9. 12. 2012 Lucie Štěrbová

Zdeněk Bahenský: S každou výhrou rosteme

P r a h a - Sparta roste zápas od zápasu. Kdyby ztratila dvoubrankové vedení v zápase v první čtvrtině soutěže, asi už by se nezvedla. Po vyrovnání soupeře v zápase s Kladnem ale Sparta naopak předvedla ofenzívní smršť korunovanou dvěma brankami v rozmezí 16 vteřin. Tu první dal Zdeněk Bahenský. „S každou další výhrou jde nahoru jak náš výkon, tak sebevědomí,“ řekl po zápase.

Sparta šla do vedení už po půl minutě hry, druhou branku pak přidala v přesilovce ve 12. minutě. Kladno ale ve druhé třetině srovnalo krok i skóre. A „klasicky“ tomu velela první kladenská lajna. „Na jejich první lajnu jsme se před zápasem museli samozřejmě trochu víc zaměřit,“ přiznal Bahenský, ale zároveň dodal: „Kladno ale není jen první lajna a ten zápas jsme museli odehrát kompletně a ne jen proti první lajně.“

Zdeněk Bahenský se trefil potřetí v sezoně

Vyrovnaný stav na světelné tabuli k radosti sparťanských fanoušků svítil jen tři minuty. Pak právě Zdeněk Bahenský trefil díru mezi Cháberovými betony. A o šestnáct vteřin později tu samou díru trefil i Petr Ton. Sparta pak po zbytek druhé třetiny hrála sebevědomě a aktivně. „S každou další výhrou jde nahoru náš výkon i naše sebevědomí. Člověk se cítí líp, úplně jinak mu jedou nohy, pak už je zase zábava hrát hokej,“ přiznal Bahenský, pro kterého to byla třetí branka v sezoně.

Kladno ve třetí části sice několikrát nepříjemně zahrozilo, ale jistotou v brance byl Neuvirth. „Michal nám dneska pomáhal, jak jen mohl. Kladno nás tam ve třetí třetině chvílemi motalo, jak jen to šlo. Naštěstí jsme to ustáli a je z toho výhra,“ byl šestadvacetiletý útočník po zápase spokojený.

Sparta tak po výhře nad Kladnem ztrácí na předkolo play-off dva body. „Za dnešní výhru jsme rádi. Samozřejmě nemůžeme být úplně spokojení se svými výkony, pořád máme co vylepšovat, ale určitě ze sebe máme daleko lepší pocit než pár kol zpátky. Pomalu se šplháme tabulkou nahoru,“ komentoval stoupající tendence sparťanských výkonů Bahenský. Co ale nechtěl, bylo okomentovat, jestli je Sparta už definitivně venku z krize. „Nechci to zakřiknout, takže k tomu raději nebudu říkat nic,“ odmítl s úsměvem.

Extraliga má teď v plánu druhou reprezentační pauzu. Po třech výhrách v řadě tak sparťany čeká více než týden bez soutěžních zápasů. „Jestli nás to nějak zbrzdí, to nevím. My musíme dál makat i přes reprezentační pauzu, trochu se zregenerovat, doléčit si nějaké neduhy a pauze do toho jít znovu naplno. Budeme mít asi nějaký den volna, jinak klasický režim – takže každý den trénink, poodhalil plány pro příští dny Bahenský.