19. 4. 2011 Radek Papáček

Trio Novotný, Karpov a Vošmik na střídavý start do Jihlavy

P r a h a – Brankář Filip Novotný, útočník Tomáš Karpov a obránce Petr Vošmik budou působit v prvoligové Jihlavě. Trio nadějných hokejistů do Dukly míří v rámci střídavého startu z pražské Sparty. „V jejich dalším hráčském rozvoji je důležité, aby během příští sezony odehráli spoustu zápasů a aby každý hrál ve svém mužstvu podstatnou roli. To jim bude v Jihlavě umožněno, což je pro nás podstatné,“ uvedl Otto Sykora, sportovní manažer Sparty.

Devatenáctiletý Filip Novotný byl v loňské sezoně ve Spartě brankářskou dvojkou. „Nyní musí dostat pořádný prostor. Jihlava s ním počítá na post jedničky, což pro něj bude to nejlepší,“ říká Otto Sykora.

Dvaadvacetiletý útočník Tomáš Karpov v minulém ročníku pravidelně nastupoval za A-mužstvo. „Pro nadcházející sezonu mu však prospěje, když v Jihlavě bude mít v týmu větší zodpovědnost. V mužstvu totiž bude mít ještě důležitější roli, než by měl ve Spartě a to pro něj bude přínosné“ přibližuje Sykora.

Jednadvacetiletý obránce Petr Vošmik loni hrál za prvoligový Havlíčkův Brod. „Dukla s ním pro nadcházející ročník počítá mezi první čtyři obránce, takže bude mít možnost dalšího herního růstu,“ říká o posledním z tria nadějných hráčů Otto Sykora.

Hráči budou v Jihlavě pozorně sledováni

„Všichni z tria Novotný, Karpov a Vošmik do Jihlavy míří v rámci střídavého startu. To znamená, že se během sezony mohou objevit i v dresu Sparty. Spolu s trenérem je budeme pozorně sledovat, budeme se na ně pravidelně jezdit koukat během zápasů. Pokud budou mít dobrou výkonnost, můžeme je povolat kdykoliv do extraligového A-týmu,“ uvádí Otto Sykora.

Vedení Sparty je rádo, že se na střídavém startu těchto hráčů domluvilo právě s Jihlavou. „Myslíme si, že je tam velmi dobré zázemí a tamní lidé v klubu odvádějí dobrou práci. Všichni tak v Dukle budou v těch nejlepších rukách a v jejich kariéře je to dobrý krok,“ je přesvědčen bývalý útočník.

Filip Novotný, Tomáš Karpov a Petr Vošmik se v Jihlavě absolvují i letní přípravu. „To byla podmínka Jihlavy, aby byli od začátku součástí jejich mužstva, s čímž jsme naprosto souhlasili,“ doplňuje Otto Sykora.

„Filip Novotný je náš odchovanec, o Petra Vošmika jsme měli zájem již loni a Tomáš Karpov nám byl doporučen Spartou,“ uvedl na webu Jihlavy její jednatel Bedřich Ščerban.

Filip Novotný

Narozen: 6. května 1991
Výška: 182 cm
Váha: 83 kg
Pozice: brankář
Hůl: L
Filip je synem gólmana Marka Novotného. Překvapivě nezačínal svoji hokejovou kariéru v bráně. „První zápas jsem normálně hrál v poli, ale další už v bráně. Tátovi se to moc nelíbilo, ale mě to tam táhlo,“ popisuje své začátky devatenáctiletý gólman, který je vášnivým rybářem.

Tomáš Karpov

Narozen: 3.září 1989
Výška: 177 cm
Váha: 82 kg
Pozice: útočník
Hůl: L
Šikovný útočník s dobrou rozehrávkou začínal s hokejem V Benešově. „Bruslit jsem začal v šesti letech, hokej hraju od sedmi let,“ říká jednadvacetiletý mladík, který má rád jazz a rockovou muziku a české filmy s Ivanem Trojanem.

¨

Petr Vošmik

Narozen: 20. prosince 1989
Výška: 178 cm
Váha: 82 kg
Pozice: obránce
Hůl: L
Petr Vošmik byl v loňské sezoně jedním z nejpilnějších z týmu Havlíčkova Brodu. Nastoupil ke všem 58 zápasům (44 v dlouhodobé části, 14 v play-off).