22. 3. 2014 Lucie Strouhová

Ton: Výhra nás těší, Vítkovice naopak bolí

Byl opět klenotem sparťanské sestavy. Neúnavný kanonýr PETR TON prožil další povedený večer a dvěma brankami se výrazně podílel na druhém vítězství čtvrtfinálové série. V Ostravě nejprve poslal Spartu do vedení a v závěrečném dějství druhým úderem vynutil pro Pražany prodloužení. V něm byla Sparta úspěšná.

Petře, cítíte úlevu? Vzali jste si vítězství zpět po ztraceném zápase v Praze…
Úleva je veliká, cítím obrovskou radost. Pro soupeře to naopak je těžké, ztratit v závěru takto vyrovnané utkání. Vítězství nás těší, je naopak bolí. Pořád jsme ale uprostřed dlouhé série, ve které rozhodují maličkosti.

Znovu to bylo těžké utkání, branku jste vstřelili až po 125 minutách…
V zápasech v základní části padalo hodně branek a vůbec jsem nečekal, že se v play off budeme s nimi přetahovat o každý gól. Je vidět, že tady jsou zápasy zcela o něčem jiném. Možná, kdyby padla nějaká branka hned na začátku utkání, bylo by to zase jiné. A v neposlední řadě chytají gólmani, oba dva jsou skvělí.

Petr Ton

Před třetí třetinou jste drželi těsný náskok, ale rychle inkasovali dvě branky…
Nechtěli jsme, aby se opakovala třetí třetina prvního zápasu, kdy jsme se zatáhli a hráli příliš pasivně. Bylo vidět, že jsme dlouho nehráli a pak jsme se o výsledek báli. Měl jsem před třetí třetinou problém s bruslemi, takže jsem vyrovnání na 1:1 neviděl a ani jsem se ještě nepídil, co se na ledě přihodilo. Nebylo to příjemné, a co teprve když šly Vítkovice do vedení. Důležité bylo, že jsme okamžitě dokázali odpovědět.

Po vaší brance na 2:2 Vítkovice protestovaly, zřejmě kvůli posunuté brance…
Myslel jsem si, že protestují kvůli situaci před brankou, kde proběhl střet s hráčem, a chtěly odpískat faul. Nevěděl jsem vůbec o posunuté brance, dokud rozhodčí nepískne, hra pokračuje.

Trenér Jandač sliboval, že také přitvrdíte. Povedlo se to dle představ?
Určitě jsme se jim vyrovnali a přitvrdili jsme. Na druhou stranu jsme ale za to byli příliš trestaní, zítra v tom musíme ubrat. Hrát tvrdě se musí, ale útočné fauly by se nám mohly vymstít.

Vítkovice hrají náročný hokej, zatím to nevypadá na souboj prvního s osmým…
Týmy, které jdou do play off z prvního a druhého místa, nemají vůbec žádnou výhodu. Nepřál jsem si dostat tým, který urve předkolo ve třech zápasech. Má pak výhodu, je rozehraný a na vítězné vlně. My prakticky od olympijské přestávky stojíme a čekáme mnohdy spoustu dní na zápas. Ukazuje se, že rozhodují maličkosti a musíme si vážit každého i těsného vítězství. Žádný soupeř není snadný.

Jaké bude čtvrté utkání?
Nebude se moc lišit, třetí zápas stál oba týmy zase kus sil a bude se hrát v krátkém sledu čtvrté utkání. Chceme vyhrát a víme, že to znovu nebude vůbec jednoduché. Jsme na to připraveni.