20. 1. 2009 Daniel Hynek

Trenér Výborný: Nejsme důrazní

P r a h a - Trenér pražské Sparty František Výborný má jistě vrásky na čele. A nejen po úterním zápase s Karlovými Vary. Jeho svěřenci totiž se Západočechy prohráli 4:2. "Když soupeř dobře brání a hraje na brejky, které využívá, je těžké proti němu hrát," prohlásil těsně po zápase kouč domácích.

Stejné jako se Slavií sparťané inkasovali první dva góly i od Karlových Varů. "Vary vedli 2:0 a my jsme pořád dotahovali. Myslím si, že nás to stálo hodně sil a bohužel jsme vyrovnávací branku nevstřelili. Naopak jsme ještě inkasovali," litoval František Výborný.

Velkou starost dělá trenérům Výbornému a Jelínkovi hra obrany. Už pošesté v řadě Sparta dostala v jednom utkání více jak čtyři branky. František Výborný si však nemyslí, že by se jednalo pouze o chyby obrany. "Podíl na obdržených gólech mají všichni hráči, nejenom obránci. Rozhodují vždy maličkosti. Hráči nejsou potřebně důrazní, což je jeden z důvodů, proč často inkasujeme."

Někdy se stane, že i tak zkušený hráč, jako je Michal Broš, udělá chybu, která rozhodne o osudu utkání. "Michal je zkušený, ale i on má právo na chybu. Bohužel si ji vybral v nevhodnou chvíli, kdy namazal puk přesně na hůl Košťála. Tento okamžik podle mého názoru rozhodl zápas. Věřím, že Michal si smůlu na nějakou dobu vybral a bude stále naší oporou, kterou bez diskusí je."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Okurková sezona: Skauting zvedá pokličku

Sirota: Chci Spartu a kluky co nejdříve poznat

Chlapík: Už je čas, abych převzal větší roli

Ondřej Najman míří na hostování do Olomouce