JUN: PCE - SPA 3:4 - Další vítězství v kapse

19., čtvrtek 3. 11. 2022
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Matěcha – Bárta, Rájek, K. Červenka, Tvrdík (A), Helikar, Vachun - Sydorenko, Kubíček, Štetka (C), Pavlata, Burda, Fiala, Herčík, Novotný (A), Kotalík, Kalužík, Tomas, Gromadzki.
Sparta: Lokajíček – David, Šindelek, Böhm, Tůma, Ducháč (C), Bartoň, Pavlák - Höll, Senčák, Hamršmíd, O. Hrabík, Fábry, J. Červenka (A), Vašíček, Václavík, Bareš (A), Theimer, Mácha, Žmola.
Branky a nahrávky: 27. Štetka (Tvrdík, Pavlata), 46. Herčík (Pavlata, Vachun), 58. Herčík (Pavlata, Tomas) - 21. O. Hrabík (Ducháč, Böhm), 31. Vašíček, 38. Böhm (Ducháč, O. Hrabík), 51. Böhm (O. Hrabík, Senčák). Rozhodčí: Micka, Zeliska - Kis, Zíka. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.
Sparťanští junioři i díky třem využitým přesilovým hrám porazili Pardubice na jejich ledě poměrem 4:3 a připsali si druhou výhru v řadě. Náš tým poskočil na dvacet osm bodů a nahání soupeře z horních pater tabulky. V Pardubicích se nejvíce dařilo obránci Martinu Böhmovi, který zaznamenal celkem tři kanadské body.

Domácí hokejisté začali v úvodních minutách pořádně kousat a jako první si připravili své šance. Pardubický celek si navíc zahrál v průběhu první třetiny i jednu klasickou přesilovou hru, kterou ovšem nevyužil, stejně jako náš tým, který po nedovoleném zákroku Pavlaty neskóroval. Oba týmy hrály po první třetině nerozhodně 0:0. Sparťané oficiálně vyslali na soupeřovu branku šest střel.

Hráči v rudém odstartovali druhou třetinu stylově, když už po dvanácti vteřinách šli do vedení. Útočník Ondřej Hrabík úspěšně spolupracoval s obráncem Ducháčem a první jmenovaný uklidil kotouč do branky. Náš tým si však vedení zápasu zkomplikoval následným oslabením ve třech, načež domácí hokejisté udeřili. Pavol Štetka si věděl rady v útočném pásmu a bez jakýkoliv problémů poslal kotouč do sparťanské branky. Když se zdála hladina klidná, rozvířil vzduch Martin Vašíček, jenž potrestal hrubou chybu v pardubické defenzivě a poslal Spartu znovu do vedení o jednu branku.

Pro náš tým bylo v závěru druhé části ještě lépe, když na trestnou lavici zamířil domácí Sydorenko a brankář Dynama musel lovit další kotouč ze své sítě. Martin Böhm vyslal jedovatou ránu od modré čáry, která zaplula až do sítě. Sparťané si odnesli do kabin po dvou odehraných třetinách cenný dvoubrankový náskok, který posléze hájili v průběhu třetího dějství.

V závěrečné části se gólově dařilo domácím, kteří vstřelili dvě branky, naproti tomu Pražané jednu. I to však stačilo na konečné vítězství v řádné hrací době. Nejprve sice skóroval Daniel Herčík, který svou povedenou střelou po přejezdu útočné modré čáry prostřelil Lokajíčka, posléze pro změnu úřadovali Pražané. Ti si vzali slovo v 51. minutě, kdy v klasické přesilové hře udeřil podruhé v utkání Martin Böhm. Závěrečné minuty základní hrací doby byly velmi vyhrocené a když Hrabík nastřelil tyčku, prosadili se ještě domácí. Daniel Herčík svým druhým gólem v utkání dopravil kotouč do sítě a Dynamo využilo hru bez brankáře. Sparťané ale vyrovnání nepřipustili a zvítězili 4:3.

Marek Hemský (HC Dynamo Pardubice): "Odehráli jsme další těžké utkání. První třetina od nás nebyla špatná, ale ve druhé jako bychom nebyli na ledě. Nechali jsme si dát zbytečný gól a bohužel ani následné dotahování skóre nám nestačilo."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Myslím si, že ani jeden z týmů nepodal ideální výkon. Ve hře bylo spoustu nepřesností a zbytečných chyb, ale nakonec jsme dokázali dát o ten gól víc. Na konci jsme se úplně zbytečně trápili. Prohráli jsme snad osmkrát za sebou vhazování a naprostou nezodpovědností jsme si málem nechali zápas utéct."