17. 2. 2023 | Jakub Houžvička

DOR: SPA - TRI 1:7 - Porážka s Oceláři

II/17, pátek 17. 2. 2023
Sparta - Třinec SPA - TRI
Sparta: Vedral – Marton (A), Burda, Dufek, Mack, Cichoň, Malínek – Bolocan, Hrubý, Poláček (C), Hlinka, Jakab, Netušil, Žemlička (A), Novotný, Marek.
Třinec: Heczko (Skácel) – Čmiel (A), Byrtus, Mrtka, Dravecký (A), Solowski, Holub – Hrček, Mikula, Urbánek, Hebar, Kubiesa, Rybnikár, Blaha, Pohludka (C), Sajdok, Hladoník, Weiss.
Branky a nahrávky: 43. Poláček (Marton) – 8. Mikula (Kubiesa, Weiss), 21. Mikula (Kubiesa, Mrtka), 24. Hrček (Blaha, Kubiesa), 25. Rybnikár (Weiss, Solowski), 30. Byrtus (Kubiesa, Weiss), 45. Pohludka (Dravecký, Rybnikár), 60. Rybnikár (Solowski, Pohludka). Rozhodčí: Svobodová – Thuma, Kubas. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 30:37. Průběh utkání: 0:5, 1:5, 1:7.
Utkání s třineckými Oceláři se nám nevydařilo dle představ a nakonec přineslo porážku v poměru 1:7. O osudu utkání rozhodla zejména druhá třetina, ve které se hosté prosadili hned čtyřikrát po sobě. Šance na odčinění nepříznivého výsledku však přijde brzy, již v sobotu vyzveme na domácím ledě od 13:00 Porubu.

Komentář

Po vyloučení Malínka za hákování jsme se dočkali první velké šance zápasu, po pohledné akci hostujících hráčů se Weiss před odkrytou brankou nedokázal prosadit pouze z důvodu špatného zpracování kotouče. Následně se již Třinečtí dočkali, na levém křídle se chytře od jednoho z bránících sparťanů odpoutal Kubiesa a kotouč nabídl před brankou číhajícímu Marcelu Mikulovi, který již v zakončení nezaváhal. Náš tým se mohl dočkat vyrovnání poté, co se nepřesná Jakabova střela odrazila příhodně ke Hlinkovi, ani jedna z jeho nebezpečných dorážek však hostujícího brankáře Heczka nedokázala překvapit.

Do konce první části pak již hrozil spíše pouze Třinec, ve stoprocentní šanci nejprve těsně před Vedralem netrefil odkrytou část branky Rybnikár, aby následně z nadějné pozice jen těsně levou tyčku Vedralovy branky minul třinecký kapitán Pohludka. V úplném závěru třetiny ještě zahrozil opět Rybnikár, kterého z podobné pozice jako předtím vychytal tentokrát pravým betonem Vedral.


Úvod druhé části se našemu týmu vůbec nevydařil, podruhé Vedral v zápase kapituloval po opětovné spolupráci Kubiesy s Marcelem Mikulou, když se druhý jmenovaný prosadil z prostoru mezi kruhy. Následovaly další dva slepené góly hostů, nedůraz sparťanů před brankou potrestal dorážkou Jan Hrček, gólu se posléze dočkal rovněž Michal Rybnikár, když kotouč pohotově zasunul do odkryté branky po křižné přihrávce Weisse. Snížit mohli sparťané v rámci situace dva na jednoho, Marek se rozhodl místo přihrávky Hlinkovi pro střelu, což se ukázalo jako nesprávná volba.

A tak přišla další rána ze strany Třineckých, bezchybnou přesilovkovou kombinaci svého týmu zakončil střelou z prostoru pravého kruhu Dominick Radim Byrtus. Hra se poté na dlouhou dobu uklidnila, až závěr třetiny přinesl hned tři infarktové situace z obou stran, nejprve v samostatném úniku orazítkoval pravou tyčku Poláček, následně stejnou situaci z důvodu skvělého zákroku Vedrala nevyužil Pohludka. Právě třinecký kapitán mohl ještě přeci jen z dorážky do odkryté branky zvýšit, k jeho smůle mu ovšem kotouč v klíčovém momentu přeskočil hokejku.


V úvodu třetí části se našemu týmu podařilo snížit, střelou z levého kruhu přesilovou hru dokázal využít Petr Poláček. Brzké reakci Třineckých dokázal Vedral ještě dvěma parádními zákroky proti nebezpečným dorážkám zabránit, když se však následně vylučovalo na sparťanské straně za příliš mnoho hráčů na ledě, byl v rámci přesilové hry soupeře na střelu Šimona Pohludky již krátký.

Ještě vedení navýšit mohl za Třinec po podklouznutí Netušila Hladoník, se zakončením si však dal až moc na čas a sparťanští obránci se tak dokázali včas vrátit. Ocelářům se nakonec ovšem přeci jen podařilo ještě jednou prosadit, v úplném závěru se o to postaral dorážkou Michal Rybnikár.

Ohlasy trenérů

Tomáš Netík (HC Sparta Praha): „Těžko se mi zápas hodnotí, dnes byl Třinec jasně lepší, my jsme nedodržovali věci, které dělají hokej hokejem. Už jsme si k tomu něco řekli v kabině, doufám, že zítra bude náš výkon úplně jiný. Dnes to byl od nás velice špatný zápas.“

Marek Malík (HC Oceláři Třinec): „Z naší strany velice povedené utkání od začátku do konce, skvělá práce v dodržování taktiky a týmového systému. Utkání nám hodně sedlo jak do ofenzivy tak do obrany, za to jsme asi ještě více rádi než za konečný výsledek, který je nádherný. Skvělý výkon, děkuji klukům a poklona před nimi.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest