28. 7. 2005 Lucie Vítková

Sparta míří změřit síly s Kladnem

První ostrá příprava čeká sparťanské hokejisty v pátek na nedalekém stadiónu na Kladně. Rabat mnoho změn přes léto nedoznal, přesto přípravné utkání bude dozajista atraktivní, jde přeci o středočeské derby! Začátek utkání je naplánován v 11:00.
Druhý týden tréninku na ledě zakončí Sparta přípravným utkáním s Kladnem. Sparťané nabírají sílu již čtrnáct dní dvoufázovým tréninkem v prostorách haly, kde pravidelně mění po polovičkách brusle za činky v posilovně nebo regenerují v tělocvičně.

V úterý sehráli pražští hokejisté tréninkové utkání s Budějovicemi, které jim vyšlo na výbornou. Šanci ukázat se dostali především mladí hráči a hokejisté, o jejichž osudu spojeným se Spartou se v nejbližších dnech bude teprve rozhodovat. Borci svou první šanci chytli za pačesy a vypořádali se s ní výtečně, když přestříleli hosty z jihu Čech 6:0. O angažmá v Holešovicích se bije trojice útočníků. Vsetínský Marek Dubec, berounský rodák Martin Růžička a polský reprezentant Mikołaj Łopuski.

Kladenský Rabat vyjel na led poprvé teprve před týdnem a utkání se Spartou bude jejich zápasovou premiérou. S mužstvem trénují útočníci Tomáš Plekanec a Ladislav Vlček, kteří mohou pro následující sezónu v kladenské kabině zakotvit natrvalo. Trenér Müller uvažuje také o pomoci dalšího navrátilce z NHL - Ivana Humla. Do přípravy se svým mateřským klubem se zapojil také obránce Libor Procházka, který v uplynulých dvou letech hájil barvy Sparty. O jeho osudu se stále jedná, jasno by mělo být do konce týdne.

Po uplynulé sezóně, kdy Kladno skončilo na konečném sedmém místě, opustilo tým několik opor. Konec výluky za velkou louži odvál zpět do zámoří Tomáše Kaberleho a Jana Hrdinu. S mužstvem se rozloučili také Robert Kysela, šestý hráč v kanadském bodovaní Kladna po základní části a Miroslav Hořava. Zkušený obránce Petr Kasík ukončil kariéru a Tomáš Klimt odešel do Ústí nad Labem. Jedinou posilou trenérů Müllera a Tatíčka je chomutovský David Hájek.

Utkání začíná v pátek 29.7. v 11:00 na kladenském zimním stadiónu.