2. 3. 2024 | Daniel Ryl

DOR: SPA - POR 2:3p - Komplikace v boji o play off

II/16, sobota 2. 3. 2024
Sparta - Poruba SPA - POR
Sparta: Tvrzník – Dufek (A), Hoznourek, Nedvěd, Cichoň (C), A. Burda II, Toms – T. Bolocan, M. Bolocan, Čížek – F. Novák, Hlinka, D. Novotný – Pojkar, Kadlec, Trachta – B. Adamec.
Poruba: Láryš – Planka, Dragon, Korbel, Stasjuk, Michalík, Majkowski – Stryczek, Vehovský (C), Ignatěnko – Skorochod (A), J. Žídek, Indrst (A) – Bobok, Ostřížek, Václavek – Dietrich.
Branky a nahrávky: 16. F. Novák (D. Novotný), 51. D. Novotný (F. Novák, M. Bolocan) – 20. Dietrich (Stryczek, J. Žídek), 60. Stryczek (Skorochod, Majkowski), 63. Stasjuk. Rozhodčí: Wagner – Maštalíř, Boček. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 25. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Dorostencům Sparty první březnová sobota nevyšla. Náš tým sice v domácím utkání proti Porubě dvakrát vedl, ale necelou půlminutu před koncem o náskok přišel a po nešťastném prodloužení nakonec bral jen bod. Domácí porážka je tak velkou komplikací v boji o účast v play off, která se ztrátou bodů výrazně vzdálila.

Komentář

Souboj o důležité body jsme začali prvním výraznějším momentem my, a to faulem kapitána Cichoně. Úvodní oslabení jsme však ustáli, za což jsme byli odměněni. V šestnácté minutě naši dorostenci dobře zavřeli Porubu v jejím pásmu, které Filip Novák projel zpoza branky až na hranici modré čáry a jeho nahození z osy hřiště propadlo až do branky.

Závěr prvního dějství však přál Porubě, která byla pasivnější, ale dokázala využít sparťanského zaváhání. Únik dvou na jednoho parádně vedl Leon Stryczek, po jehož přihrávce zakončoval Vít Dietrich do odkryté branky. V prostřední části se do statistik zapsal jen hostující trest v závěru třetiny, který však svěřenci Richarda Žemličky nepotrestali.

A jelikož jim nepomohla ani přenesená půlminuta, v úvodu třetího dějství se stav neměnil. Až v polovině závěrečné periody šli hosté opět do čtyř, což už potrestal Daniel Novotný, který před brankou tečoval nastřelený puk Filipa Nováka z levého kruhu.

Poruba však srdnatě bojovala, za což byla nakonec odměněna. Necelou půlminutu před koncem se usadila v pásmu, načež se Majkowského střela od modré odrazila od zadního mantinelu k tyčce, kde Daniil Skorochod jen posunul puk před brankoviště, odkud Leon Stryczek v pokleku zakončil!

Drama tak dospělo do prodloužení, v němž Semen Viktorovič Stasjuk předvedl parádní sólo z vlastního pásma, prosmýkl se mezi obránce a tváří v tvář Tobiáši Tvrzníkovi oddálil naši účast v boji o titul.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest