22. 7. 2021 Petr Pavlík

Vitouch: V týmu máme skvělou konkurenci

První skupina sparťanského A-týmu, kterou tvoří mladí hráči, má za sebou již úvodní tréninky na ledové ploše. Ve skupině hráčů figuruje mimo jiné i DAVID VITOUCH, jenž odehrál ve sparťanském áčku už přes padesát zápasů. „Budu se snažit, abych trenéry svými výkony nezklamal a řekl si o další šanci v A-týmu,“ komentuje odhodlaně mladý útočník.

Jak se cítíš po úvodním tréninku na ledové ploše?
Je skvělé, že jsme se zase po delší době mohli se spoluhráči potkat na ledě. Máme za sebou velmi kvalitní trénink ve svižném tempu. Trenéři nás moc nešetřili. (směje se). Je ale dobře, že trénink proběhl ve vysokém tempu, potřebujeme se rychle adaptovat na jiný režim. Myslím si, že nám určitě pomohlo také pár tréninků na ledě již během letní přípravy. Nyní nám ze začátku trochu odskakovaly kotouče od hokejky. V průběhu tréninku už to ale bylo o poznání lepší.

V týmu figuruje více mladých hráčů, je to výhoda?
Určitě ano. Všichni se vzájemně dobře známe, v mládeži jsme spolu odehráli spoustu zápasů. Jsme na sebe zvyklí. Je skvělé, že jsme měli tu možnost trénovat v létě s A-týmem, jelikož nabereme zase další cenné zkušenosti do budoucna. Osobně si toho moc vážím. Věřím, že si se svými spoluhráči zahrajeme několik zápasů v sezoně. Nyní se ale soustředím zejména na přípravu. Uvidíme, jaké budeme v přípravných zápasech předvádět výkony.

Jaká byla suchá příprava? Co bylo nejtěžší?
Musím říct, že byla velmi náročná. Trenéři odvedli parádní práci, všechny tréninky probíhaly na vysoké úrovni. Hodně jsme běhali a chodili do posilovny. Náročný byl pro mě určitě běh na 400 metrů, myslím, že všem klukům dal pořádně zabrat. Na začátku společné přípravy jsme běhali i do schodů, v další části jsme se soustředili především na běh do kopce. Určitě jsme nabrali dostatek síly na novou sezonu. Věřím, že se nám to v průběhu sezony později vrátí. Hrajeme hodně zápasů, po delší době se vracíme zpět do Ligy mistrů. Je to pro nás výzva, těšíme se.

Kolik času trávíš v posilovně?
Přiznám se, že docela hodně. Tréninky v posilovně mi vůbec nevadí, je potřeba se pravidelně udržovat v kondici a postupně nabírat svalovou hmotu. V posilovně trávíme se spoluhráči přibližně hodinu před nástupem na led, plus ještě máme další půlhodinku rozcvičku. Nyní jsme rozdělení do dvou skupin, tréninky máme hodně pestré.

Jak se těšíš na přípravné zápasy? Trenéři avizovali, že svůj prostor dostanou i mladší hráči.
Těším se hrozně moc, dlouho jsme nehráli žádný zápas. Pokud vše bude klapat, mohli by přijít i naši fanoušci. Všichni se už nemůžeme dočkat. Věřím, že budu hrát co nejvíc. Uvidíme, v jakém složení nastoupíme. Budu se snažit, abych trenéry svými výkony nezklamal a řekl si o další šanci v A-týmu.

Co budete trénovat v následujících dnech?
Musíme se do toho pořádně dostat, abychom byli dostatečně připravení na další tréninky. Na začátku je nejdůležitější si nejprve osvojit práci s hokejkou. Myslím si, že s trenéry posléze budeme nacvičovat kromě bruslení a střelby i některé taktické věci. Máme se rozhodně na co těšit.

Příští týden se k vám přidá i zbytek týmu. Chodíš si pro rady ke zkušenějším hráčům?
Určitě. Jsem rád za každou radu od našich lídrů. V týmu máme spoustu zkušených borců, kteří už odehráli pořádnou porci zápasů. My jako mladí si od nich můžeme vzít příklad a učit se. Je super, že v týmu působí například Michal Řepík, Roman Horák či Vláďa Sobotka. Máme šanci od nich odkoukávat různé věci a zároveň získat další zkušenosti, které jsou pro nás jedině přínosem.

Mužstvo vedou zkušení trenéři, jak se cítíš být součástí sparťanského A-týmu?
Za šanci působit v A-týmu jsem moc vděčný. Věřím, že mám šanci se znovu probojovat mezi nejlepší. V týmu máme skvělou konkurenci, která nás vždy donutí na sobě stále více pracovat.

×
Dnes v 17:45 | Dor.
VSK Technika Brno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Obléct montérky a zpátky do roboty!

​Horák: V závěru nám chyběla obětavost

Sparťanská krev už popatnácté

V osmifinále CHL nás čeká Skellefteå