3. 8. 2008 Lucie Vítková

Útočník Zbyněk Hrdel bojuje o místo v sestavě Sparty

Pražská Sparta hodlá nadále posilovat. Tentokrát si vyhlídla rybku z vlastních řad. Forvard Zbyněk Hrdel skončil v zámoří a rozhodl se zkusit štěstí v klubu, ze kterého za velkou louži vyrazil. Dvaadvacetiletý útočník touží v následujících dnech podepsat kontrakt s Pražany a vybojovat si místo v základní sestavě.
Ukázat se trenérům i vedení holešovického mužstva dostal Hrdel hned první srpnový den proti celku z Chomutova. V rudém dresu s číslem patnáct se proháněl ve třetí formaci, kam vnesl zejména velký důraz typický zámořským kluzištím. „Cítil jsem se docela dobře. Mám za sebou jen pár tréninkových dávek se Spartou a dnes jeden zápas, všechno se teprve rozbíhá,“ uvedl vysoký hokejista.

„Hrál jsem ve třetí pětce s mladými kluky, dostali jsme hodně prostoru na ledě, ale spokojený být nemůžu. Zatím si na sebe zvykáme, zkoušíme si porozumět a po létě se opět dostat do tempa. Každým zápasem se nejen moje výkony určitě budou zlepšovat. Soudit ale můžeme po Tipsport Cupu nebo turnaji v Salcburku,“ říká Zbyněk Hrdel, jenž by měl v následujících dnech podepsat se Spartou smlouvu. Do Česka se Hrdel touží vrátit po šesti letech strávených za mořem.

„Jsem hráčem Sparty. V zámoří mi skončila smlouva, začal jsem tedy jednat se Spartou. Zatím je vše pouze v jednání, nic není hotového,“ připomíná rodák z Milevska, který začínal s hokejem vedle bratra a pod dohledem otce, jenž dělal v Milevsku vedoucího mužstva. Do Prahy Hrdel přišel v dorosteneckém věku z Havlíčkova Brodu.

„Nebráním se tomu hrát za Spartu, i když vím, že letos bude tento kádr extrémně nabytý,“ nebojí se konkurence bronzový medailista ze šampionátu dvacetiletých před dvěma lety. „Když ve Spartě zůstanu, udělám všechno pro to, abych se dostal do základní sestavy. Očekávám, že se tady bude hrát hokej na špičkové úrovni. Vždyť Sparta je velkoklub s vynikajícím zázemím i týmem. Navíc znám prostředí, dva roky jsem působil ve sparťanském dorostu,“ připomíná na závěr s velkou chutí mladý hráč, jehož draftovala Tampa Bay Lightings. Poznat slavnou zámořskou soutěž však Hrdel nestihl.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila