6. 11. 2020 Daniel Ryl

Zpátky do akce, přijedou Pardubice!

Necelý měsíc po přerušení Tipsport extraligy se vracíme do zápasového kolotoče. Už v sobotu 7. listopadu přivítají sparťané hokejisty Pardubic, proti kterým se pokusí prodloužit vítěznou sérii. Utkání startuje na ledě O2 areny od 13:30 hodin bez přítomnosti diváků, ale fanoušci mohou utkání sledovat v přímém přenosu O2 TV Sport.

Sledujte všechny zápasy Sparty na HokejkaTV!

Pokud nemáte přístup k vysílání České televize, můžete využít přímé přenosy na HokejkaTV. Ty jsou navíc kvůli novým opatřením vlády a omezenému počtu diváků na stadionech volně přístupné všem sparťanským permanentkářům. Více informací čtěte ZDE>>>.

Azyl v Dobříši pomohl, Sparťanská krev pokračuje

Svěřenci Miloslava Hořavy a Josefa Jandače i přes zpřísněná opatření vlády neotáleli a během přerušení extraligy se připravovali na venkovním kluzišti v Dobříši. V uplynulém týdnu se však vrátili do Holešovic, kde ladí formu na sobotní restart soutěže proti Pardubicím. Do něj by mohl zasáhnout Jan Košťálek, naopak budou chybět Milan Jurčina, Petr Kalina a David Dvořáček.

Ani současná situace sparťanům nezabránila, abychom pomáhali dobré věci a darovali krev. „Sparťanská krev je nejstarší klubový projekt a udělali jsme vše pro to, aby mohl dál pokračovat i v této nelehké době. Právě teď totiž zdravotníci potřebují krev víc než kdykoliv předtím,“ říká Barbora Snopková Haberová.

„Jsem hrdá na to, že z naší kabiny vzešel nápad, aby hráči uzdravení z nemoci covid-19 darovali rekonvalescentní krevní plazmu. I nyní budou naši hokejisté podporovat dárce z řad fanoušků při standardních odběrech. Věřím, že nás ani současná situace nezastaví a dokážeme opět pomoci,“ dodává generální manažerka.

Tahoun Pech překonal třístovku a míří mezi legendy!

Nikoho nepřekvapí, že v úvodu sezony patřil mezi nejproduktivnější sparťany útočník Lukáš Pech. I přesto, že do našeho klubu přišel až v 29 letech, v úterý 29. září na ledě Liberce zaznamenal jubilejní 300. bod v dresu Sparty! Za svůj milník si vysloužil malý ceremoniál během tréninků v Dobříši, ale až se na tribuny vrátí také sparťanští fanoušci, čeká "Pecháčka" velký ceremoniál za potlesku plných tribun.

Zkušený útočník překonal jeden z milníků, které ho řadí mezi legendy klubu. Tím však jeho výčet nekončí! V průběhu sezony může dosáhnout obdivuhodných extraligových milníků i dalších posunů v historických tabulkách našeho klubu, kde se navíc může stát už popáté v řadě nejproduktivnějším sparťanem sezony. Jak na tom byl Lukáš Pech před startem sezony a které milníky může překonat? Všechny statistiky najdete v článku ZDE>>>.

Změny v Pardubicích: nová identita i konec legendy

Léto na východě Čech bylo nezvykle rušné. Novým majitelem klubu se po dlouhých jednáních stal Petr Dědek, který své působení v klubu odstartoval kompletní změnou identity. Tradičního koně nahradilo jednoduché "D", kterým však změny neskončily. Do klubu přišel hvězdný zadá Jakub Nakládal, francouzský útočník Valentin Claireaux i zkušený zadák Tomáš Linhart.

Covidová doba však připravila český hokej o výraznou tvář, protože kariéru ukončil bývalý sparťanský kapitán Tomáš Rolinek (oficiální oznámení a rozhovor čtěte ZDE>>>). Zkušený útočník tak nepomůže Dynamu vylepšit start do soutěže, v němž si Východočeši připsali ve čtyřech zápasech pouze dva body.

LETNÍ PŘESTUPY V KÁDRU PARDUBIC:

PŘÍCHODY ODCHODY
Juraj Mikuš (O, HC Kometa Brno) Matěj Beran (Ú, Litoměřice)
Valentin Claireaux (Ú, PSG Berani Zlín) Martin Látal (Ú, HC Verva Litvínov)
Lukáš Anděl (Ú, HC Dukla Jihlava) Ondřej Kacetl (B, HC Kometa Brno)
Tomáš Linhart (O, Mountfield HK) Tomáš Voráček (O, Poruba)
Ondřej Vala (O, Idahoo Steelheads/ECHL) Michal Ivan (O, HKM Zvolen)
Jakub Nakládal (O, Jaroslavl/KHL) Tomáš Rolinek (Ú, konec kariéry)
Tomáš Zeman (Ú, Jukurit U20/FIN)

Číslo zápasu:

260

Sobotní utkání proti Pardubicím bude historicky 260. vzájemným zápasem. Východočeši jsou historicky nejčastějším soupeřem našeho mužstva, které se s žádným jiným soupeřem neutkalo častěji. První duel se odehrál už 25. listopadu 1956.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!