18. 2. 2023 Daniel Ryl

V Liberci si můžeme zajistit čtvrtfinále

Karty jsou rozdány jasně. Naše mužstvo by o jistotu čtvrtfinále mohl v závěru základní části připravit jen výsledkový zkrat, jelikož nám stačí z posledních šesti zápasů získat alespoň bod. Jistotu čtvrtfinále tak můžeme získat už v neděli 19. února od 16:00 hodin na ledě Liberce, jednoho ze dvou týmů, které nás mohou ještě přeskočit.

Krok od čtvrtfinále i rekordu kapitána

V utkání na ledě Českých Budějovic jsme měli na dosah jistotu čtvrtfinále, ale výhra za dva body nám čtyřku nezajistila. Matematika však hovoří jasně, pokud si na severu Čech připíšeme již čtrnácté utkání s bodovým ziskem v řadě, skončíme nejhůře čtvrtí. Pátý Třinec i šestý Liberec na nás totiž ztrácí patnáct bodů, mají před sebou pět zápasů a můžeme s nimi mít negativní bilanci.

Tým však bude hrát i pro kapitána Michala Řepíka, jenž dvěma góly na jihu Čech překonal klubový rekord v počtu vítězných gólů. Aktuálně jich má už deset, tedy o dva více, než nastřílel v základní části Jan Hlaváč a o jeden více, než vystřílel Tomáš Netík včetně play off. Náš kapitán má ale na dostřel i extraligový rekord, jelikož Jiří Šimánek v sezoně 2013/2014 obstaral celkem jedenáct vítězných gólů Mountfieldu.

Čistý únor a Liberec útočí na čtyřku

Severočeši za sebou mají čtyři únorové zápay se zelenou fajfkou! Bílí Tygři uspěli proti Mladé Boleslavi, v Plzni, proti Třinci i v Olomouci a z šestého místa ztrácí čtyři body na čtvrtý Hradec Králové, s nímž už ale mají uzavřené vzájemné zápasy a o jsou v nich o jediný inkasovaný gól horší. Za libereckým vzestupem stojí zejména zlepšené přesilovky.

Velkou formu si drží také reprezentační útočník Oscar Flynn, jinak Severočeši těží zejména z pracovitosti celého týmu. „Jsme moc rádi za výhru, moc si jí vážíme, protože odsud si často body neodvážíme. Jsem rád za výkon, který jsme tady podali. Výborný brankář nám dal šanci vyhrát a kluci to vepředu odpracovali,“ pochvaloval si po výhře v Olomouci trenér Patrik Augusta.

Hořký obrat i narozeninový triumf

V posledním vzájemném utkání na začátku ledna nám na domácím ledě nestačil dvougólový náskok, přes který jsme prohráli 2:5. Liberec nám tak vrátil podzimní hubené vítězství 1:0, kterým jsme oslavili 119. narozeniny našeho klubu! Naše mužstvo tak navázalo na listopadový domácí triumf 3:1, který obstarali David Němeček, Michal Řepík a David Tomášek.

V den zápasu...

V neděli 19. února český hokej oslaví 39 let od konce zimních Her v Sarajevu, kde českoslovenští hokejisté získali stříbro! Tým tehdy vedl exsparťanský trenér Luděk Bukač, v brance chytal Jaromír Šindel a v útoku nastupovaly legendy Jiří Hrdina s Pavlem Richterem. To však nebylo všechno, v defenzivě válel náš současný kouč Miloslav Hořava.

Věděli jste, že...

Pod Ještědem se body sbírají těžko, o čemž svědčí i historická bilance. V úvodním utkání v Liberci jsme uspěli, ale vyhrát v základní části oba venkovní duely jsme zvládli naposledy v sezoně 2016/2017. Zvládneme tuto statistiku napodobit i v neděli?

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru