DOR: SPA - MBL 3:2sn - Nájezdy rozsekl Netušil

II/8, sobota 28. 1. 2023
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Tvrzník – Malínek, Marton (A), Bjakov, Cichoň, Mack, Janský, Dufek – Adamec, Marek, Žemlička (A), Netušil, Hlinka, Poláček (C), Trachta, Hrubý, Bolocan
Mladá Boleslav: Vystrčil – Macháček, Křivánek (A), Fišer, Tetiva, Kubíček (A), Šilhavý, Průšek – Kristek, Lev, Vojáček, Kurka, Hurt, Steklý, Trefil, Beran Šindelář (C), Teplý
Branky a nahrávky: 45. Poláček (Mack, Hrubý), 57. Hlinka (Bjakov), rozh. náj. Netušil – 25. Steklý (Šilhavý), 42. Vojáček (Steklý). Rozhodčí: Zavřel, Zedníková – Serbus, Stacho. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
V dohrávce 8. kola byli sparťanští dorostenci v první polovině zápasu pasivnější. V úvodu třetí části Mladá Boleslav odskočila na rozdíl dvou gólů, jenže sparťané bleskově snížili a trefou Tomáše Hlinky poslali utkání do nastavení. Gólovou radost však přinesla až penaltová loterie, ve které obstaral vítěznou trefu v páté sérii útočník František Netušil.

Vstup do dohrávky vyšel našemu týmu slušně, první šance však dokázal Břetislav Vystrčil pokrýt betonem a lapačkou. Středočeši zareagovali povedenou pasáží na naší polovině, leč bez výraznější střelecké příležitosti a na šance se čekalo i nadále. V sedmé minutě pálil z levého kruhu Vojtěch Steklý, jehož pokus Tvrzníkova lapačka ztlumila tak, že kotouč propadl jen těsně vedle levé tyčky.

Bruslaři měli mírně navrch, zejména Vojtěch Steklý dělal naší defenzivě potíže, ale s jistým Tobiášem Tvrzníkem v brance sparťané odolávali. Dorostence mohlo dostat do hry vyloučení po špatném střídání hostů, jenže už po čtyřech vteřinách fauloval Tadeáš Mack a bylo po přesilovce. Ve čtyřech si vytvořil šanci jen David Hrubý, jenž byl po střele mezi betony faulován, ale zkrácená početní výhoda ani závěrečné minuty už nenabídly nic zajímavého.

Bruslaři však dostáli svému jménu, když do druhého dějství vstoupili ve vysokém tempu a dostávali sparťany do úzkých. Pasivní výkon prohloubilo Bolocanovo sekání, po němž naši mladíci dlouho odolávali, ale v závěru oslabení dostal nabito Vojtěch Steklý, proti jehož střele se domácí brankář natahoval jen marně. Svěřenci Františka Ptáčka však zareagovali ideálně!

Tlak mohl zužitkovat Alex Marek, ale on ani František Netušil z přečíslení nedokázali propálit jistého gólmana Středočechů. Vyrovnání nepřinesla ani přesilovka, při které neuspěl znovu Alex Marek ani Tomáš Hlinka. V závěrečných minutách ujeli sparťané ve dvou na jednoho, ale Břetislav Vystrčil se skvěle přesunul a střelu do odkryté branky pokryl.

Vydařený závěr třetiny jsme si však do třetího dějství nepřenesli, protože už po 108 vteřinách hry se po Steklého pobídce prosadil Matěj Vojáček. Sparta ale znovu ukázala, že ji inkasovaný gól pozitivně naštval, načež po tlaku a převaze dokázal Petr Poláček zakončit k levé tyčce. Naši dorostenci ucítili šanci, zlepšili pohyb a tentokrát byli pánem ledu oni.

Oba brankáři však pokračovali v jistém výkonu, připsali si další jisté zákroky a drama tak pokračovalo. V polovině dějství měl více práce Tobiáš Tvrzník, díky němuž jsme drželi naději, a ta se naplnila. Břetislav Vystrčil neudržel Bjakovovu střelu a Tomáš Hlinka z prostoru před brankou usměrnil volný puk do sítě. Závěrečnou půlminutu však poznamenalo Cichoňovo vyloučení.

Začátek prodloužení ale nerovnému počtu hráčů neodpovídal. Sparta dobře bruslila, Šilhavého střela od modré nemohla Tobiáši Tvrzníkovi nadělat zásadní problémy. Oba týmy se střídaly v držení kotouče i ve vyrovnaném počtu hráčů, jenže šance ani góly nepřicházely a nájezdy visely ve vzduchu.

Rozstřel odšpuntoval gól Davida Hrubého, na kterého však nenavázal hráč Mladé Boleslavi ani Tomáš Hlinka. Ve druhé sérii se pro změnu prosadil Matěj Vojáček a bylo vyrovnáno. Třetí a čtvrtá série úspěšné exekutory nenabídly, v páté části však skóroval František Netušil, a jelikož David Šindelář neuspěl, sparťané mohli slavit zisk bonusového bodu.