DOR: TRI - SPA 5:3 - Třetí porážka v řadě

II/5, pátek 9. 12. 2022
Třinec - Sparta TRI - SPA
Třinec: Milota – Dravecký, Solowski, Byrtus, Mrtka, Niemczyk, Holub (A) - Weiss, Hebar, Granečný, Kopačka, Rybnikár, Sajdok, Urbánek, Pohludka (A), Švančara, Sikora (C), Hrček.
Sparta: Tvrzník – R. Cichoň, Marton (A), Mack, Byakov, Hašek, Janský, Malínek – Poláček (C), Hrubý, Jakab, Netušil, Žemlička (A), Hlinka, Marek, Trachta, Novotný, Bolocan.
Branky a nahrávky: 7. Sikora (Dravecký, Hrček), 15. Pohludka (Radim Byrtus), 34. Urbánek (Dravecký, Hrček), 37. Hrček (Mrtka), 43. Kopačka (Sajdok, Pohludka) - 21. Jakab (Hrubý), 22. Bolocan (Hlinka, Janský), 26. R. Cichoň (Žemlička). Rozhodčí: Janda - Bartek, Návrat. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 36:36. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 5:3.
Sparťanští dorostenci pokračují ve svém náročném tripu na kluzištích soupeřů, když tentokrát změřili síly s Třincem. Svěřenci Františka Ptáčka sice otočili na začátku druhé třetiny skóre na svou stranu, ale později se trefovali už jen domácí, kteří uštědřili našemu týmu porážku 3:5.

Naši hokejisté nezačali na ledě Třince úplně nejlépe, když v sedmé minutě utkání sparťanský muž s maskou musel lovit ze své sítě první kotouč. Petr Sikora využil Draveckého pobídku a poté překonal Tvrzníka poprvé. Sparťané se stále nemohli dostat do hry a třinečtí Oceláři si naopak trpělivě počkali na svou druhou vstřelenou branku. Mezi úspěšné střelce se tentokrát zapsal Šimon Pohludka, který svým pátým gólem v nadstavbě nedal Tvrzníkovi šanci zasáhnout.

Sparťané prohrávali po úvodní třetině o dvě branky a do té druhé vletěli jako uragán. Domácí gólman Milota inkasoval už po šestačtyřiceti odehraných vteřinách, když se prosadil Daniel Jakab. Netrvalo to dlouho, aby s vyrovnáním přispěchal Matei Bolocan. Naši hráči nehodlali ze své aktivity polevit a zanedlouho šli dokonce poprvé v utkání do vedení. Žemlička našel připraveného Radoslava Cichoně a sparťanský bek zakončil přesně.

Oceláři sice nezachytili úvodní minuty ve druhé třetině, ale konec prostřední dvacetiminutovky byl opět v jejich režii. Štěpán Urbánek v klasické početní výhodě nejprve srovnal skóre a jen o pár okamžiků později Jan Hrček poslal domácí Třinec znovu do jednobrankového vedení. Hektická třetina ve Slezsku nabídla celkem pět branek, ale spokojenější šli do kabin znovu třinečtí hráči.

Ve třetí třetině se nic dramatického, alespoň co se týče skóre, převážně nedělo. Třinečtí hokejisté si pohlídali vítězství, když navíc v průběhu čtyřicáté třetí minuty dostal kotouč do branky Jonáš Kopačka, který uklidnil svůj tým. Pražané se sice ještě snažili s výsledkem v závěru něco udělat, ale marně. Oceláři nenechali náš tým dobýt svou tvrz, a sparťané tak podlehli soupeři z daleké metropole 3:5.