4., pátek 17. 9. 1999
Sparta - České Budějovice SPA - CEB
Sparta: Bříza - Benýšek, Kučera, Nedvěd, Ptáček, Sýkora, Šrek - Broš, Eiselt, Havelka, Hlinka, Kratěna, Martinec P., Novák, Výborný, Zelenka, Žemlička.
České Budějovice: Čapek - Čech, Jasečko, Kutlák, Martínek, Nedoma, Suchánek - Bartoš, Brabenec, Brož, Filipi, Král, Nedorost D., Nedorost V., Rob, Sailer, Turek, Šimánek, Ťoupal.
Branky a nahrávky: 24. Martinec (Výborný, Hlinka), 32. Novák (Eiselt, Šrek), 38. Eiselt (Novák, Ptáček), 58. Eiselt (Hlinka, Kučera). Rozhodčí: Turčan - Unzeitig, Cambal. Vyloučení: 3:3. Diváci: 4687.
HC Sparta Praha

Komentář

Spartě se na druhý pokus podařilo zvítězit na domácím ledě a postoupila v tabulce na šesté místo.

Raritou utkání byl brankář Jihočechů, Ivo Čapek. Tento bývalý Sparťan, mistr republiky z roku 1993 a v posledních letech gólman bratislavského Slovanu, nastoupil po téměř čtyřech letech ve Sportovní hale. Tentokrát však oblékl tmavý dres hostů a čelil svým bývalým spoluhráčům Výbornému, Žemličkovi či Šrekovi.

Oba týmy začali opatrně. Do gólové šance se dostal až v 11. minutě Havelka, ale Čapek jeho střelu v leže z zlikvidoval, podobně jako nájezd Hlinky. Spartě pomohla do tempa přesilovka, ale Nedvěd, Žemlička ani Kučera na Čapka nevyzráli. Budějovičtí příležitosti ke skórování prakticky neměli, a to dokonce ani v přesilovkách. Střely na bránu byli v první třetině 19:9, na góly však stále 0:0.

Sparta se dočkala ve 24. minutě. Martinec nahodil zezadu puk na beton brankáře Čapka a ten k údivu a radosti diváků skončil v síti. O tři minuty později mířil Výborný z těsné blízkosti vedle, Brošův nájezd skončil na Čapkově klasickém zákroku, kdy se nohy i s betony nachází u horní tyče branky. Ve 32. minutě však Čapkovi vypadla z lapačky střela Václava Nováka a bylo 2:0.

Od této chvíle bylo na ledě jen jedno mužstvo, snad s výjimkou jedovky Filipiho a šance Roba, který minul puk před odkrytou bránou. Následovali šance Kratěny a několik pokusů Eiselta, který byl vyměněn za v první třetině nevýrazného Zelenku. Chvíle tohoto bojovníka však měli teprve přijít. Ve 38. minutě se mistrovsky vykličkoval z budějovické obrany a střelou pod víko efektně trefil Čapkovu láhev - 3:0.

Třetí třetina byla již jen formalitou. Znovu se však předvedl hrdina zápasu Eiselt. Necelé tři minuty před koncem přebral na úrovni modré přihrávku od Hlinky a ránou k bližší tyči pečetil skóre na 4:0. V závěru zápasu již diváci aplaudovali za jistý výkon hráčům Sparty.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Ze Sparty do zámoří: Vzpomínám jen v nejlepším!

Billa Cup den čtvrtý: Sparta obsazuje druhé místo

Dvořáček: Mladí kluci hráli perfektně

Pojeďte se Spartou do Skandinávie!