JUN: SPA - MBL 0:3 - Proti Boleslavi bez gólu

37., pátek 6. 1. 2023
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Artsatbanov – David, Böhm, Šindelek, Ducháč (C), Höll, Pavlák – Krupička, Hamršmíd, Fábry, Senčák (A), Hrabík, Stepanchuk, Vašíček, Theimer, Mácha, Žmola.
Mladá Boleslav: Hora – Vochvest, Sypecký, Hrouda, Němec, Rajgl, Vlasák, Moravec (C) – Zvagulis, Moyseyev, Vyroubal, Gardoň, Polák, Půček (A), Vlasák, Hruška, Vimmer, Šachl, Hradec (A), Král.
Branky a nahrávky: 23. Zvagulis (Král), 29. Vlasák (Hradec), 58. Půček (Gardoň). Rozhodčí: Hucl, Hacaperka – Thuma, Jurak. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: 22:34. Průběh utkání: 0:3.
Páteční střetnutí s Mladou Boleslaví se nevyvíjelo dle sparťanských představ. Juniorka se na domácím ledě nedostávala do šancí a po celých šedesát minut se jí přes veškerou snahu nedařilo překonat pevnou hostující obranu, přičemž po závěrečné siréně platilo skóre 0:3. Pražané tak střetnutí opustili s prázdnou, šanci na reparát budou mít už v neděli proti Liberci.

Úvodní dějství se v pátek večer ve Sportovní hale Fortuna neslo ve znamení Mladé Boleslavi, která kontrolovala hru a domácí takřka k ničemu nepustila. Sama si pak vypracovala několik kvalitních šancí: v desáté minutě z hranice brankoviště přestřelil Hradec, chvíli nato z další vyložené příležitosti minul Vlasák a v samotném závěru periody pak musel Artsatbanov řešit únik Gardoně. Ukrajinský reprezentant ovšem až do sirény udržel čistý štít, a do první pauzy se tak šlo za stavu 0:0.

Čekání na úvodní zásah ukončil až chvíli po startu prostřední části lotyšský útočník Kristers Zvagulis, který z rohu vybruslil před sparťanskou klec a zakončil přesně do branky. Pár minut nato pak hostující náskok z individuální akce rozšířil Marek Vlasák a po jeho střele pod horní tyč to s domácími začalo vypadat bledě. Pražanům se na zásahy nepodařilo rychle zareagovat, a do poslední periody tak šli s dvougólovým mankem.

Sparťanům se ani po druhé přestávce nedařilo připravenou mladoboleslavskou obranu a Horu mezi třemi tyčemi nějak překvapit. Středočeši si svůj náskok poctivě pohlídali až do závěrečných minut, kdy jejich vítězství zásahem prázdné domácí branky potvrdil Jan Půček a definitivně bruslařům přisoudil cenný tříbodový zisk. Domácí tak v ikonické bubenečské hale padli výsledkem 0:3.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Celé utkání jsme bohužel byli horším týmem. Nestačili jsme pohybem, v osobních soubojích i dovednostech. V ojedinělých šancích jsme byli naivní. Soupeř vyhrál zaslouženě."

Lukáš Zörkler (BK Mladá Boleslav): "Chci kluky pochválit. Od první minuty plnili pokyny, které jsme si včera řekli na poradě. Z jejich strany to byl stoprocentní výkon. V první třetině tomu akorát chyběly góly, ale ty jsme daly ve druhé třetině a pak už jsme si to jen pohlídali. Myslím, že dnes vyhrál lepší tým."