9. 9. 2009 Oliver Sálus

Vítkovice beru jen jako soupeře, hodnotil Gulaši

V prvním extraligovém utkání letošní sezony Sparta nestačila Na Vítkovice. Utkání hodnotil obránce Michal Gulaši, který právě v ostravském týmu začínal s hokejem.

Nyní držel své bývalé kolegy na uzdě a i on měl zásluhu na tom, že se Vítkovičtí prosadili v základní hrací době jen jednou. Nyní už sparťanský obránce ve Vítkovicích působil od začátku své kariéry, přesto popírá, že by pro něj zápasy s tímto soupeřem měly speciální příchuť. „Vzpomínky jsou, premiéru jsem si ale ve Spartě odbyl minulý rok a teď jsou Vítkovice prostě soupeř a tím to pro mě končí,“ připomíná sparťanská 24 loňská střetnutí.

Sparta poslední roky na vítkovickém ledu neumí, poslední výhru vystřelil před dvěma roky Petr Nedvěd právě v samostatných nájezdech. „Vypadalo to dobře. První třetinu to sice bylo trošičku nervózní, ale potom jsme se dostali do hry a myslím, že jsme dnes odehráli pěkný zápas. Škoda jen, že nám to tam nespadlo,“ hodnotil Gulaši, který byl s jedním bodem očividně spokojený.

Domácí si dokázali vytvořit tlak hlavně v úvodu zápasu, kdy několik sparťanů včetně Gulašiho faulovalo a soupeř se dostal do několika přesilovkových šancí. Sparta zpočátku těžko držela krok i ve hře 5 na 5. „O Vítkovicích je známo, že hodně brání střední pásmo, tak se tam těžko dostává. Potom jsme se ale dostali do hry, více si nahrávali, začali jsme se do pásma dostávat a měli jsme i nějaké šance,“ vysvětloval hříšník z 1. minuty zápasu.

První branku vstřelil až ve 45. minutě Tomáš Netík, který v samostatném úniku odčinil neúspěch z předchozího sóla a poslal Spartu do vedení. To však Spartě vydrželo jen asi 7 minut, dokud se neprosadil Jiří Burger, kapitán Vítkovických. Bronzový medailista z mistrovství světa s reprezentacemi do 18 a 20 let viděl situaci následovně: „Začali jsme napadat v rozích a bohužel jsme si nevšimli Jiřího Burgera, který byl za námi.“

Na dlouhém čekání na gól měli v zápase svůj podíl i oba brankáři. Třiadvacetiletého beka zaujal zejména výkon reprezentačního brankáře Sedláčka: „Chytal skvěle. Myslím ale, že oba brankáři dnes chytali výborně.“

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila