2. 8. 2020 Petr Pavlík

Vitouch: O místo v áčku budu bojovat

Debut ve sparťanském A-týmu, první gól mezi dospělými. Obojí si může ve svém hokejovém deníčku odškrtnout mladý útočník DAVID VITOUCH, který se na podzim popere o svoji další šanci v základní sestavě. „První gól v áčku byl nádherný pocit, budu se snažit, abych trenéry znovu přesvědčil o svých kvalitách,“ komentuje úspěšný mládežnický reprezentant.

V uplynulých dnech David Vitouch sehrál s reprezentačním výběrem do dvaceti let tři přípravná utkání na novou sezonu. Duely proti Slovensku jsou pokaždé velmi vypjaté, ať už na sebe týmy narazí v jakékoli fázi ročníku. „Je dobře, že jsme všechny tři zápasy zvládli. Nabrali jsme sebevědomí. Na druhou stranu máme na čem pracovat,“ říká Vitouch.

Těsně před startem prvního střetnutí proti našim východním sousedům však tragicky umřel hokejový obránce Ondřej Buchtela, jenž prohrál boj s rakovinou, a každý z hráčů měl v hlavě trochu jiné myšlenky. „Vyhráli jsme na jeho počest. Já osobně jsem se s Ondrou neznal, ale co jsem slyšel, byl to super kluk, a navíc nebyl o moc starší než já. Je to velká tragédie. Všichni jsme se s ním rozloučili před prvním zápasem minutou ticha,“ dodává.

Výhry proti Slovensku

  • 1. zápas: 4:2
  • 2. zápas: 6:0
  • 3. zápas: 3:1

Vitouch již několik let patří mezi tradiční účastníky reprezentačních akcí, ve dvacítce tomu není jinak. „Každá pozvánka do reprezentace je super, beru to jako odměnu za svou práci,“ přiznává a zároveň kvituje, že v národním týmu má Sparta vícečetné zastoupení: „S Danem Poizlem a Michaelem Krutilem jsme dobří kamarádi, máme spolu super vztah, pomáháme si navzájem. Je fajn, že se můžeme sejít i v reprezentaci.“

Vitouch se už nemůže dočkat, až se znovu připojí zpět ke svým spoluhráčům v klubu. „Na kluky se moc těším, máme skvělou partu.“ Osmnáctiletý talent navíc věří, že dostane v A-týmu další příležitost se ukázat. „Vzpomínám si na svůj premiérový gól v áčku, byl to nádherný pocit. Chci trenéry znovu přesvědčit o svých kvalitách, budu se snažit co nejvíce,“ uzavírá.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru