se Sparta ještě dokázala ubránit, na druhý již však ne.

Do prostoru mezi kruhy si najel nikým nehlídaný pardubický kapitán Ondřej Chabada a přesnou ranou poslal hosty do vedení. Náš tým dokázal reagovat ještě v rámci první části, svým důrazem se před branku soupeře propracoval Ondřej Hrabík a po několika jeho neúspěšných zakončeních se ujala dorážka Michala Vitoucha.

Sparťané se následně mohli dostat i do vedení, hostující tým však podržel brankář Borovička, když zasáhl jak proti nepříjemné Hrabovetskyiho střele tak Tůmově následné dorážce. Po vyloučení Kubíčka se Sparta dočkala první přesilovky v zápase, v té si ovšem žádnou větší šanci nevytvořila.

Náš tým se ale i tak posléze vedoucího gólu dočkal, skvělý přehled ukázal Martin Böhm, který z modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě. Do konce druhé třetiny bylo na sparťanské straně ještě veseleji, necelou minutu před koncem této části pohotovou střelou uklidil kotouč za Borovičkova záda po Ducháčově přihrávce Ondřej Hrabík.

První polovina třetího dějství nabídla přesilové hry na obou stranách, nicméně ani jeden z týmů nedokázal tuto výhodu přetavit v gól. Když už se zdálo, že si Sparta dvougólové vedení pohlídá, přišel pardubický mohutný závěr. Nejprve se při vyloučení Böhma zmocnil kotouče na půlící čáře Vojtěch Tvrdík, v útočném pásmu ho takřka ideálně předložil Radku Tomasovi a ten ranou z první překonal již bezmocného Liemanna.

O minutu později bylo již vyrovnáno, z individuálního průniku Dominik Pavlata ještě skórovat nedokázal, po chvilkovém pobytu v pásmu se to však po střele z pravého kruhu povedlo Ondřeji Chabadovi. Za nerozhodného stavu se tak šlo do prodloužení.

V tom bylo rozhodnuto po odehrané minutě, Filip Šindelek nalezl mezi dvěma hráči volného Davida Senčáka, který následně ktouč procedil mezi Borovičkovy betony. Sparta tak získala ze zápasu bonusový bod a uhájila domácí led i podruhé v probíhající sezoně.

Marek Hemský (HC Dynamo Pardubice): „Těžký, vyrovnaný zápas. Ve druhé třetině nám soupeř odskočil o dva góly, na třetí třetinu jsme se chystali s tím, že stav chceme dotáhnout a utkání zvrátit v náš prospěch. Podařilo se nám vyrovnat, chybělo málo a mohli jsme vyhrát za tři body. Prodloužení tři na tři je už spíše loterie. Bod bereme, nyní se již soustředíme na další zápasy.“

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): „Začali jsme lépe než předchozí utkání, to je velké plus. První třetina byla vyrovnaná, ale od té druhé jsme určovali tempo a vypracovali si dvougólový náskok. Sedm minut před koncem jsme udělali dvě naprosto zbytečné individuální chyby, které soupeř potrestal. Jsme rádi za druhý bod z prodloužení. O ten třetí jsme se připravili sami.“