DOR: POR - SPA 3:4sn - Zpět na vítězné vlně

II/6, sobota 10. 12. 2022
Poruba - Sparta POR - SPA
Poruba: Turoň - Jeřábek (A), Bodnar, Stasjuk, Veselý, Pavlíček, Dragon - Indrst, Hansel (A), Skorokhod, Yevtiekhov, Koida, Zachariasz, Vehovský, Sobol (C), Hlaváč.
Sparta: Vedral - R. Cichoň, Marton (A), Mack, Byakov, Hašek, Janský, Malínek - Poláček (C), Hrubý, Jakab, Netušil, Žemlička (A), Hlinka, Marek, Trachta, Novotný, Bolocan.
Branky a nahrávky: 16. Sobol (Hansel, Skorokhod), 31. Koida (Yevtiehkov, Stasjuk), 49. Skorokhod (Bodnar, Koida) - 13. Netušil (Marton, Žemlička), 29. Hrubý (Marton, Byakov), 46. Marek (Bolocan), roz. nájezd Marek. Rozhodčí: Krosček - Přecechtěl, Frais. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 50:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Sparťanští dorostenci uzavřeli svůj náročný trip duelem v Porubě, kde sice třikrát vedli, ale o své výhře museli rozhodnout až v nájezdech. V nich obstaral rozdílovou branku útočník Alex Marek, který nasměroval tým ke dvěma bodům a zároveň k ukončení třízápasové série porážek.

Vyrovnané utkání v Porubě, které sledovalo dle dostupných statistických údajů rovných sto diváků, musely rozseknout až samostatné nájezdy. Nejprve v první třetině skóroval útočník František Netušil, který otevřel gólový účet zápasu na konci třinácté minuty. Sparťané si své vedení užili pouze pár minut, když přispěchal s vyrovnáním domácí Petr Sobol. Oba týmy tak odcházely do kabiny za nerozhodného stavu.

Druhá třetina nabídla podobně jako první pouze dvě vstřelené branky. Sparťané nejprve udeřili v průběhu 28. minuty, když mířil do černého útočník David Hrubý. V tomto případě se naši hráči radovali z druhé vstřelené branky něco málo přes dvě minuty, načež Rodion Koida stál na správném místě a překonal Vedrala podruhé v utkání. Naši hokejisté vyslali v průběhu druhé třetiny skvělých dvaadvacet střel, naproti tomu porubští mladíci vyslali ze svých hokejek pouze devět střeleckých pokusů.

Ve třetí třetině se Pražané dočkali svého třetího vstřeleného gólu. Útočník Alex Marek při rovnovážném počtu hráčů na ledě poslal Spartu potřetí v utkání do vedení. I tentokrát ale domácí hokejisté srovnali, jelikož Daniil Skorokhod svou trefou nejenom, že obstaral třetí vyrovnání svého týmu, ale zároveň poslal utkání do prodloužení a později až do samostatných nájezdů.

V nich se dařilo oběma týmům, ale nakonec přeci jen šťastnější byli sparťané. V sedmé sérii nájezdů rozhodl Alex Marek, který přisoudil Spartě bonusový bod navrch. Suma sumárum, Pražané zvítězili po velké bitvě 4:3 po nájezdech a po třech porážkách v řadě konečně zapsali vítězství.