19. 12. 2022 | Vojtěch Martinek

JUN: SPA - MHK 3:4 - Těsná prohra s Hradcem

34., pondělí 19. 12. 2022
Sparta - Mountfield HK SPA - MHK
Sparta: Přikryl – Červenka (A), Šindelek, Böhm, David, Ducháč (C), Bartoň, Pavlák – Žmola, Stepanchuk, Hrabík, Senčák, Theimer, Vitouch, Vašíček, Hamršmíd, Mácha, Hrabovetskyi, Novák, Fábry.
Mountfield HK: Kasal – Havlíček (C), Táborský, Hušek, Hrbek, Pavič, Pelda, Boukal – Hora, Klíma, Král, Pavlík, Novotný, Jón, Leden, Giesl, Aschenbrenner, Vencl, Beneš.
Branky a nahrávky: 2. Mácha (Stepanchuk, Böhm), 18. Hamršmíd (Mácha, David), 28. Hrabovetskyi (Hrabík, Böhm) – 5. Jón (Vencl, Pavlík), 20. Beneš (Jón, Hušek), 27. Hora, 37. Havlíček (Beneš, Giesl). Rozhodčí: Jaroš, Kosnar – Horažďovský, Teršíp. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 62. Střely na branku: 47:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
Sparťané si den po prohře s Pardubicemi chtěli si spravit chuť v utkání s Hradcem, ani tentokrát se jim ale nepodařilo získat body. Východočeši v Bubenči vyhráli těsně 4:3, přičemž pod domácí zásahy se podepsali Adam Mácha, Jan Hamršmíd a Artem Hrabovetskyi, pro kterého šlo o vůbec první přesný zásah v aktuálním ročníku.

Komentář

První salvo v přestřelce první třetiny vypálil už ve druhé minutě Adam Mácha, na jehož trefu chvíli nato odpověděl Jakub Jón. Těsně před koncem dějství pak domácím vrátil náskok Jan Hamršmíd, ale ani jeho zásah se neobešel bez reakce – tentokrát se na střeleckou listinu zapsal Michal Beneš. Po úvodním dějství tak v ikonické hale v Bubenči platil stav 2:2.


Po pauze převzali iniciativu pro změnu hosté, které v čase 26:25 poslal do vedení Tomáš Hora. Svou první trefu v aktuálním ročníku krátce poté zaznamenal Artem Hrabovetskyi, a bylo tak znovu vyrovnáno, ale ještě před koncem periody Hradci vrátil náskok Matěj Havlíček.


Jeho rána se nakonec ukázala býti rozhodující, ani jeden celek se ve třetí části neprosadil. Přikryl pochytal všech devět hostujících střel a stoprocentní zůstal též Kasal, který jich zneškodnil dvanáct. Konečný výsledek tak zněl 3:4 ve prospěch Východočechů.


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest