13. 4. 2011 Tomáš Zatloukal

Tomáš Karpov: Na první gól nikdy nezapomenu

Dvaadvacetiletý Tomáš Karpov má za sebou zlomovou sezónu. Prosadil se do kádru Sparty a společně s se svými spoluhráči z útoku Lukášem Luňákem a Lukášem Žálčíkem předváděl pohledný hokej plný nasazení, důrazu, ale i tvrdých střel a zdařilých nahrávek. V omlazeném mužstvu dostával velice solidní prostor na ledě, chodil na přesilové hry a dokonce se zahrál i při oslabení. Povedené výkony korunoval premiérovými kanadskými body v nejvyšší české soutěži.

První branky se dočkal v únorovém zápase proti Českým Budějovicím, během přesilové hry se zapojil do kombinace s Žálčíkem a pohotově vystřelil na gólmana Kováře. „Byla to pěkná střela. Určitě na ten gól nikdy nezapomenu. Ale puk jsem si tenkrát neschoval," vzpomínal usměvavý útočník. Do konce základní části přidal ještě jeden gól, navíc zaznamenal šest asistencí. V play-out bodoval v pěti zápasech třikrát (1+2).

Tomáš Karpov

Za šanci nastupovat za Spartu je velmi vděčný. „Jsem moc rád, že jsem mohl odehrát ve sparťanském dresu tolik zápasů. Je mi jasné, že kdyby se týmu dařilo lépe, tak bych se nemusel prosadit. Jasně, mrzelo mě, že Sparta hrála play-out a sezóna se nám příliš nepovedla, na druhou stranu to byla pro mě i ostatní mladé hráče velká příležitost předvést, co umíme," řekl k uplynulému ročníku Karpov.

Ke konci play-out se talentovaný forvard s třináctkou na dresu postavil na přesilovou hru i po boku kapitána Davida Výborného, většinu zápasů však odehrál vedle svých vrstevníků Žálčíka s Luňákem. „S klukama se mi hraje výborně, vyhovíme si, víme o sobě. Těšilo mě, že nás trenér nechával hrát často pohromadě," pochvaloval si Karpov souhru s dalšími ofenzivními nadějemi Sparty.

Rychlonohý útočník se už těší na příští sezónu, rád by ve Spartě zůstal. „Chtěl bych se udržet v hlavním mužstvu, ale nebude to jednoduché. Musím na svojí hře během léta hodně zapracovat, čeká mě spousta práce. Letos jsem se toho dost naučil od zkušených hráčů, jejich přístup l tréninku mě motivoval. Mým cílem je pravidelně hrát extraligu za Spartu," řekl odhodlaně Karpov.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila