DOR: KVA - SPA 5:1 - Do playoff ze šestky

II/22, sobota 4. 3. 2023
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Ebenstreit – Mähler (C), Kůrka, Postl (A), Pelikán – Zeman, Poizl, Pastor (A), Čihař, Galnor, Váňa, Záhejský, Dyk
Sparta: Vedral – Janský, Mack, Cichoň, Byakov, Marton (A), Malínek – Hrubý, Trachta, Poláček (C), Hlinka, Jakab, Netušil, Žemlička (A), Novotný, Topol, Marek
Branky a nahrávky: 6. Poizl (Pelikán), 15. Galnor (Záhejský, Čihař), 36. Poizl (Kůrka, Mähler), 38. Váňa (Zeman, Záhejský), 49. Pelikán (Čihař) – 28. Malínek (Mack). Rozhodčí: Žižka – Baxa, Pěkný. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 43:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Dorostenci Sparty se rozloučili se základní částí venkovní sérií, kterou završili sobotní porážkou 1:5 na ledě Karlových Varů. Mladíci Sparty tak definitivně končí na šestém místě nadstavbové části a už v pátek 10. března je čeká proti Vítkovicím první zápas osmifinálové série, která se hraje na dva vítězné duely.

Západočeský trip dorostenci završili v Karlových Varech, kde už v úvodu zápasu hráli přesilovku, ve které však žádnou výraznější šanci neměli. Na druhé straně Ondřej Postl trefil horní tyčku, načež následně David Poizl nadvakrát zakončil domácí brejk a poslal svůj tým do vedení. Sparta šla dvakrát v krátkém sledu do čtyř, a přestože se zdálo, že druhý trest ustojíme, deset vteřin před Markovým návratem se z mezikruží prosadil Jakub Galnor, čímž zajistil svému týmu dvougólový náskok.

Už v úvodu prostřední části putoval na trestnou tentokrát sparťanský Tadeáš Mack, ale početní nevýhodu jsme tentokrát zvládli bez úhony. Daniel Novotný mohl snížit, jenže jeho průnik mu nadvakrát nevyšel. V polovině třetiny nás dostal na dostřel Tomáš Malínek, který zužitkoval svůj důraz před brankou. Série trestů na obou stranách žádné šance nepřinesly.

Víta Záhejského vzápětí vychytal vyrážečkou sparťanský gólman, který však o necelou minutu později nezachytil teč Daniela Poizla. Aby toho nebylo málo, po minutě a půl dostal nabito Vojtěch Váňa a domácí šli do trháku! V závěru dějství jim navíc náš tým nabídl další přesilovku, tentokrát však bez inkasovaného gólu a do třetí třetiny jsme šli s třígólovým mankem.

Bohužel, naděje na zvrat nám výrazně snížil další faul a trest, po němž Karlovy Vary kontrolovaly hru a nepouštěly nás do velkých šancí. V polovině třetiny navíc využil Matěj Pelikán závaru před Šimonem Vedralem a přesnou trefou přidal pátý gól Energie. Závěr zápasu ještě přinesl další tresty, střelci obou týmů však byli neúspěšní, a přestože David Hrubý měl v závěrečných vteřinách zajímavou střelu z mezikruží, na výsledku už nic nezměnil.