24. 12. 2009 Tereza Velikovská

Srazil nás rychlý vyrovnávací gól, smutnil Ručinský

Karlovy Vary si z předvánočního výjezdu do Prahy odvezly plný počet bodů za výhru 2:1. Sparta si tak připsala pátou porážku z posledních šesti zápasů a přes svátky se bude snažit najít recept na Třinec, se kterým se utká 27. prosince. Těsnou porážku domácích hodnotil také Martin Ručinský.

První třetina zápasu se nesla ve znamení špatně sehraných přesilovek na obou stranách, ve druhé se týmy zlepšily a Sparta šla díky přesilovkové ráně od modré Michala Gulašiho do vedení. To vydrželo jen 21 sekund, bleskovou odpověď Varů zařídil Dmitrij Zjuzin. Rozhodující branku vstřelil v 50. minutě Jakub Čutta. „Dali jsme gól na 1:0 a vzápětí inkasovali na 1:1, což nás srazilo. Zápas byl podle mě vyrovnaný, šance byly na obou stranách. Ve druhé třetině jsme možná měli trochu navrch, ale Vary daly gól a to rozhodlo,“ hodnotil Ručinský po zápase.

Martin Ručinský

S Karlovými Vary si přitom Sparta v předchozích dvou vzájemných utkáních poradila, jednou v základní hrací době, podruhé v prodloužení. „Zápas jsme chtěli vyhrát, protože potřebujeme body a trošku se hýbat v tabulce. Ale hokej se hraje na góly a těch daly bohužel víc Vary. Nemyslím si, že by nás nějak přehrály,“ litoval zkušený útočník Čuttova gólu v přesilovce za příliš mnoho sparťanských hráčů na ledě.

Lajna Ručinský-Langhammer-Netík dělala zejména ve druhé třetině karlovarské defenzivě velké problémy, několikrát zamkli bránící hráče v obranném pásmu tak, že se vymanili pouze za pomoci faulu. „S Lanýžem hraju skoro celou sezónu, s Néťou jsme už taky pár zápasů spolu odehráli. Jsou to výborní hokejisté a navzájem se dobře doplňujeme,“ pochvaloval si Ručinský jejich spolupráci.

Po faulu na Ručinského ve druhé třetině byla Sparta blízko vedoucímu gólu, Mensator ale ostřelování své svatyně odolal. Z šesti nabídnutých přesilových her dokázali domácí využít pouze jednu, přesto je Ručinský nechce příliš kritizovat: „Paradoxně si nemyslím, že bychom dneska hráli přesilovky nějak zle. Nehráli jsme je špatně, pár střel tam bylo. Chce to víc hráčů před bránu a víc střelby. Potom se tam třeba něco odrazí.“

A co si vlastně hokejisté myslí o tom, že na stadionu tráví i večer před Štědrým dnem? „Je mi to tak nějak jedno, Vánoce tak moc neprožívám, rodinu zatím nemám. Spíš je to nepříjemné pro kluky, kteří mají rodiny, ale takový už je rozvrh,“ bere to Ručinský s klidem.