DOR: SPA - LIT 6:3 - Efektivní dorost slaví

6., sobota 1. 10. 2022
Sparta - Litvínov SPA - LIT
Sparta: Kogler – Janský, Cichoň, Hašek, Dufek, Malínek, Byakov – Novotný, Netušil, Trachta, Žemlička (A), Marek, Poláček (C), Topol, Hrubý, Nestrašil, Hlinka.
Litvínov: Balík – Prokeš (A), Břenda, Horák, Winkelhofer, Kladivo, Soušek – Bednařík, Liška, Raichl, Tůma (C), Horský, Čermák, Peroutka, Tomaník, Zikmund, Pospíšil, Koky.
Branky a nahrávky: 2. Nestrašil (Janský, Žemlička), 12. Hlinka (Netušil), 16. Hlinka (Novotný), 20. Žemlička (Hašek, Nestrašil), 37. Hrubý (Poláček, Marek), 37. Netušil (Cichoň) – 29. Raichl (Tůma, Koky), 36. Raichl (Tůma, Prokeš), 55. Peroutka (Horský, Bednařík). Rozhodčí: Trnka – Roischel, Bohuněk. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 93. Střely na branku: 40:42. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2, 6:3.
V sobotním utkání 6. kola extraligy dorostu si sparťanští mladíci proti Litvínovu zastříleli, když zvítězili 6:3. Naše mužstvo položilo základní kámen úspěchu skvělou první třetinou, ve které i díky dvěma trefám Tomáše Hlinky skórovalo čtyřikrát. Dorost si tak připsal třetí vítězství v sezoně, která pokračuje čtvrtečním duelem na ledě Chomutova.

Sparta vstoupila do utkání aktivně, za což byla odměněna vedoucí trefou Václava Nestrašila. V malé holešovické hale se oba týmy následně přetahovaly, jenže domácí na rozdíl od Severočechů dokázali být efektivní. Spolupráci s Františkem Netušilem využil ve dvanácté minutě Tomáš Hlinka.

Gólová převaha sparťanů pokračovala i nadále. Tomáš Hlinka tentokrát zužitkoval asistenci Daniela Novotného. V závěru třetiny navíc poprvé hosté faulovali, což už po šesti vteřinách přesilovky bleskově potrestal Richard Žemlička.

V první polovině druhého dějství už sparťané střelecky polevili, oba brankáři předváděli jistý výkon a stav se neměnil. V úvodu deváté minuty však hosté udeřili z hokejky Václava Raichla, čímž se výrazně povzbudili.

Téměř stovka diváků sledovala relativně vyhrocený závěr druhé části. Vyloučení Františka Netušila pomohlo Litvínovu přesilovou hrou, kterou po patnácti vteřinách zužitkoval Václav Raichl. Nádech soupeře však rychle zastavila blesková odpověď sparťanů.

Nejprve David Hrubý vrátil svému týmu třígólový náskok, načež o pětadvacet vteřin později přidal šestou trefu František Netušil a šance Litvínova byly znovu mizivé. Závěrečné vyloučení na obou stranách už nic nezměnila.

Ve třetí třetině už si sparťané náskok pohlídali, zatímco Litvínov zkoušel dohrát utkání s co nejdůstojnějším výsledkem. Dobrou úspěšnou na přesilovkách potvrdila v čase 54:14 trefa Marka Peroutky, která uzavřela gólový účet zápasu.