28. 10. 2023 | Daniel Ryl

JUN: CEB - SPA 2:7 - Skvělá kanonáda na jihu!

20., sobota 28. 10. 2023
České Budějovice - Sparta CEB - SPA
České Budějovice: Mařík (21. Schacherl) – T. Tůma, Placek, Vachun, Bystřický, Březina (C), Buzek, Gřegořek – M. Kříž (A), Pitel (A), Humeník – Kusak, Hoch, Aulický – Petrásek, Šimon, Mojsejev – Pospíchal, Kotous.
Sparta: Vedral – J. Tůma, J. Červenka (A), Samson, David (A), Culek, T. Bartoň, Janský – Daníček, Žmola, Krupička – Hrabík, Fábry (C), Holeček – Vašíček, Hamršmíd, Bareš – Hrubý, Novák, S. Pavlák.
Branky a nahrávky: 32. Hoch, 52. Pitel (T. Tůma) – 8. Holeček (Hrabík, J. Tůma), 19. Hrabík (Fábry, J. Tůma), 20. Žmola (Samson, Krupička), 40. Fábry (Hrabík, Holeček), 46. J. Tůma (Žmola, Krupička), 55. Samson (David, Žmola), 60. Krupička (Vašíček). Rozhodčí: Svoboda, Šperl – Sýkora, Tuháček. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:5, 2:5, 2:7.
Junioři potvrdili výkonnostní vzestup a stejně jako áčko o den dříve dokázali předvést v Českých Budějovicích přesvědčivý a vítězný výkon! Svěřenci Tomáše Netíka položili základní kámen úspěchu třemi góly v první části, načež si v průběhu zápasu kontrolovali náskok a zejména díky třem bodům čtyř hráčů dokázali zakonči říjen jasnou výhrou 7:2.

Komentář

Junioři se v Českých Budějovicích představili den po zaslouženém triumfu áčka, přičemž mohl být scénář prvního dějství velmi podobný. Chybičku defenzivy našeho týmu však Březina nevyužil, když jeho únik pokryl Vedral. Na druhé straně Mařík neudržel Hrabíkovu střelu z kruhu, kterou vzápětí dorazil dojíždějící Tomáš Holeček. Narůstající tlak přibrzdilo vyloučení autora první trefy, po němž se hra uklidnila a šancí ubylo.

Svěřenci Tomáše Netíka však předvedli skvělý závěr třetiny! Ondřej Hrabík dokázal zachytit špatné vyhození soupeře a v čase 18:57 trefil přesnou střelou pravý horní růžek branky. O 41 vteřin později bylo o něco veseleji. Ačkoliv Jakub Žmola nedokázal na první pokus trefit kotouč, nakonec jeho trošku nepovedená střela z prostoru mezi kruhy doplachtila k pravé tyčce.


Motor vyměnil do druhého dějství brankáře, přičemž Schacherl se musel mít stejně na pozoru jako jeho předchůdce Mařík. Na výraznější šance však fanoušci čekali, na čemž nic nezměnila ani přesilovka a samostatný únik jednoho ze sparťanů. Za polovinou třetiny pak zahodili dvě zajímavé příležitosti před brankou Novák a Culek, což domácí potrestali.

Aktivní Štěpán Hoch u mantinelu vybojoval puk a svůj výlet do útočného pásma zakončil přesnou střelou do růžku! Následně si Vedral poradil s pokusem Pitela, zatímco Žmolu vychytal Schacherl svým pohotovým betonem. Dobrá práce sparťanů však přinesla ovoce osmnáct vteřin před sirénou, kdy se po tlaku v pásmu dostal k puku Andrej Fábry a trefou z pravého kruhu nám vrátil třígólové vedení.


Ve třetím dějství mohl navýšit gólový polštář Hamršmíd, ale jeho zakončení mezi betony při samostatném úniku Schacherl vystihl. Mrzet nás to nemuselo, jelikož o minutu později jsme dobrým napadáním rozhodili rozehrávku Motoru, při níž propadl puk do mezikruží na hlídaného Jakuba Tůmu, který se z voleje nemýlil. Když před polovinou třetiny zachránila domácí tyčka, po oddechnutí přišla radost. Richard Pitel předvedl parádní individuální akci z levé strany, když si najel až před branku a bekhendem nad vyrážečku zaskočil sparťanského brankáře.

Vzápětí jsme ustáli oslabení, po němž se do úniku dostal pro změnu Jan Krupička a parádní kličkou do bekhendu dal vzpomenout na slavnou éru nájezdníka Petra Tona. Závěr zápasu okořenily tři potrestané šarvátky, načež půl minuty před koncem zůstal u tyčky nehlídaný Jan Krupička a sedmou sparťanskou trefou zužitkoval přihrávku zpoza branky.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest