45., pátek 27. 2. 1998
Sparta - Vítkovice SPA - VIT
Sparta: Hnilička - Ptáček, Kučera, J. Nedvěd, Kročák, Burda, Vykoukal - Kverka, Zelenka, Žemlička, Chabada, J. Hlinka, T. Jelínek, Hlaváč, M. Hlinka, P. Martinec.
Vítkovice: Prusek - Ševěček, Škuta, Kumstát, Jurečka, Jonák, Jerofejev - Krayzler, Kotásek, Čerbajev, D. Moravec, Krátoška, Polášek, Zajonc, Prokopjev, Šimíček.
Branky a nahrávky: 24. Zelenka (Hlaváč, Žemlička), 44. Hlaváč (Zelenka) - 26. Šimíček, 33. Prokopjev (Jerofejev), 52. Šimíček (Kotásek, Krayzler), 57. Jonák (Čerbajev, D. Moravec), 58. Kotásek (Krayzler, D. Moravec). Rozhodčí: Brada - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 3:5, navíc P. Martinec (SPA) 5 minut za bodnutí špičkou hole + 20 minut osobní trest ve hře. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 9690. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5.