JUN: MHK - SPA 8:4 - Gólová nálož v Hradci

48., sobota 18. 2. 2023
Mountfield HK - Sparta MHK - SPA
Mountfield HK: Kasal – Fiala, Boukal, Hrbek, Pavič, Havlíček (C), Táborský, Bezpalec – Moravec, Leden, Novotný, Matěj Beneš (A), Hora, Vencl, Giesl, Král, Michal Beneš (A), Prášek.
Sparta: Přikryl (21. Vedral) – Bartoň, Höll, Červenka (A), Böhm, Ducháč (C), David – Hamršmíd, Theimer, Krupička, Stepanchuk, Fábry, O. Hrabík, Novák, Mácha, Žmola, Holeček, Senčák (A).
Branky a nahrávky: 10. Giesl (Táborský, Moravec), 18. Giesl (Moravec), 19. Leden (Michal Beneš), 20. Král (Matěj Beneš, Moravec), 20. Leden (Giesl, Boukal), 32. Havlíček (Matěj Beneš, Král), 37. Leden (Michal Beneš, Boukal), 57. Moravec (Král, Matěj Beneš) – 3. Červenka (Hrabík, Senčák), 4. Senčák (Fábry, Červenka), 43. Žmola (Novák, Bartoň), 44. Krupička (Hrabík, Hamršmíd). Rozhodčí: Veselý, Valda – Lučan, Kis. Vyloučení: 6:5. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 44:43. Průběh utkání: 0:2, 7:2, 7:4, 8:4.
Sparťanští junioři po páteční smolné porážce v Pardubicích chtěli odčinit své zaváhání a začali dobře! V první třetině se celkem rychle dostali do dvoubrankového vedení, ale posléze se hra našeho týmu rozpadla jako domeček z karet a mladí sparťané inkasovali v konečném součtu osmkrát. Svěřenci kouče Richarda Žemličky prohráli 4:8 a zapsali třetí neúspěch v řadě.

Sparťané nevstoupili do utkání v Hradci Králové vůbec špatně, když po úvodních čtyřech minutách vedli už o dvě branky. Prvním úspěšným střelcem se stal hostující Jakub Červenka, který zároveň otevřel skóre utkání. Naši hokejisté si udrželi herní převahu a krátce nato přišel druhý gól v síti domácích. David Senčák zužitkoval spolupráci sparťanských hráčů a poslal svůj celek do dvoubrankového vedení. Domácí tým se vrátil zpět do hry přibližně v polovině první třetiny, kdy přispěchal se snižující brankou Matěj Giesl.

Nic nenasvědčovalo tomu, že sparťané před koncem první třetiny svůj těsný náskok ztratí, nicméně v závěru první části přišla doslova gólová kalamita ze strany domácích. Prosadil se Matěj Giesl, posléze Matěj Leden a v poslední minutě Lukáš Král. Sparťané si svůj kalich hořkosti vypili až do dna, když inkasovali ještě druhý gól ve dvacáté minutě, který měl na svědomí dvougólový Matěj Leden.

Druhá třetina byla gólově skromnější a na další posun ve skóre diváci čekali až do druhé poloviny řádné hrací doby. Matěj Havlíček obstaral šestou branku Hradce a necelé čtyři minuty před koncem druhé třetiny vsítil již sedmou branku domácích Lvů Matěj Leden. Hradecký útočník nejenom, že využil domácí přesilovou hru, ale především zkompletoval svůj hattrick. Sparťané hráli ještě v samotném závěru druhé třetiny klasické oslabení ve čtyřech hráčích, ale naštěstí pro ně zůstal Theimerův faul nepotrestaný.

Menší útěchou pro Spartu byly dvě vstřelené branky hned zkraje třetí třetiny. Jakub Žmola nejprve snížil na rozdíl čtyř branek a hned vzápětí upravil skóre Jan Krupička. Pokud chtěli sparťané s výsledkem ještě něco udělat, museli by se vstřelenými brankami pokračovat i nadále. Hradečtí už nikam nespěchali, jelikož měli hru a výsledek pod kontrolou. Definitivní razítko na vítězství domácích udělal Petr Moravec, který uzavřel účet zápasu na konečných 8:4 pro Lvy.

Lukáš Král (Mountfield HK): "Chtěli jsme odčinit předchozí porážku s Plzní, ale bohužel jsme znovu nezačali úplně dobře. Vypadalo to, že se zápas ponese v podobném duchu jako minule. Naštěstí jsme včas zareagovali a dá se říct, že nevšedním obratem jsme zvládli první třetinu. Druhá třetina byla otázkou toho, jestli se soupeři podaří snížit. Sparta do toho šlápla, ale odolali jsme a přidali další dva góly. Do třetí části jsme kluky nabádali, abychom ji nešli odehrát klasicky na nějaké kanadské bodíky do baťůžku, ale pokorně. I přesto jsme k tomu bohužel nepřistoupili tak, jak jsme chtěli. Nakonec to pro nás dobře dopadlo. Za tři body jsme samozřejmě moc rádi a bereme je všemi deseti."

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): "Utkání jsme začali velice dobře, vytvořili jsme si vedení o dvě branky. Bohužel po té sérii vyloučení, špatně odehraných oslabení a katastrofální hrou v prostoru před brankou, kde jsme nechali protihráče dorážet, jsme si nechali zápas utéct a vlastně i rozhodnout. Je to škoda, musíme se poučit a začít znovu makat."