JIH - SPA 1:6 - Dorostenci si vyšlápli na lídra

15., pátek 19. 11. 2021
Jihlava - Sparta JIH - SPA
Jihlava: Černý - Ošmera, Hamřík, Löffler, Jeletz, Topol, Vandas - Modl, Váňa, Klapica, Coufal, Habermann, Vojáček, Chlubna, Jungwirth, Kudrna, Veselský.
Sparta: Kogler - Hašek, Marton, Šeba, Bartoň, Byakov - Stepanchuk, Vašíček, Odehnal, Potoma, Žemlička, Novák, Fábry, Skuratov, Křišťan, Hrubý, Žmola.
Branky a nahrávky: 20. Coufal (Veselský) - 20. Potoma (Žmola), 33. Šeba (Stepanchuk, Žmola), 42. Žmola (Šeba, Byakov), 46. Křišťan (Bartoň, Stepanchuk), 51. Byakov, Křišťan (Fábry, Vašíček). Rozhodčí: Skopal - Polák, Nechvátal. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Střely na branku: 33:52. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:6.
Sparťanští dorostenci zahájili listopad duelem v Jihlavě, kde navázali na výkony z předchozího měsíce. Svěřenci Františka Ptáčka sice ztratili na konci první třetiny svůj jednobrankový náskok, ale v dalších minutách přidali pět gólů a zvítězili vysoko 6:1. Sparťané se díky cenné tříbodové výhře bodově dotáhli na jihlavského soupeře v tabulce. Třemi body se v utkání blýskl útočník Jakub Žmola.

Sparťané šli v utkání s Jihlavou do jednobrankového vedení zásluhou gólu Šimona Potomy, který jako první překonal jihlavského brankáře Černého. Našim hráčům vedení vydrželo pouze necelou půlminutu, když vyrovnal skóre utkání Kevin Coufal. Domácí útočník byl však jediným jihlavským střelcem na straně svého týmu v utkání.

Druhá třetina nabídla z výsledkového pohledu vcelku vyrovnanou podívanou, jelikož během druhé části padl pouze jeden gól, konkrétně do sítě domácího celku. David Šeba ve třiatřicáté minutě utkání po přihrávce Stepanchuka a Žmoly vrátil Spartě zpět jednobrankové vedení. Náš tým své hubené vedení udržel až do konce prostřední části a o svém vítězství definitivně rozhodl ve třetí třetině.

V závěrečné části hry nejprve skóroval Jakub Žmola, který ve dvaačtyřicáté minutě vystřelil svému týmu cenný dvoubrankový náskok. Sparťané mohli hrát s větším klidem na hokejkách a v dalším průběhu třetí třetiny se prosadili ještě třikrát. Čtvrtou branku Sparty v utkání s Jihlavou vsítil Petr Křišťan a pátý gól měl na svědomí Arkadiy Byakov. Sparťanský zadák se prosadil vůbec poprvé v aktuálním ročníku. Ve zbylém průběhu utkání ještě skóroval znovu Petr Křišťan, který zároveň uzavřel gólový účet zápasu. Suma sumárum, sparťané si odvezli z jihlavského ledu cennou výhru 6:1.

Marek Melenovský (HC Dukla Jihlava): "V utkání proti Spartě jsme nebyli silní na kotouči, neměli jsme dobrý pohyb. Z toho pramenilo to, že jsme si nevytvářeli šance a nebyli jsme dostatečně důrazní v prostoru před brankou, jak v útočném, tak i v obranném pásmu. Zaslouženě jsme obdrželi šest branek."

František Ptáček (HC Sparta Praha): "Chtěli jsme Dukle oplatit porážku, kterou jsme utrpěli doma. Kluky jsme na to připravovali, musím říct, že naši hráči byli dobře nabuzení. První třetina byla hodně vyrovnaná a myslím si, že jsme postupně začali mít malinko navrch. Ve třetí třetině jsme vstřelili další góly, díky kterým jsme si zajistili cenné vítězství. Za výhru jsme moc rádi."