9. 12. 2023 | Petr Pavlík

DOR: SLA - SPA 6:1 - Prohra v derby s rivalem

25., sobota 9. 12. 2023
Slavia - Sparta SLA - SPA
Slavia: F. Poletín – D. Marek, Pšenička (A), Lorenz (A), Labuzík, Skyba, Vrzal, Oh – Šámal, Tichý, Matějovský (C) – J. Holejšovský, Kucharčík, Švancar – Egart.
Sparta: Tvrzník – Malínek (C), A. Burda II, R. Cichoň, Já. Novák, Nedvěd, Dufek (A), T. Bolocan – Nestrašil (A), Prichodko, F. Novák – M. Bolocan, D. Novotný, Trachta – Hlinka, B. Adamec, Klanica – Volodin.
Branky a nahrávky: 20. Tichý (Lorenz), 27. Tichý (Matějovský, Pšenička), 39. Tichý, 53. Kucharčík (Yeol Oh), 59. Matějovský (Pšenička, Šámal), 60. Kucharčík (Egart) - 53. F. Novák (T. Bolocan, R. Cichoň). Rozhodčí: Němec - Pavlačková, Kubas. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 57. Střely na branku: 53:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1.
Sparťanští dorostenci prohráli v pražském derby s odvěkým rivalem 1:6. Náš tým prohrával v průběhu utkání o tři branky, ale manko částečně smazal ve třetí třetině produktivní Filip Novák. Více vstřelených branek už svěřenci trenéra Richarda Žemličky nestihli, naopak inkasovali ještě třikrát. Se ziskem osmadvaceti bodů tak zůstávají v tabulce skupiny A na průběžném osmém místě.

Komentář

Utkání nezačalo pro náš tým úplně vydařeně. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu 0:0, přispěchali s úvodním gólem domácí. Prvním úspěšným střelcem v utkání se stal slávistický útočník Tobiáš Tichý, který zaznamenal desátou branku v sezoně. Svěřenci trenéra Ladislava Slížka byli i nadále velmi aktivní, což si přenesli také do druhé třetiny. A znovu u toho byl Tobiáš Tichý. Šestnáctiletý hokejista ve dvacáté sedmé minutě obstaral svému týmu dvoubrankové vedení a posléze dokonce zkompletoval hattrick.

Jiskřičku naděje vrátil sparťanským hokejistům na jejich hokejky Filip Novák. Produktivní útočník se prosadil pošestnácté a v současné době atakuje hranici čtyřiceti kanadských bodů. V závěru třetí třetiny se ovšem sparťané k pořádnému tlaku nedostali, když se museli sami bránit. Matouš Jan Kucharčík zaokrouhlil svůj počet vstřelených gólů v sezoně na rovných dvacet a v závěru slávističtí mladíci se prosadili ještě dvakrát, zásluhou Artura Matějovského a Matouše Jana Kucharčíka, který druhou brankou v utkání uzavřel gólový účet zápasu.

Ohlasy trenérů

Ladislav Slížek (HC Slavia Praha): "Zápas hodnotím jenom pozitivně. Vítězství nad Spartou 6:1 samozřejmě velmi potěší, ale z pozice trenérů klukům hlavně říkáme, že důležitý je výkon. A za tenhle mají kluci od nás velkou pochvalu. Co jsem u dorostu, nezažil jsem, že bychom Spartu takhle přejeli. Velká gratulace a velká spokojenost."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest