10. 2. 2013 Tereza Velikovská

Tenkrát asistoval u výhry nad Ruskem!

Česká hokejová reprezentace zakončila své vystoupení na Švédských hokejových hrách vítězstvím 2:1 nad ruskou sbornou. PETR TENKRÁT si po velkém přesilovkovém závaru připsal asistenci na Irglův gól a byl zvolen hráčem zápasu. Na centru čtvré útočné formace operoval druhý sparťanský zástupce IVAN RACHŮNEK.

Kouč Alois Hadamczik posunul Tenkráta na třetí duel v Malmö do prvního útoku po boku Zbyňka Irgla a kapitána Jiřího Novotného, Rachůnek se posunul pouze v rámci čtvrté lajny, a to na centra. Na křídlech měl bratra Tomáše Rachůnka a Martina Adamského. V brance českého týmu se představil poprvé na turnaji budějovický Jakub Kovář.

V elitním útoku byl Tenkrát vidět. Do první větší šance se dostal v 15. minutě, kdy po střele Krejčíka dojížděl dorážet puk, který ruskému brankáři Barulinovi vypadl před brankovou čárou. Těsně před českým útočníkem ale kotouč stihl odklepnout do bezpečí Čudinov. Druhou dvacetiminutovku otevřela střela Tenkráta z křídla, Barulin ji betonem tečoval do ochranné sítě.

Zkušený sparťan chodil i na přesilové hry. A v polovině zápasu dokázali Češi vyloučení Pěrežogina potrestat a šli do vedení. Tenkrát byl blízko blizoučko tomu připsat si gól sám, ale ze dvou dorážek skákajícího puku v brankovišti se neprosadil, nakonec se to povedlo Irglovi a Tenkrát si připsal alespoň asistenci.Krátce nato ovšem putoval na trestnou lavici i on sám, a to za hákování.

Ve třetí dvacetiminutovce měl být vyloučený i za zásah vysokou holí, ale rozhodčí jeho druhý prohřešek přehlédli. Další šance elitní formace v přesilové hře přišla v závěru zápasu, po gólech Nedorosta a Kuzněcova už za stavu 2:1 pro Čechy. Tenkrát vyslal přesnou nabídkou na modrou čáru na zteč Novotného, jehož backhandový pokus udělal Barulinovi velké potíže. Těsné vedení nakonec Češi uhájili až do konce, Tenkrát byl zvolen hráčem zápasu za český tým.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila