Dorost: SLA - SPA 3:1 - Osmifinále je vyrovnané

OF2, pátek 11. 3. 2022
Slavia - Sparta SLA - SPA
Slavia: Vavřena - Kříženecký, M. Tichý, Málek (A), Hubinka, Švec, Kubánek, Ciolek - Curran, Nemes, Havlíček, J. Tichý, Chludil, Krčál, Hlavička, Skalský, Tomas (A), Vosmík (C).
Sparta: Hrabal - Hašek, Marton, Bartoň (C), Byakov, Mack, Janský, Port - Stepanchuk, Vašíček, Odehnal, Žemlička, Novák (A), Fábry (A), Skuratov, Poláček, Žmola, Křišťan.
Branky a nahrávky: 5. Tomas (Hubinka), 10. Chludil, 60. Kříženecký - 58. Poláček (Vašíček). Rozhodčí: Glanc - Stacho, Štěpánek. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Střely na branku: 31:38. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
Sparťanští dorostenci mohli v pátek na ledě Slavie pomýšlet na postup do čtvrtfinále play off, nicméně ve Vršovicích se jim gólově nedařilo. I přes střeleckou převahu vstřelili pouze jednu branku a podlehli svému soupeři 1:3. O postupujícím týmu rozhodne třetí osmifinálový duel, který je na programu v neděli od 13.00 hodin na Spartě.

Sparťanští mladíci nezačali druhé osmifinálové utkání proti Slavii příliš vydařeně, jelikož po necelých pěti odehraných minutách prohrávali o jeden gól. Prvním úspěšným střelcem na straně domácích se stal útočník Radek Tomas, jenž se prosadil svou přesnou střelou na bližší tyčku. Z domácí strany to všem nebylo vše, jen o pár minut později navýšil vedení svého týmu Danny Chludil, který se se svým bekhendovým pokusem již nemýlil. I přes několik dalších šancí na obou stranách zůstalo skóre utkání po první třetině 2:0.

Druhá třetina byla velmi vyrovnaná, i co se týče vyslaných střeleckých pokusů. Slavističtí hokejisté byli i nadále velmi aktivní a mohli v průběhu druhé části přidat další góly. Ve velké šanci se ocitl útočník Novák, který však nemířil přesně. Na druhém konci kluziště pro změnu mohl přidat třetí branku domácích útočník Curran, který však netrefil odkrytou část branky. Slávisté dostali ve zbytku druhé třetiny k dispozici klasickou početní výhodu, kterou ovšem nevyužili. I proto domácí hokejisté drželi po dvou odehraných třetinách vedení 2:0.

Sparťané ve třetí třetině šlápli do pedálu a přeřadili na vyšší rychlostní stupeň. Svěřenci kouče Františka Ptáčka svého soupeře v průběhu třetí části celkem výrazně přestříleli, přesto však vsítili pouze jednu branku. Útočník Vašíček měl několik velkých šancí v útočném pásmu, nicméně ani jedna z nich nebyla gólová. V průběhu 58. minuty se však hosté konečně dočkali, když z mezikruží mířil přesně útočník Petr Poláček.

Sparťané i přes drtivý tlak a hru v šesti bruslařích v závěru utkání další góly nepřidali, naopak domácí zařídili pojistku do prázdné branky, když se pouhou vteřinu před závěrečnou sirénou prosadil Daniel Kříženecký. O celkovém vítězi osmifinálové série rozhodne tedy až třetí bitva, která je na programu znovu na sparťanském ledě, a to konkrétně v neděli 13. března od 13.00 hodin.

Ladislav Slížek (HC Slavia Praha): "Se Spartou jsme včetně zápasů v přípravě odehráli už asi desáté utkání a obraz hry je pokaždé velmi podobný. Utkání jsou hodně vyrovnané a často pouze o jednom gólu. V některých zápasech jsme vedení bohužel neudrželi, tentokrát už ano. Myslím si, že kdyby Max Curran ve druhé třetině trefil za stavu 2:0 prázdnou branku, dýchalo by se nám určitě ještě lépe. Utkání jsme každopádně dovedli do vítězného konce, klukům patří velká gratulace!"

Tomáš Netík (HC Sparta Praha): "Bylo to znovu vyrovnané a těžké utkání se šancemi na obou stranách. Nastoupili jsme do utkání bohužel špatně, když se zároveň v prvních deseti nebo patnácti minutách zápas prakticky rozhodnul. Myslím si, že jsme v dalších minutách nehráli vůbec špatně, ve třetí třetině jsme hráli velmi dobře. Bohužel jsme však dali pouze jeden gól, což je strašně málo. Kluci bojovali, vytvářeli si šance, bohužel jsme stříleli samé tyčky. V koncovce jsme bohužel trošku selhali. V závěrečných dvaceti minutách kluci bojovali tak, jak se v play off má. V neděli jdeme na rozhodující zápas, věřím, že máme šanci uspět."