JUN: SPA - OLO 6:1 - Vysoké domácí vítězství

21., středa 16. 11. 2022
Sparta - Olomouc SPA - OLO
Sparta: Liemann – Červenka (C), Tůma, Bartoň, David, Böhm, Šindelek, Pavlák – Theimer (A), Senčák, Hauser, O. Hrabík, Stepanchuk, Fábry, Vašíček, Höll, Novák, Žmola, Mácha, M. Vitouch.
Olomouc: Nowak – Panáček, Sedláček, Compel, Dvořák, Tomiga, Kočí, Drábek - Vodlan, Belan, Pigl, Janech, Tomeček (A), Matašovský, Lichner, Fasner (A), Kučera (C), Kusak, Kuchta, Ruda.
Branky a nahrávky: 8. Matašovský (Tomeček) - 3. Fábry (O. Hrabík), 5. Stepanchuk (Mácha, Höll), 10. Höll (Stepanchuk, Mácha), 18. Hauser (M. Vitouch), 23. Senčák (O. Hrabík, Böhm), 47. Novák (Vašíček, Stepanchuk). Rozhodčí: Pilný, Bernat - Šimánek, Hnát. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 37:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.
Svěřenci kouče Richarda Žemličky se vrátili zpátky na vítěznou vlnu, když porazili v domácím prostředí Olomouc 6:1. Náš tým si vypracoval pohodlný náskok už v první třetině a ve zbytku utkání jen navýšil skóre. Lví podíl na výhře má útočník Bogdan Stepanchuk, jenž zaznamenal celkem tři body za jednu branku a dvě asistence.

Sparťanští junioři vstoupili do domácího utkání proti Olomouci velmi aktivně, když si po necelých třech odehraných minutách hry vykoledovali faul ze strany soupeře. Ruda putoval na lavici hanby za podrážení, načež sparťané jeho prohřešek potrestali. Andrej Fábry úspěšně dopravil kotouč do sítě a poslal svůj celek do vedení. Uběhly jen necelé dvě minuty od prvního sparťanského gólu a domácí celek se radoval podruhé. Mezi úspěšné střelce se tentokrát zapsal Bogdan Stepanchuk, který zakončil kombinaci svou přesnou střelou do branky.

V průběhu sedmé minuty si vyzkoušeli hru v početní převaze také hráči Olomouce, když na trestnou lavici zavítal pro změnu útočník Theimer. Sparťanský dlouhán nestrávil v boxu časoměřičů celé dvě minuty, jelikož Marek Matašovský, který využil přesnou přihrávku a snížil zpět na rozdíl jedné branky. Olomoučtí hokejisté byli rázem ve hře, to by však nesměl přispěchat se svou akcí Sebastian Höll, který využil svůj důraz v brankovišti soupeře a poslal kotouč do branky. Sparťané měli zpátky svůj klid na hokejkách a díky tomu přidali ještě čtvrtou branku zásluhou Petra Hausera.

Ani vstup do druhé třetiny se olomouckým hráčům příliš nevydařil. David Senčák v klasické přesilové hře úspěšně tečoval kotouč v útočném pásmu, který skončil až za zády brankáře Nowaka. A diváci v aréně se rozhodně nenudili. Emoce v průběhu druhé třetiny vzplály na obou stranách kluziště a olomoucký brankář se zaskvěl v další sparťanské přesilovce, když natáhl svou ruku a nedovolil našim borcům skórovat. V závěru prostřední části si ještě náš tým vyzkoušel jednu přesilovou hru po zákroku Matašovského, ale olomoucká čtveřice byla při svém bránění sparťanského náporu připravená.

Když olomoučtí hokejisté nevyužili nedovolený zákrok domácího Theimera, který putoval na lavici hanby za vražení na hrazení, udeřili znovu sparťané. Vašíček zapracoval za brankou soupeře, posléze předložil kotouč připravenému Lukáši Novákovi a sparťanský útočník propálil Nowaka už pošesté v utkání. Olomoucký tým navzdory jednoznačnému skóre utkání nevzdal a dál sympaticky bojoval. Veškerou snahu, jak zdramatizovat skóre utkání či přiblížit se na dostřel, však odmítl svými úspěšnými zákroky spolehlivý Liemann. I díky němu náš tým dokráčel k vysoké výhře 6:1.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Myslím si, že až do stavu 5:1 jsme hráli velmi dobře a měli utkání pod kontrolou. V dalším průběhu utkání jsme však bohužel přestali bruslit, z čehož pramenily zbytečné fauly, které soupeře posadily na koně. Naštěstí nás podržel skvělý brankář, který nám dal šanci vyhrát. Ve třetí třetině jsme se zase trochu herně probrali a došli si pro cenné vítězství."