DOR: LIB - SPA 6:3 - Přestřelka pro soupeře

II/19, pátek 24. 2. 2023
Liberec - Sparta LIB - SPA
Liberec: Macourek – Král, Seidl, Macháček (C), Stromský, Průšek (A), Jarabko, Hrouda, Ehrenberger – Prokůpek, Špilka (A), Pekař, Rozsíval, Kučera, Kratochvíl, Barna, Bajer, Maxin.
Sparta: Tvrzník – Janský, Byakov, Mack, Cichoň, Marton (A), Malínek – Topol, Bolocan, Hrubý, Trachta, Poláček (A), Hlinka, Jakab, Netušil, Žemlička (A), Marek.
Branky a nahrávky: 2. Pekař (Průšek, Špilka), 5. Špilka (Průšek, Pekař), 19. Průšek (Špilka, Rozsíval), 35. Macháček (Pekař, Průšek), 39. Špilka (Rozsíval, Pekař), 44. Průšek (Špilka) – 4. Marton (Hrubý), 6. Malínek (Jakab, Žemlička), 10. Žemlička (Marton, Byakov). Rozhodčí: Wagner – Serbus, Janíček. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 38:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 6:3.
Sparťanští dorostenci neuspěli pod Ještědem, když prohráli 3:6. První třetina nabídla hned šest branek, konkrétně tři na každé straně. V dalších minutách hry se však dostali ke slovu zejména domácí, kteří si vzali ztracené vedení zpět a uštědřili našemu týmu porážku. Dva body si připsal obránce Adam Marton společně s Richardem Žemličkou.

Gólově bohatou první třetinu odšpuntoval svou trefou Daniel Pekař, který se prosadil v klasické početní výhodě a Bílí Tygři jeho zásluhou šli už ve druhé minutě do vedení. Sparťanská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, když přispěchal s vyrovnáním obránce Adam Marton. Vytáhlý bek se stejně jako liberecký útočník trefil v přesilové hře. První třetina rozhodně nikoho nenudila a bavila diváky i nadále.

Neuběhlo totiž ani pět minut a ve sparťanské síti se třepal už druhý kotouč, který dopravil do branky Vasyl Špilka. Sparťané se ovšem nepoložili a dvěma góly zásluhou Tomáše Malínka a Richarda Žemličky otočili skóre. Herně i gólově atraktivní část uzavřel v devatenácté minutě skórující Pavel Průšek, který znovu vyrovnal a oba týmy odcházely do kabin za nerozhodného stavu 3:3.

Gólové choutky obou týmů se ve druhé části poněkud zklidnily, i přesto se však oba gólmani museli mít na pozoru. Diváci v aréně čekali na další posun ve skóre až do 35. minuty, kdy využil další přesilovou hru Tygrů Marek Macháček. A pro domácí bylo ještě lépe, když se prosadil podruhé v utkání Vasyl Špilka, který obstaral pro svůj tým dvoubrankové vedení. Sparťanští mladíci vyslali v průběhu prostřední části hry pouhé čtyři střely na branku, naproti tomu domácí hned deset střeleckých pokusů.

Třetí třetina byla z gólového pohledu nejchudší. Jedinou branku v této pasáži hry obstaral Pavel Průšek, který se prosadil ve čtyřiačtyřicáté minutě. Vzhledem k tomu, že sparťané už duel nikterak nezdramatizovali, mohli se liberečtí hráči těšit z vítězství. Svěřenci kouče Františka Ptáčka prohráli na severu Čech 3:6 a odjeli domů s prázdnou.

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec): "Přišlo mi, že tempo zápasu bylo takové ospalejší. Nicméně nám se teďka výborně prosazuje první lajna. Před play off bychom potřebovali, aby se rozehrály všechny lajny, na tom se pokusíme zapracovat. Zápas byl především o tlaku do brány, což bylo hlavně vidět v první třetině."

František Ptáček (HC Sparta Praha): "V první třetině byla vidět krásná přestřelka, padly v ní zajímavé góly. Druhá třetina rozhodla o vítězství a v ní jsme byli jednoduše horším týmem. Soupeř má kvalitní hráče, kteří se v pravý čas prosadili a myslím si, že to rozhodlo zápas. "