22. 12. 2013 Daniel Ryl

Švédky stojí za to, shodují se reprezentanti

Pro sparťanské fanoušky bude světový šampionát do dvaceti let zajímavějším, protože se na něm představí také dvě mladé pušky holešovického celku. V českém výběru nechybí útočník DOMINIK SIMON a společně s ním také MARTIN PROCHÁZKA. V přátelském utkání se Švýcarskem nastoupili společně v elitní formaci, ale ani jeden z nich nebodoval. Češi nakonec prohráli 2:3 a v pondělí se utkají s Norskem.

Zápasy českého týmu:

• 26. 12. ČR - USA
  • 28. 12. Kanada - ČR
  • 30. 12. ČR - Německo
  • 31. 12. Slovensko - ČR

Čeští mladíci se švýcarskými vrstevníky třikrát prohrávali, ale srovnat krok dokázali pouze dvakrát a nakonec odešli poraženi. "Nepovedla se nám první třetina, to celé utkání rozhodlo," shodli se po utkání oba sparťané. Češi se před startem šampionátu utkají ještě s Norskem a do turnaje vstoupí ve čtvrtek 26. prosince od 17:30 duelem s USA.

Na jih Švédska jste přiletěli ve čtvrtek. Už jste se stihli pořádně rozkoukat? Jaké máte ve Švédsku podmínky?
MP: Hotel tu máme hezký a příjemný. Zabydleli jsme se, jídlo tu máme dobré a město tím šampionátem celkem žije. Zatím si nemáme na co stěžovat.
DS: Město je moc pěkné, zatím to vypadá na krásné Vánoce, tak snad si to turnajem jenom zpříjemníme. Co se hotelu a servisu týče, tak je všechno super. Akorát šatny by mohly být o něco větší, ale s tím nemáme problém. (usmívá se)

Martin Procházka

V prvním přátelském utkání jste nestačili na Švýcary. Jaký to byl zápas?
DS: V první třetině jsme zaostávali a díky tomu jsme ten zápas prohráli. Druhá a třetí třetina už vypadala úplně jinak, ale bohužel jsme neproměňovali šance. Musíme být připravenější na úvody zápasů, abychom do nich vstupovali s jiným tempem a odhodláním.
MP: První třetina se nám moc nepovedla. Švýcaři nás přehráli, byli rychlejší, dravější a bojovnější. Nevím, čím to bylo, asi jsem si mysleli, že to půjde samo. Potom už to bylo lepší, dokázali jsme je přehrát, ale furt to nebylo ono. Nedávali jsme gólové šance, které jsme si dokázali vytvořit. Bohužel, koncovka dnes nebyla přesná.

Společně jste nastoupili v elitním útoku. Bylo to tím, že spolu hrajete v jednom týmu?
DS: Nevím, jestli chtěl trenér využít naší spolupráce ve Spartě, ale lajny se furt mění, tak uvidíme, jak se to nakonec ustálí. Myslím si, že jsme nehráli špatně.
MP: Těžko říct. Může to být tím, že jsme spolu párkrát hráli ve Spartě, ale třeba nás chtěl prostě dát spolu do útoku a zkusit, jak nám to bude fungovat. To se těžko posuzuje.

Mělo to utkání úroveň mistrovského zápasu, nebo bylo cítit, že se jedná o přípravu?
MP: Hned od začátku to byl fofr. Každý tým chce být před šampionátem stoprocentně připravený, tak se i v přátelácích hraje naplno. Hned od začátku se hodně bruslilo a dohrávali se souboje.
DS: Toho přátelského ducha to trochu mělo, ale bohužel hlavně z naší strany v úvodu utkání. Myslím si, že se oba týmy šetřily jen minimálně.

Nemrzí vás trochu to, že se letošní šampionát nehraje v Kanadě? O zájem okolí se v Malmö nebojím, ale ten kanadský šampionát je velmi specifický...
DS: Trochu to samozřejmě mrzí. Atmosféra na světovém šampionátu v Kanadě je úplně na jiné úrovni, než kdekoliv jinde, ale já jsem rád, že si tu můžu zahrát. Tolik mě nezajímá, kde se to hraje. (usmívá se)