9. 8. 2005 Vojtěch Gibiš

Stehlík se předvedl při ofenzivní práci

Jedním z nejvýraznějších hráčů při zápase ve Znojmě, a to nejen díky tomu, že měří téměř dva metry, byl slovenský obránce Richard Stehlík. Zaznamenal totiž ve sparťanském dresu premiérový gól. Ten byl velice důležitý, neboť jím krátce před koncem vyrovnal skóre bojovného utkání.
Jednadvacetiletý bek byl po celý zápas hodně vidět, rozdával množství dobrých přihrávek. “Ze začátku se mi ale nehrálo moc dobře. Nebylo to, co bych si od sebe představoval. Na konci to už ale šlo,“ skromně říká bezmála dvoumetrový obránce. “Musím na sobě dále pracovat a snad to bude zápas od zápasu lepší,“ doufá Stehlík.

Důležité okamžiky skalického rodáka přišly v závěrečné části utkání. Nejprve si v děvetapadesáté minutě vzal puk na červené čáře, prokličkoval s ním na levé křídlo a pohodlně zavěsil puk k levé tyči. Tím srovnal utkání na 2:2 a po vzájemné domluvě trenérů se pokračovalo nájezdy. V nich v 5. sérii Stehlík vyškolil norského brankáře Hårstad-Evjena a stanovil poměr nájezdů na 4:1 pro Spartu. “Musím říct, že mě ten gól a proměněný nájezd potěšily. Už když jsem do nájezdu vyjížděl, věděl jsem, co udělám. Hodil jsem to na bekhend a naštěstí to vyšlo,“ svěřuje se metrákový bek.

Během třetí třetiny polevila Sparta v tlaku na znojemskou branku a to se jí málem nevyplatilo. “Fyzicky jsme neodešli, šlo spíše o psychiku. Nevedly se nám přihrávky. Je to všechno o psychice. I když se prohrává, dá se to zvrátit a vyhrát.“. Norský brankář Hårstad-Evjen je pro všechny extraligové hokejisty velkou neznámou. Během celého zápasu na něm ztroskotávala velká většina útoků Sparty, ale při nájezdech se mu tentokrát nedařilo. “Nevím čím to bylo. Asi nám prostě nájezdy vyšly. Jsme hlavně rádi, že jsme zvrátili nepříznivý vývoj zápasu,“ přemítá jednadvacetiletý hráč.

Ve sparťanské sestavě nyní pro zranění chybí několik hráčů a proto není jednoduché pro nově se tvořící tým sehrát se. “Samozřejmě, že to není ono. Ale dobrý hráč by si měl vyhovět i s ostatními hráči v týmu. Ale až se všichni vrátí, bude to lepší,“ usmívá se slovenský reprezentant. Toho po utkání pochválil i trenér Šindel. “Je dobré, že nám Ríša ukázal, že umí přejít do útoku individuálně a i zakončit. Je vidět, že je ofenzivní a my ho v tom podporujeme,“ uvedl lodivod holešovických.

V brance Sparty se opět předvedl mladý Marek Schwarz. A přesto, že měl stejně práce jako v pátek proti Plzni, pustil tentokrát za svá záda během normální hrací doby jen dva puky. “Bylo to docela dost těžké utkání, ale měl jsem kliku. Naštěstí to dobře dopadlo. Myslím si, že kluci hráli dobře. Je jen škoda, že jsme nedali více branek. Hrál se už jiný hokej než v předchozích zápasech. Všichni už do toho šli více naplno,“ hodnotí bronzový medailista z letošního mistrovství světa hráčů do dvaceti let.

Devatenáctiletý gólman Sparty se nejvíce zaskvěl při samostatných nájezdech. Skórovat dovolil jen Petru Pucherovi, který jej překonal bekhendovým blafákem již v první sérii. Plášek, Ludvík, Ondřej ani velezkušený Dopita si již na něj nepřišli. “Nedá se říct, že jsem je vychytal. Je to všechno o štěstí. Hlavně jsem si na nájezdy vůbec nevěřil. Vždycky, když jsem chytal nájezdy, tak mě to moc nešlo.“ Že by se tedy stal specialistou Sparty na nájezdy, si Schwarz nemyslí: “To fakt asi ne,“ s úsměvem na rtech popírá mladý talent. I on však ocenil výkon svého kolegy na druhé straně kluziště. “Toho Nora vůbec neznám. Sice mu nevyšly nájezdy, ale jinak chytal celý zápas super,“ skládá poklonu Marek Schwarz.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!